Jaka plazma jesli ktoś nie wybrał jeszcze marki ???

centur

New member
troche pozazdrościłem tego tematu lcd-owcom postanowiłem założyć własny, konkretne pytanie i prośba o pomoc, mam słoneczny salon, odległośc od ekranu ok 3,5 m, oglądam głównie wieczorem i w nocy i dysponuje tylko osiedlową kablówką stąd jestem zdecydowany na plazmę hdr 42 cale, moi faworyci to x10, pq3000 i b450, zalezy mi na na najlepszej jakości sd, po prostu ekran 29 cali (realnie 25'' jak jest kaszeta) jest za mały i chcę coś większego, 50'' odpada, który z tych 3 tv polecacie ??? niestety nie mam mozliwości ich bezpośredniego porównania w żadnym sklepie :(
 

robotxx

New member
wg mnie najlepszy pq3000

w testach tez wypada lepiej od konkurencji , mam ten model osobiscie i obraz jest bardzo dobry , lepszy niz pv80 ktore podobno sa porownywalne do nowej serii x10.
 

robotxx

New member
doradzi panasa , nie widzialem zeby komukolwiek poradzil lg . nie sprzedaje tego wiec interesu nie ma w tym najmniejszego , a w zachodnich testach zwyciezaja plazmy lg.
roznice nie sa duze , ale jednak....

pozatym cena nizsza , wiec po co przeplacac za gorszy towar ?
 

centur

New member
tylko ze pogobno lg mocno odbija światło a ja mam duzy słoneczny salon i 3 duze okna, a ktoś ma moze sama b430/450 ???? ...........
 

robotxx

New member
fakt lg odbija swiatlo mocnej od panasa.

dla mnie to nie problem wiec pomijam ten fakt , liczy sa tylko jakosc obrazu a tu przewage ma lg
 

timonek

Member
Bez reklam
Co do lg to nei wiaodmo jak jest z czernia u nie go podobno panele sa te same co w poprzedich modelach wiec czern jets dosc slaba bo w teastach wczesniej czytalem ze ma 5 razy gorsza czern od panasa wiec to chyba cos znaczya znowu przy tescie samsunga i panasonika to samsung okazal sie lepszy wiec trudno powiedziec sam myslalem o lg i to jescez poprzedim modelu ale po przecyztaniu ze ma tak slaba czern darowalem sobie a teraz nadal eni wiem czy lg cos w tym poprawil trzeba by poczekac na test ale pewnie nic nie zmienil bo jak rezygnuje podobno z plazm to sie moze i nie wysilil.
 

timonek

Member
Bez reklam
centur napisał:
tylko ze pogobno lg mocno odbija światło a ja mam duzy słoneczny salon i 3 duze okna, a ktoś ma moze sama b430/450 ???? ...........

Wejsdz na forum plazm samsunga to znajdziesz ktos podobno kupil b430 a czy b450 nie wiem zreszta wedlug meni lepszy jest b450 bo ma filtr a 430 nie ma a cen aprawie ta sama.
 

agentdarek

New member
Jezeli ogladasz tv wieczorem i w nocy to refleksy nie powinne stanowić specjalnego problemu. Ja kupiłem LG 50 - obraz jest piękny , czerń porównywalna z innymi panasami i samsungami . Cena dużo niższa niż inne marki HD ready. Za dwa trzy lata technika pójdzie znowu mocno do przodu a wtedy znów bedzie problem czym sobie lepiej dogodzić. Pozdrawiam
 

Vivien

New member
My się bardzo wahaliśmy pomiędzy Panasem x10e a Samem b450. Obie plazmy rozpatrywaliśmy w 42".
Wybór padł na Panasonica. Z Samem za dużo było niejasności i znaków zapytania czy ma czy nie ma itd... W poniedziałek zamawiamy tv w Neo.24.
 

timonek

Member
Bez reklam
Vivien napisał:
My się bardzo wahaliśmy pomiędzy Panasem x10e a Samem b450. Obie plazmy rozpatrywaliśmy w 42".
Wybór padł na Panasonica. Z Samem za dużo było niejasności i znaków zapytania czy ma czy nie ma itd... W poniedziałek zamawiamy tv w Neo.24.

A co zdecydowalo ze wlasnie paansa wsumie jest 400zl drozszy od samunga, a czy wart takiej doplaty.A czy widzialas oba jak chodza czy tak tylko z opisow na forum decydujesz, a bralas moze lg pod uwage czy wogole nie i dlaczego, sam sie zastanawiam nad tym samungiem nie wiem czy te 400zl wiecej za panasonika warti doplacic , co do uzutkowanikow samsunga to trzeba jescez poczekac bo chyba panasonic wczesniej wszedl dlatego wecej osob sie juz na pocztaku zdecydowalo.
 
Ostatnia edycja:

Vivien

New member
timonek napisał:
A co zdecydowalo ze wlasnie paansa wsumie jest 400zl drozszy od samunga, a czy wart takiej doplaty.A czy widzialas oba jak chodza czy tak tylko z opisow na forum decydujesz
Widziałam oba jak grają, obraz moim zdaniem jednakowo dobry na obu. Nic nie migało, nie smużyło, nie śnieżyło, kolory podobne. Leciało Discovery (chyba hd, więc ciężko mówić o kablówce). Wizualnie (wygląd zewnętrzny) bardziej podobał mi się Samsung.
O wyborze zdecydowały opinie innych no i marka. Wszyscy praktycznie pytani o wybór stawiali zdecydowanie na Panasa. Samsung nie podaje niektórych konkretów (fakt, że to nie jest najważniejsze, ale zawsze niepewność sieje. Przynajmniej u takiego laika jak ja). Tuner mpeg4 póki co sobie odpuszczam, jak trzeba będzie dokupię osobno (chociaż mam cyfrowy polsat i może nie będę musiała).
My sobie z mężem pomyśleliśmy tak: no dobra, teraz zaoszczędzimy te 400 zł, a później będziemy sobie pluć w brodę, że nie słuchaliśmy co nam mówili. Samsung nie jest liderem w plazmach. Może zapłacimy za firmę, ale renoma Panasa nie wzięła się pewnie znikąd.


timonek napisał:
a bralas moze lg pod uwage czy wogole nie i dlaczego
Nie bralam pod uwagę LG. Nie wiem dlaczego. Nie rzuciło mi się nigdzie w oczy, że jak plazma to tylko LG, pewnie dlatego.:)

timonek napisał:
co do uzutkowanikow samsunga to trzeba jescez poczekac bo chyba panasonic wczesniej wszedl dlatego wecej osob sie juz na pocztaku zdecydowalo.
No pewnie tak właśnie jest. A my już nie chcemy czekać na opinię użytkowników Samów, bo wejdą w końcu nowe modele i od nowa zastanawianie się co się opłaca, a co nie. Po prostu na tą chwilę Panas zdecydowanie wygrywa w opiniach, przynajmniej w liczbie tych pozytywnych.

Dlatego Panas.:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Tak wogoel to raczej nowe samsungi nie powinny byc gorsze a zreszta co do paarmetrow to przeciez wiadomo od dawna ze nei trzebna na nie zwracac uwagi bo i tak sa to eni prawdziwe dane weic jaka to roznica ze samsung eni podaje ile ma kontrastu sam sie jescze zastanawiam miedzy trzeama samsung lg i paans jakso za panasonikiem nie jestem zabardzo nie wiem czemu lg niby bardziej wyposazony niz samsung i sam w sumie nei wiem a kiedy bedziesz kupywac tv to juz zdecydowane czy jescez sie zastaanwiasz, daj znac jak kupisz.
 

Vivien

New member
No to daję znać, że kupiliśmy. Jednak Panasonic x10e 42". Znaczy jest zamówiony, jeszcze fizycznie go w domu nie mamy.
Jak będzie już stał i grał to się podzielę wrażeniami.
 

ivf

New member
no przecież Vivien podałA wyżej powody.. co jeszcze chciałbyś wiedzieć? jak ktoś sie nie zna na samochodach to każe sobie sprowadzić golfa albo passata bo przykładowo ford jest gó**o wort.. (bez urazy Vivien, tak mi się skojarzyło ;))
 

Vivien

New member
ivf napisał:
no przecież Vivien podałA wyżej powody.. co jeszcze chciałbyś wiedzieć? jak ktoś sie nie zna na samochodach to każe sobie sprowadzić golfa albo passata bo przykładowo ford jest gó**o wort.. (bez urazy Vivien, tak mi się skojarzyło ;))
Nie gniewam się, masz rację, dokładnie tak właśnie było.:mrgreen:
Nie znam się na tym zupełnie, więc musiałam polegać na opiniach innych ludzi, którzy mam nadzieję mają pojęcie o plazmach. Panas miał przede wszystkim dużo więcej opinii i wszyscy sprzedawcy też stawiali na Panasa (tu bez względu na cenę, bo w kilku sklepach cena była identyczna).

Nie sądzę wcale, że Samsung jest "be", po prostu postawiliśmy na renomę Panasonica. Mam nadzieję, że nie będziemy żałować.
 
Do góry