Jaka Plazma 50" za ok. 4 tysie

smoose

New member
po masie przeczytanych postów zdecydowałem się na plazmę, myślę o
samsungu ps 50 b650 - wątpliwość co do ciemności panelu i szarej bieli, czy użytkownicy tego modelu mogą coś w tym temacie obiektywnie powiedzieć? czy jest to do zaakceptowania?

ewentualnie samsungu ps 50 b 850 - cena juz wyższa (ok 4500 obecnie), obraz niby lepszy od 650 ale duże ryzyko trafienia "bzyczka", podobno wyeliminowali już ten problem ale cos mi sie nie chce wierzyć, to raczej marketingowa plota, ktoś cos wie na ten temat?

myślę też o panasonicu s 10 - generalnie jest ok, ale podobno biel tez jest nie najlepsza, żałuje ze nie ma usb movie i wifi, dlatego opcja za samsungiem,

czyli gdzie się nie ruszyć coś nie gra i zaraz się okaże ze nie ma w czym wybierać, można zwariować, nie wiem czy jest jakaś plazma w tej cenie o dobrej jakości która radzi sobie dobrze z bielą, bo jeszcze trochę i będę zmuszony zacząć od nowa katorgę w wyborze tyle że lcd?
wszystkich którzy coś wiedzą i mogą pomóc w temacie proszę o nawet krótkie wpisy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najlepiej ocenisz sam biel nawet na sklepie .
W klasie cenowej lepiej niż plazma nie wybierzesz.
Ale ja biel zacząłbym sprawdzać od Panasonica 50S10.
 

paul400

Member
mam dokładnie ten sam dylemat , ale teraz na polu walki został samsung PS-50B650 i LG 50PS8000 ( jest jeszcze PS - 50B550/551 , po zmianie w menu dorównuje tym dwóm funkcjonalnością , no i jest trochę tańszy ) .
Główne kryterium , funkcjonalność . Obraz ( tu mógłbym zapisać pięć stron , ale już rzuciłem ręcznik i nie dam się zwariować , x razy oglądałem te telewizory w różnych konfiguracjach , raz mi się ten podobał bardziej , raz ten , raz tamten ale to był tylko jakieś drobne różnice )
I cały czs się zastanawiam , dlaczego LG 50PS8000 jest droższy od samsung PS-50B650 , wydaje mi się , że samsung jest trochę lepszy .
Fajnie by było gdyby ktoś zorientowany się wypowiedział


pozdro
 

don111

Banned
po masie przeczytanych postów zdecydowałem się na plazmę, myślę o
samsungu ps 50 b650 - wątpliwość co do ciemności panelu i szarej bieli, czy użytkownicy tego modelu mogą coś w tym temacie obiektywnie powiedzieć? czy jest to do zaakceptowania?
biel w plazmach wygląda źle tylko w sklepach, kiedy stoi obok LCD i ten robi wrażenie na pierwsze pare minut oglądania
w domu z czerwonymi oczami tylko byś kombinował jakby tu ustawić nie tak jaskrawą biel, zwłaszcza oglądając w zaciemnieniu
co do czerni to ten Samsung ma bardzo dobrą, ideał to nie jest ale jest wystarczająco dobra abyś sobie nią głowy nie zawracał, zresztą LCD 46-50' w tych granicach cenowych nie mają lepszej, o czerni z kątą nie wspominając

możesz zaczekać ze 3 miesiące na nowe Panasonic, które powinny mieć poziom czerni jak Pioneer Kuro, nie wiadomo tylko jakie będą ceny (oby takie jak obecnego Panasonica a nie Kuro :))
 

smoose

New member
do paul 400 - czemu odpuściłeś panasonica s10/g 10? wcześniej myślałem o 650 ale ten podobno ciemny panel mnie trochę przeraza, widziałeś go może? gdyby nie to wziąłbym sama
sam 550 może dorównać 650 funkcjonalnością, ale jest tam jeszcze różnica w matrycy, chociaż niepowiedziane ze przekłada sie to automatycznie na lepszy obraz, podobno biel jest lepsza ale z powidokami są za to problemy i tak w kółko :D

do don 111 - z tą bielą oczywiście masz rację, już się nawet pogodziłem z tym ze w plazmie nie będzie ona idealnie biała i może wcale nie musi a nawet nie powinna taka być, ale czytając to forum w wielu miejscach natknąłem się na opinie ze niektóre plazmy (konkretne modele) mają biel wyjątkowo szarą, niektórzy wręcz twierdzą że tragiczną, nawet jak na plazmę, mowa głównie o samie b650 i panasie s10 i mogłoby mnie to konkretnie drażnić, inna sprawa ze w tej cenie z plazm nie ma za bardzo alternatywnego wyboru i tu jest dylemat :niewiem:

do kazanek - wydaje mi sie ze b850 ma najlepszy obraz chociaż nie miałem okazji porównać (opieram się na opiniach) ale to bzyczenie u mnie nie przejdzie, znalazłeś może gdzieś informację czy ten problem został wyeliminowany? mi się osobiście wydaje że to raczej niemożliwe bo problem dotyczył elektroniki, a jej zmiana tak żeby wyeliminować ten hałas sporo by kosztowała i nie sądzę zeby spece z samsunga cos w tym temacie zrobili, tym bardziej ze zapewne przygotowane są do wypuszczenia modele na 2010?

I jeszcze jedno, tv będę używał do ps3, rzadko bo rzadko ale jak zasiądę to pewnie parę godzinek zejdzie, czy plazma to wytrzyma czy jednak trzeba się liczyć z trwałymi wypaleniami i kombinowaniem żeby to zgubić, a jeżeli tak to może jednak jakaś konkretna alternatywa lcd ?, góra 2 najlepsze Waszym zdaniem modele (minimum 50" ) w tej cenie (ok. 4 tys) bo wybór spośród kilku alternaytyw chyba by mnie wykończył :confused: ledy jak na razie odpadają z uwagi na stosunek jakości do ceny
 

paul400

Member
do paul 400 - czemu odpuściłeś panasonica s10/g 10? wcześniej myślałem o 650 ale ten podobno ciemny panel mnie trochę przeraza, widziałeś go może? gdyby nie to wziąłbym sama
sam 550 może dorównać 650 funkcjonalnością, ale jest tam jeszcze różnica w matrycy, chociaż niepowiedziane ze przekłada sie to automatycznie na lepszy obraz, podobno biel jest lepsza ale z powidokami są za to problemy i tak w kółko :D

panasonic nie ma po prostu tych bajerów jak USB , sieć a zależy mi na urządzeniu jak najbardziej uniwersalnym i chyba będę się skłaniał ku 50B650 , tym bardziej , że jego cena z dnia na dzień maleje i te 3500,- dam za niego .

I tu jeszcze sugestia zupełnie atechniczna z mojej strony , ale to jest wybitnie mój prywatny pogląd na sprawy całej tej elektroniki audio/video.
Jak trzy lata temu kupowałem plazmę 42-kę samsunga P42C7H był to model na tamten okres taki sobie średni dałem za niego 3700,- zł. , moi znajomi pokupowali wtedy też telewizory " ale te z wyższej półki " po 7 - 8 tyś. No i jak wiemy niestety ceny tej elektroniki lecą z dnia na dzień na łeb na szyję . Mnie w tej chwili nie żal zmieniać telewizora na nowszy , a oni , żal im tych 8-miu klocków , chociaż te telewizory z wyższej półki na dzień dzisiejszy to tylko takie sobie "zabytki" . Tak że chyba kupię sobie tego samsunga i za trzy lata jak będę go wymieniał , to mi nie będzie żal


pozdro
 

smoose

New member
paul 400 - "chyba będę się skłaniał ku 50B650 , tym bardziej , że jego cena z dnia na dzień maleje i te 3500,- dam za niego" .

Rzeczywiście cena jest już dość interesująca, zwłaszcza w stosunku do konkurencyjnych modeli panasa (s10 - ok 4200 na dziś) ale mam jeszcze jedno pytanko, czy dotarłeś do postów ludzi którzy skarżyli się na dużą ciemność tego panelu b650? (sorki jeśli Ci mącę w głowie :) Ja już byłem zdecydowany na tego sama, i właściwie tylko kwestia potencjalnej ciemności i szarej bieli mnie powstrzymuje. Zgłębiałeś może ten temat albo widziałeś jak to jest z tą szarą bielą i z tym panelem, tylko szczerze, please, chociaz po sobie wiem ze jak sie na cos decydujemy to trudno nam mowic o wadach, staramy sie ich nie widziec albo jakos tlumaczyc ze daje rade itd :D
Czy panas s10 nie spisuje się jednak w tej kwestii ciut lepiej, bo slyszalem ze z biela tez nie jest za fajnie?
dzięki za info
 

irzi

Member
paul 400 - "chyba będę się skłaniał ku 50B650 , tym bardziej , że jego cena z dnia na dzień maleje i te 3500,- dam za niego" .

Rzeczywiście cena jest już dość interesująca, zwłaszcza w stosunku do konkurencyjnych modeli panasa (s10 - ok 4200 na dziś) ale mam jeszcze jedno pytanko, czy dotarłeś do postów ludzi którzy skarżyli się na dużą ciemność tego panelu b650? (sorki jeśli Ci mącę w głowie :) Ja już byłem zdecydowany na tego sama, i właściwie tylko kwestia potencjalnej ciemności i szarej bieli mnie powstrzymuje. Zgłębiałeś może ten temat albo widziałeś jak to jest z tą szarą bielą i z tym panelem, tylko szczerze, please, chociaz po sobie wiem ze jak sie na cos decydujemy to trudno nam mowic o wadach, staramy sie ich nie widziec albo jakos tlumaczyc ze daje rade itd :D
Czy panas s10 nie spisuje się jednak w tej kwestii ciut lepiej, bo slyszalem ze z biela tez nie jest za fajnie?
dzięki za info
Tą szarą bielą się nie przejmuj. Każdy to inaczej postrzega. Ostatnio często oglądam Eurosport HD i jak to teraz dużo relacji czy to ze skoków jest. czy z biathlonu, czy z biegów czyli tam gdzie jest dużo bieli, dużo śniegu i powiem Ci że na mojej plaźmie nie narzekam że biel jest szara. Tak poustawiałem parametry że mnie się podoba, nie jest ideał ale jak dla mnie jest w sam raz.
To subiektywne odczucia.
Tak jak z bzyczeniem niektórych plazm. Jęsli się o tym wie to będziesz się przysłuchiwal i to usłyszysz. Ale jak o tym zapomnisz, skupisz się np na filmie to nagle bzyczenia nie ma. Tak samo będzie z bielą !
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie chce wyjsc na fanboya... ;)
i pelnego eufori swiezego nabywce , plazme mam juz pare lat wiec dawno "ochlonalem" - w kazdym badz razie , mam panasa i jestem zadowolony , juz pare lat temu byl naprawde dobry (przegrywal praktycznie tylko z Kuro gdy wchodzilo) dwoch moich kolegow rowniez kupilo panasa po po swoich "testach" , i mowia szczerze tutaj (uk) nie jest raczej traktowany "na rowni" z samsungiem
 

smoose

New member
Jeśli macie taką możliwość to odżałujcie i dołóżcie do Sama 850 ;)

kazanek, z tego co widzę masz sama 650, rzadko kto poleca model inny niz ten na który sie sam zdecydował, niektórzy tez nie widza różnicy miedzy 650 a 850, ale Ty masz chyba inne doswiadczenia, mógłbyś coś więcej napisać?
 

rewolF

New member
Ogolnie rzecz biorac teraz tez stoje przed wyborem kupna telewizora, mam kilku faworytow, jednym z nich jest wlasnie samsung ps50b650 glownie ze wzgledu na USB. Rozumiem ze ta funkcja umozliwia ogladanie filmow z pendrive'a nawet w jakosci 1080p i to przy pelnej plynnosci obrazu? W koncu przy tego typu filmach nagranych w formacie mkv na wielu kompach jest problem z odtworzeniem tego typu nagran - komputer musi miec w miare dobre parametry, jezeli nie, obraz sie mocno tnie.

Stad moje drugie pytanie, jezeli zdecydowalbym sie na panasa s10 to wtedy jak sobie najlepiej poradzic z filmami nagranymi w mkv? kompa rozumiem da sie podlaczyc do tivika, tylko ze wtedy troche kombinowania by bylo
 

kapsell

New member
Bez reklam
prezentacja

Co do bieli. Jak kupisz i postawisz w domu to bedzie mysle ok. Ale jak postawisz obok siebie np 850/650 dobry lcd to zobaczysz ze biel jest po prostyu szara, takie sa fakty...
Mialem na prezentacji domowej b850 jvc dv1 i toshibe zv. I po kilku godzinach testow zostala toshiba (z wielu wzgledow). Plazma odpadla wlasnie ze wzgledu na kiepska biel (to sie przeklada na obraz w jasnych scenach).
Ale jak widac po opiniech niektorym to w ogole nie przeszkadza. Mi tak.
Najlepiej wziac prezentacje w domu i wybrac co ci bardziej pasuje i wtedy szystko jest jasne - jak biel w lcd :p poza tym masz pewnosc ze nie trafisz bzyczka, bo jest wczesniej sprawdzony. Warto.
 

digitalus

Banned
witam
kazdy ma inny gust. biel w lcd nie robi na mnie zadnego wrazenia. biel w lcd to zanik szczegolow. jedna wielka biala plama. jesli telewizor ma sluzyc jako oswietlenie pokoju to mozna kupic lcd.
http://www.youtube.com/watch?v=I9srWo1Ikd0
nawet na tym filmiku z youtube widac wiecej szczegolow w plazmie niz w lcd. wystarczy powiekszyc obraz i posiadac w miare dobry monitor i karte graficzna. kazdy powinien zauwazyc wady lcd. dlatego "nie trawie" technologii lcd.
tu cala prawda o lcd:) czyli slabosc , jeszcze raz slabosc.
http://hdtvmania.pl/2009/11/22/plazma-czy-lcd-w-roku-2009/
 
Ostatnia edycja:

dukini

New member
Biel w plaźmie

Też jestem przed zakupem tv i chyba już zdecydowałem. Co do bieli w plazmach to jest to dla mnie nie mniej ważne jak czerń. Rozważałem Samsunga B550 i B450. Zrobiłem więc zdjęcia B530 i B450 stojących obok siebie (dołączam zdjęcia ale nie wiem czy się wczytają). Zauważyłem że 530 ma lepszą czerń ale gorszą biel. W 530 biel jest sinawa, zimna. W 450 cieplejsza i przyjemniejsza jak dla mnie w odbiorze. Sądzę że wpływ na to może mieć rodzaj zastosowanej powłoki antyodblaskowej i fizyczna wielkość pikseli - w 450 są większe więc pewnie emitują więcej światła. Osobiście bardziej pasuje mi obraz w 450 i dlatego wybrałem ten model. Dodam, że na żywo ciężko zauważyć te różnice, zwłaszcza w dynamicznych scenach. Parametry oczywiście były ustawione tak samo. 530 jest po lewej 450 po prawej. Zauważyłem że w Samsungu czym wyższy model tym lepsza czerń ale biel gorsza.
 

Attachments

  • śnieg.jpg
    śnieg.jpg
    123,7 KB · Wyś: 82
  • plaża.jpg
    plaża.jpg
    78,8 KB · Wyś: 62

kapsell

New member
Bez reklam
witam
kazdy ma inny gust. biel w lcd nie robi na mnie zadnego wrazenia. biel w lcd to zanik szczegolow. jedna wielka biala plama.
Jest dokladnie odwrotnie, biel jest po prostu biala a nie szara i widac wiecej szczegolow (polecam zobaczyc skalibrowanego jvc dv1bu - jasne sceny np. przyroda powoduje totalny opad szczeki), nie masz pojecia o czym piszesz niestety...

jesli telewizor ma sluzyc jako oswietlenie pokoju to mozna kupic lcd.
http://www.youtube.com/watch?v=I9srWo1Ikd0
Tez tak myslalem, do momentu jak postawilem obok siebie (w domu a nie ma pulce w media marketach) plazmy i zc czy dv1. Zlosliwosci nic nie poradza, kazdy by zobaczyl slabosc plazmy.

nawet na tym filmiku z youtube widac wiecej szczegolow w plazmie niz w lcd. wystarczy powiekszyc obraz i posiadac w miare dobry monitor i karte graficzna. kazdy powinien zauwazyc wady lcd. dlatego "nie trawie" technologii lcd.
Tak to jest jak sie nie widzialo na oczy dobrego tv lcd profesjonalnie skalibrowanego. A ze skalowaniem slabego sygnalu (w moim przypadku ze slabiutkiej kablowki) toshiba zv poradzilo sobie o niebo lepiej z topowym modelem plazmy samsunga b850. Fakty, i nawet 10 filmikow z youtuba tego nie zmieni :D
 

szelfil

New member
Co do PS50B650, to miałem dzisiaj możliwość porównania go z LE46B650, biel w plazmie była strasznie ciemna (szara) w porównaniu do LCD, jednak PS wygrywał jeżeli chodzi o czerń. Po ustawieniu w PS jasności na max, biel się poprawiła, ale za to czerń była gorsza niż w LCD. Swojego czasu byłem bardzo napalony na tę plazmę Samsunga, jednak po dzisiejszych obserwacjach (na tyle mnie to zdenerowoało), że sobie chyba odpuszczę i wezmę LCD. Dodatkowym problemem może być oglądanie PS50B650 w jasnych pomieszczeniach. Chyba jeszcze bardziej wpłynie to na jakość obrazu.
 
Do góry