Jaka odleglosc od wzroku dla TV 32 cale?

mat2807

New member
Witam,

chce kupic telewizor LCD i zastanawiam sie nad dwoma wielkosciami:
26 i 32. Zdecydowalem sie na SHARP i teraz tylko kwestia czy bedzie to
LC-26AD5E-BK czy LC-32AD5E-BK.
Poniewaz roznica w cenie na ceneo.pl nie przekracza 400zl, problemem moim jest odleglosc jaka musi byc zachowana pomiedzy ogladajacym a telewizorem tak,aby efekt byl najlepszy a obraz najostrzejszy. Jak to jest dla telewizora 26 i 32 cale?
Dodam, ze obraz bedzie z Cyfra+.
 

michcio211

New member
Witam.
Ja też mam dylemat 26 czy 32"? Odległość od tv 1,7-2m.

Pozatym mam dylemat jaki tv wogóle wziąść?
Tak do 3000 jakiś?
Cyfrowy polsat docelowo ma być...
 

radzix

Member
Panasonic 32 LX 70, ale kosztuje ok. 3150zł. 26'' nie polecam nawet z najbliższej odległości. 32'' to absolutne minimum.
 
Ostatnia edycja:

klolik

New member
@ mat2807
Bierz 32" zgodnie z zasadą: myślisz, że wystarczy Ci rozmiar x" - weź rozmiar większy. Różnica 400 zł, jeśli nie nadwyręża zbytnio założenej granicy cenowej, to niewiele za zadowolenie z oglądania.
Ja też miałem ten problem, wybór końcowy był pomiędzy Panasłonik 26LX70 a Sharp LC-32AD5E-BK. Różnica w cenie była niewielka gdy wybierałem, a na 32" Panasa już nie miałem :(- wybrałem Sharpa 32" i jestem zadowolony:eek:k:

@michcio211
jeśli możesz bierz 32" - ja dopiero po podłączeniu kompa przekonałem się jaki to odjazd zasiąść sobie 2m przed TV i włączyć gierkę...:shock:
 

Cube822

New member
A ja Ci powiem,ze jak masz mozliwosc to bierz 37":p Nad 26" nawet sie nie zastanawiaj i nie jest to poprostu takie bzdurne gadanie. Ja sam zaluje,ze nie pokusilem sie o 42" ale finanse juz nie pozwalaly na taki zakup ,a TV ogladam z 2.5 metra:)
 
Do góry