Jaka plazma 42-50" do 3tys?

Qbaas

New member
Jaka plazma 42-50" do 3tys?Panasonic Samsung?

Witam zamierzam kupić telewizor 42-50" i wybór padł na plazmę mam na nią około 2,8tys-3tys. Lepiej brać plazmę mniejszą ale z NEOPDP czy większą z PDP? Proszę o pomoc w wyborze.

Na oku mam:

Panasonic TX-P42G20
Panasonic TX-P50C2E
Panasonic TX-P46S20
Samsung PS50C530
 
Ostatnia edycja:

wacekdagama

New member
Dla mnie G20 w porownianiu do S20 ma bardziej plynny obraz plus lepszy filtr matujacy, wiec z tych modeli dla mnie zdecydowanie G20.
 

Qbaas

New member
Wymiary mojego pokoju to dł 4,8m szer 3,6m i właśnie nie wiem którą opcję wybrać czy 42" ale za to lepsze parametry czy może 46-50" ale telewizor z niższej pułki. A co sądzicie o tym Samsungu? Czy może inny warty uwagi model? Górna granica to 3tys ale wolałbym ustalić cenę około 2800 +-.
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Wypełnij najlepiej całą ankiete dotyczącą zakupu tv i ją tu wklei albo przynajmniej napisz z jakiej odleglosci oglądasz i jakie masz oświetlenie pokoju.
 

Qbaas

New member
odległość od ekranu - około 3,2m
Jak duży jest pokój - 17-18m
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
preferowana wielkość telewizora - 42,46,50"
preferowana marka - Panasonic, Samsung
jakie urządzenia będą podłączone - n,x360
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 30/70
ma stać czy wisieć - stać
jaka klasa cenowa - 2800-3000 ze wsporym wskazaniem na tą pierwszą kwotę
 
Ostatnia edycja:

sensei

New member
Mam bardzo podobne warunki jak Ty, rowniez % dla urzadzen sie zgadza, dlatego odpowiedz sobie na pytanie czy potrzebujesz FHD. Ja zamowilem Samsunga PS50C450 a za roznice miedzy C530 a C450 dokupiłem rok gwarancji i jeszcze zostało na pare browarów ;)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ja bym brał 50tkę powyżej 3m, kupiłem taką poniżej 3m i mniejszego tv nie chce.
Więc patrz w kierunku Samsunga C530 lub Lg pk550 jeśli nie masz nic przeciwko renomie tej firmy.
 

Qbaas

New member
Jeszcze mam pytanie ilu Hz ma ten Samsung PS50C530? Byłem dzisiaj w sklepie oglądać plazmy i miałem okazja porównać sobie Panasonica TX-P46G20 i Samsunga PS50C430, szczególnie płynność i jakość obrazu była dużo lepsza na Panasonicu. Czy w przypadku PS50C530 zdarzają się także takie minimalnie rwanie obrazu szczególnie w dynamicznych scenach? A co myślicie o Panasonic TX-P46S20?? Który jest lepszy Panasonic czy Samsung?
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Nie wiem co widzisz i nazywasz "rwaniem obrazu"... być może sygnał źródłowy w sklepach to było coś 24hz np BR lub divix. Telewizory z wyższej półki mają taki bajer jak cinema smooth służacy własnie do wygladzania sygnału 24hercowego. Niestety ten bajer to tylko w droższych modelach, ale ma go też chyba LG pk550 który jest dość tani.
Normalnie nie powinieneś wiedzieć żadnego rwania czy braku płynności. Przynies sobie do sklepu swojego pena ze swoimi filmami bo te sklepowe czasami są nieprzewidywalne.
 

Qbaas

New member
Zastanawiam się jeszcze nad Panasonic TX-P46S20 jak go można ocenić w stosunku do Samsunga PS50C430? Jeszcze chciałbym się dowiedzieć ile Hz ma Panasonic, Samsung i LG 50PK550, na którym z tych jest najlepszy obraz.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Zastanawiam się jeszcze nad Panasonic TX-P46S20 jak go można ocenić w stosunku do Samsunga PS50C430? Jeszcze chciałbym się dowiedzieć ile Hz ma Panasonic, Samsung i LG 50PK550, na którym z tych jest najlepszy obraz.
teoretycznie 600hz, w praktyce 100hz z dorabianymi klatkami
nie zwracałbym na to uwagi (byleby nie 50hz)

który lepszy to nie jest łatwe pytanie, żeby to stwierdzić musiałbyś testować przynajmniej z tydzień każdy z nich

te modele LG, Panasonic i Samsung mają obraz mocno odbijający światło, bez filtra przyciemniającego
Panasonic ma ciut lepszą czerń od obydwu ale dosyć przeciętną jasność, chyba gorszą od Samsunga i na pewno od LG

a żeby było bardziej zawile to przy każdej firmie masz standardowo kilka znaków zapytania:
Panasonic - od ubiegłorocznych serii problem z pogarszającą się czernią (podobno wyeliminowany od tegorocznej serii)
Samsung - automatyczna, dokuczliwa zmiana jasności panelu w niektórych scenach (to samo co w poprzedniej serii B, część użytkowników pisze że seria C ma to samo)
LG - od zawsze w tyle za Samem i Panasem z problemem powidoków, czy te nowe serie są już lepsze ?
 

Bucek

Banned
jedno pytanie:

kiedy producenci zamierzaja implementowac obecne od pol roku na rynku USB3.0 w swoich urzadzeniach?
 
Do góry