Jaka plazma 50 cali?

symon73

New member
Witam.
Rozważam zakup nowego telewizora w cenie ok. 3000 PLN. Jestem zdecydowany na plazmę 50 cali, raczej Panasonic (chyba, że ktoś przekona mnie do innego wyboru). Mam dylemat czy wybrać lepszy model bez opcji 3D czy tv 3D niższej klasy. Zastanawiam się nad wyborem między TX P50UT30 i TX P50G30. Czy różnica w jakości obrazu między nimi jest zauważalna gołym okiem dla mało wymagającego odbiorcy? Czy jakość 3D jest zadowalająca w TX P50UT30? Dotychczas na forum niewiele było informacji o tym modelu. Wiem, że nie ma w tej chwili dużego wyboru programów 3D ale telewizor kupuję na co najmniej 5 lat i chciałbym mieć możliwy wybór tej opcji.
Będę oglądał z odległości ok. 4 m, na wprost ekranu, telewizor będzie na podstawie, pokój jest od strony północnej, możliwość zasunięcia rolet, oglądanie głównie po południu i wieczorem, sygnał tylko z cyfry+ i blueray, w przyszłości być może konsola do gier. Nie zależy mi specjalnie na dodatkowych gadżetach i wifi.
Dotychczas miałem tv LCD Samsung LE37R72B. Jakość obrazu jest zadowalająca dla mnie, ale zrobił się za mały.
Proszę o odpowiedź, bo jestem laikiem w tym temacie.:wink:
 

don111

Banned
w takim razie kup Samsunga 51D6900 i nie będziesz miał dylematu, dobry bez 3d, czy odczuwalnie gorszy z tą funkcją :)
różnica w kilku aspektach obrazu jest delikatna na korzyść Panasonica G30, ale skoro jesteś zadowolony ze starego LCD Samsunga to i tak przeskok będzie olbrzymi na plus :)
 

GORB

New member
50G30 za 3 tys. raczej nie kupisz. Musisz dołożyć ok. 700-800 zł, a wtedy jesteś blisko 50ST30. Pamiętaj też, ze do 3D będziesz musiał dokupić okulary, a to koszt ok. 250-300 zł/szt.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
troche mało 3000zł na 50" panasonica G30, to bliżej 46" tego modelu pamiętaj że do końca stycznia dostajesz gratis 5 lat gwarancji od Panasonic. Co do 3D uważam że to @!@%$@ ale to moeje zdanie no i prawie połowe populacji po oglądaniu w tzw. 3D boli głowa ;)
 
Do góry