Jaka plazma 50 cali ?

miro78

New member
2800 to może Pk 550 nie kosztuje, ale 3200 z wysyłką realnie w firmie AFG Computers, za podobną kasę znalazłem też Panasa 50S20 na Allegro.
Mam ciąglę wątpliwości, który wybrać - głownie TV więc ważne dla mnie jest też skalowanie obrazu - teraz mój Philips z PixelPlusem robi to super i nie chciałbym żeby nowy TV był pod tym względem gorszy. Ma ktoś może doświadczenie z tymi TV i wie jak skalują obraz?
 

plast

New member
No dobra a jak z płynnością obrazu w pk 760 zarówna z BR jak i z PS3? Czytam że Samsung ps c 6500 ma z tym problemy ale i Panasonic 50v20 też, więc jak to jest?

Od 2 dni katuje PS3 na LGPK760 i plynnosc jest, ze tak to ujme, calkowita. Jedyne 'rwanie' jakie mi sie przytrafilo bylo spowodowane zamuleniem konsoli. A tak to bajka. Oczywiscie kabel HDMI.

Do grania kup lcd,do oglądania plazmę(w 80% grania istnieje ryzyko trwałego wypalenia).

Adrianie, juz n-ty raz widze jak to piszesz - czym uzasadnasz takie wypowiedzi, jesli moge wiedziec? :)

Bo ja gralem poki co na tym moim PS3 moze w 20 gierek, z tego 18 dem i dwa fulle, i wiekszosc z nich nie mialo jakichs stalych elementow na ekranie, typu OSD, liczniki, tzn. nawet jesli cos takiego jest to znika, przemieszcza sie. Gralem tez w jedna gierke ze stalym HUDem przez 2 czy 3h i po zakonczeniu grania oczywiscie mialem powidok, ale 5 minut czyszczenia kolorem + wybielania i jest calkowicie pusto. Dla mnie to nie problem zrobic sobie 5 minut przerwy raz na 2-3h grania jesli to ma byc jedyny dyskomfort w graniu na plazmie. Bo tak poza tym to obraz to bajka, przynajmniej w niektorych grach :). Chyba, ze jest jakis inny powod, o ktorym nie wiem, dlaczego to LCD sa lepsze do gier od PDP, a wsrod PDP Panasy lepsze od LG.

W takim razie czekam na info czy 50PK350 razie sobie ze skalowaniem.

Z twoich wypowiedzi wnioskuje, ze pytasz o dostosowanie sie TV do formatu nadawanego obrazu, a nie o klasyczne skalowanie (upscalling) np. DVD do FHD? Jesli tak to w LG zalezy to dosyc mocno od zrodla sygnalu. Na moim starym dekoderze Polsatu jest z tym roznie, raz sie samo skaluje, raz nie i trzeba robic zooma (ale efekt koncowy jest praktycznie identyczny - dobry), a innym razem programy nadawane sa w 4:3 i tutaj nie ma co skalowac, mam szare pasy po bokach albo rozciagam i mam grubasow albo robie zooma i wycinam sobie czesc obrazu. Podlaczalem tez na probe dekoder N'ki i bylo sporo lepiej z tym 'automatyzmem', a na kanalach HD w ogole nie zauwazylem problemu.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
''plast'' jak sam piszesz grasz 2-3godz. z przerwami,ale są tacy którzy grają 10godz. a nawet więcej i rzadko oglądają tv,więc jeśli ktoś pisze 80% do grania to wybacz, ale z tego co JA wiem to w lg jest największe ryzyko trwałego wypalenia.Nie odradzam zakupu tylko ostrzegam,albo piszę ''na własne ryzyko'',żeby ktoś potem nie miał pretensji że kupił sobie ''monitorek do konsolki'' i coś mu się wypaliło,a inny kupił panasa i nie ma z tym problemu.Może nie zwróciłeś uwagi,ale jako pierwszy piszesz że masz do lg podłączoną konsolę i cieszy fakt że się dobrze spisuje(napisz parę słów więcej w temacie pk760)
 
Ostatnia edycja:

arti.sa

New member
Dzięki za podpowiedzi.

To jestem wstępnie zdecydowany na 50PK350.
Na dzień dzisiejszy z transportem:
-350(2800zł),
-550(3200zł),
-760(3650zł).

350 mogła by mieć 1 hdmi więcej i dla mnie było by lux.... więc nie będę płacił 400 zł więcej za 1 gniazdo bo reszta wg. moich potrzeb zbyteczna.
No chyba że coś jeszcze jest w modelu 550 zmienione/poprawione (np. elektronika) lub co by miało wpływ na zmianę decyzji?
Jeszcze mam obawy z tym skalowaniem SD - źródło to dreambox 800hd i cyfra.
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Dzięki za podpowiedzi.

To jestem wstępnie zdecydowany na 50PK350.
Na dzień dzisiejszy z transportem:
-350(2800zł),
-550(3200zł),
-760(3650zł).

350 mogła by mieć 1 hdmi więcej i dla mnie było by lux.... więc nie będę płacił 400 zł więcej za 1 gniazdo bo reszta wg. moich potrzeb zbyteczna.
No chyba że coś jeszcze jest w modelu 550 zmienione/poprawione (np. elektronika) lub co by miało wpływ na zmianę decyzji?
Zawsze jest jakieś ''ale'' dla którego warto dopłacić ''np.elektronika'';)
 

don111

Banned
wydaje się że elektronika będzie ta sama, jeśli różnica to liczba gniazd hdmi i odtwarzanie filmów to PK550 się nie opłaca cenowo w tym zestawieniu
ale sprawdź jeszcze czy PK350 ma tryby obrazu THX, z tego co wiem PK550 ma
 

arti.sa

New member
wydaje się że elektronika będzie ta sama, jeśli różnica to liczba gniazd hdmi i odtwarzanie filmów to PK550 się nie opłaca cenowo w tym zestawieniu
ale sprawdź jeszcze czy PK350 ma tryby obrazu THX, z tego co wiem PK550 ma

550 -Tryby obrazu z certyfikatem THX (Kinowy, Jasne Pomieszczenie)
350 - brak

Ma to również wpływ na zużycie prądu? Ale chyba modele PK posiadają sensor światła. To jak to z tym jest?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
550 -Tryby obrazu z certyfikatem THX (Kinowy, Jasne Pomieszczenie)
350 - brak

Ma to również wpływ na zużycie prądu? Ale chyba modele PK posiadają sensor światła. To jak to z tym jest?
Oba posiadają funkcję ''ECO''(nie działa w trybie THX)Zużycie prądu takie samo.Jeśli masz możliwość zakupu pk550 tylko 400zł drożej od pk350 warto dopłacić.
 

spa

New member
Witam,
Mam pytanie chce kupic plazme Panasonic tx-50V20. I teraz mam pytanie. Zauwazylem, ze jest dostepny rowiez model tx-50VT20 i modele z litera E na koncu. Czym one sie roznia od siebie?

Dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam.
 

plast

New member
''plast'' jak sam piszesz grasz 2-3godz. z przerwami,ale są tacy którzy grają 10godz. a nawet więcej

Ale ja nie pisalem, ze gralem 2-3h, tylko ze co 2-3h gry robilem 5 min przerwy na czyszczenie powidokow funkcjami wbudowanymi w TV. Po tych 5-10 minutach powidokow zadnych juz nie bylo. Eksperyment powtorzylem wczoraj, bo siedzilismy od 17 do 5 rano z krotkimi przerwami ;). Efekt na dzis: zero powidokow/wypalen. Oczywiscie nie mam pojecia jaki bedzie to mialo dlugoterminowy wplyw na ogolne 'wypalenie' plazmy, ale skoro nawet krotkie czyszczenie usuwa powidoki to watpie by sie mialo cos powypalac przy takim graniu. A to, ze na LG sie powidoki robia szybciej niz na Panasie to nie znaczy od razu, ze (zachowujac powyzsza ostroznosc) LG sie szybciej "zuzyje" niz Panas, bo jedno z drugim niekoniecznie musi miec cos wspolnego. Generalnie to przekonam sie pewnie za rok dwa jak to w praktyce wyglada, ale na pewno nie bede nikomu odradzal kupowanie LG do konsoli/PC, chyba ze ktos chce plazmy uzywac jako monitora do np. pracy w Wordzie, no bo to troche jednak co innego niz najgorszy HUD w grze.
 

Szczenka

New member
350 ma usb ale czyta tylko jpg i mp3
Były wątpliwości co do tego, więc wygrzebałem w sieci informację prasową LG o wprowadzeniu 60PK550, 50PK550 i 50PK350, wynika z niej, że także PK350 czyta filmy z USB:

"PK350
Przekątna ekranu: 50’’
Format: 16:9
Rozdzielczość 1920×1080
System Surround: Infinitive Sound
Dekoder MRPG-4 AVC (H.264)
Multisystem (PAL, Sezam, NTSC)
Zewnętrzne pamięci obsługiwane: Pamięć USB Flash, Czytnik kart pamięci, Dysk twardy HDD (FAT32, NTFS)
Obsługiwane pliki: JPEG, MP3, DivX HD, mkv
Inteligentny Czujnik
Inteligentny System Oszczędzania Energii"

Więc różnica pozostaje głównie w THX.
 

arti.sa

New member
Jeszcze jedna dla mnie ważna informacja czy 50PK760 ma inny design od 550, 350? Dowiedziałem się, że ramka jest nie zauważalna w tym modelu i jest jakby zespolona z matrycą podobnie jak w 950.
Bardzo ważna dla mnie informacja bo już nawet rozważam zakup tego modelu no i filtr dochodzi matrycy. A już byłem prawie..... przekonany do 350.
 

darekn12

Member
pk 760 nie ma ramki jak 950 jest to jedna tafla szyby i wyglada bardzo efeltownie i ladnie nie poraza swoja wielkoscia i nie przytlacza ramka do okola i tak juz duzego ekranu:)
 
Do góry