Jaka nagrywarka HDD, ale...

PRC

New member
Witam!

Z koniecznosci musze kupic teraz nagrywarke hdd... (jako nowszy magnetowid)

Powiem ze nawet nie potrzebuje w nij obslugi dvd itp (od tego mam kompa)

Wazne by miala tuner tv (do kablowki), przyjemna obsluge, mogla zapisac jak najwiecej kanalow (lista) jak i pojemny programator czasowy

Fajnie by posiadala HDMI (1080p skalowanie), usb (a juz jak by tak dalo sie podlaczyc ja do kompa, ktory widzial by ja jako dysk, i mogl np. odtwarzac "z niej" bezposrednio nagrane pozycje...)


Do tej pory myslalem na LG (np rh 277 i 278)

Ale co mnie odstrasza:

1) Nagraneho na hdd materialu z tv nie mozna nagrac na plyte, a wiec pewnie nie mozna "wydobyc" w prosty sposob z hdd nagrywarki
(i np. obejrzec u znajomych, czy... w pracy ;-))

2) Rzecz dla mnei dziwna, bo to przypomina magnetowid:
Nagrywarka nie zacznie nagrywac, jak nie jest w tryb ie stand-by...
Czyli jak nie nacisniemy power na pilocie, nie zacznie nam nagrywac...


Jak ktos moglby polecic jakas nagrywarke co by mogla sprostac tym "problemom" chetnie przyjme rade...

Przegladalem rozne strony itp, ale nic nie odda komfortu obslugi, i sprawdzonych rad uzytkownikow...

Pozdrawiam, i licze na Wasza pomoc - Patryk
 

mataman

New member
Bez reklam
Moge Ci polecić mój ostatni zakup z którego jestem bardzo zadowolony, pioneer dvr-555h. Rewelacyjna nagrywarka z intuicyjna obsługa i edycja nagranego materiału, ma USB, można ja podłączyć do pc, ma HDMI i skalowanie do 1080p.
 

timbot

New member
Bez reklam
PRC napisał:
1) Nagraneho na hdd materialu z tv nie mozna nagrac na plyte, a wiec pewnie nie mozna "wydobyc" w prosty sposob z hdd nagrywarki
(i np. obejrzec u znajomych, czy... w pracy ;-))

2) Rzecz dla mnei dziwna, bo to przypomina magnetowid:
Nagrywarka nie zacznie nagrywac, jak nie jest w tryb ie stand-by...
Czyli jak nie nacisniemy power na pilocie, nie zacznie nam nagrywac...
ad.1 BZDURA!! mozna w lg wlaczyc nagrywanie na dysk nie w formacie mpeg 2, tylko w formacie divix (nie wiele nagrywarek to potrafi), wtedy mozna zmiesicic 50% wiecej na dysku i tylko takiego pliku nie mozna nagrac na plyte dvd. Jak ktos nie grzebie w menu to bez problemu moze potem na plyty nagrywac.
ad. 2. no prawda, z tunera nie zacznie nagrywac, jesli nie jest w trybie stand by (nie ublizajmy magnetowidom, bo moj to potrafil). bardzo wkurzajace, na prawde. Ale na 5 minut przed nagraniem i potem chyba na minute przed czasem informuje ze bedzie chciala nagrywac (wyswietla sie duzy komunikat, niezaleznie czy sie oglada przez tuner cos, czy dvd)
 

PRC

New member
Nowe LG

ad.1 BZDURA!! mozna w lg wlaczyc nagrywanie na dysk nie w formacie mpeg 2, tylko w formacie divix (nie wiele nagrywarek to potrafi), wtedy mozna zmiesicic 50% wiecej na dysku i tylko takiego pliku nie mozna nagrac na plyte dvd. Jak ktos nie grzebie w menu to bez problemu moze potem na plyty nagrywac.
No nie do konca, bo ostatnio jak czytalem o nowych LG, to ludzie na forach (i w ocenach produktu) pisza, ze niestety na hdd nagrywaja juz tylko Divx, i tego sie nie ruszy na dvd pozniej...

Ja nie mam nic przeciwko, wrecz przeciwnie - by na hdd nagrywala jako divx (oszczednosc miejsca) - ale jak by tak mogla jak juz nagrywa te plyty dvd, nagrac ten material jako ZWYKLY plik, a nie dvd-video (co jest mi totalnie nie przydatne...)

Kwestia braku nagrywania jak nie jest w stand-by, jest dla mnie dosc istotna - nagrywarka bedzie sluzyla jako "tuner" dla monitora (przez hdmi)
wiec bedzie glownie ON, i czesto nawet nikt nie spojrzy czy cos wyswietla czy nie...
Ponoc jakies SOny nie maja tego problemu...


Co do Pioneer DVR-555H-s 160GB - fakt, wyglada sympatycznie,
choc myslalem o czyms do 1000zl (a on ok 1400-1500)
 
Ostatnia edycja:

-szu=

New member
PRC napisał:
No nie do konca, bo ostatnio jak czytalem o nowych LG, to ludzie na forach (i w ocenach produktu) pisza, ze niestety na hdd nagrywaja juz tylko Divx, i tego sie nie ruszy na dvd pozniej...

Ja nie mam nic przeciwko, wrecz przeciwnie - by na hdd nagrywala jako divx (oszczednosc miejsca) - ale jak by tak mogla jak juz nagrywa te plyty dvd, nagrac ten material jako ZWYKLY plik, a nie dvd-video (co jest mi totalnie nie przydatne...)


Tylko LG nagrywa materiał w MPEG4 (potocznie divix). LG nie umożliwia zgrania takiego materiału na DVD w w trybie danych (jako normalne pliki). LG umożliwia także zgranie materiału takiego jak divix i mp3 z płyt na dysk nagrywarki ale w drugą stronę już nie. W/g mnie jedyny plus nagrywania w MPEG4 to oszczędność miejsca. Prawdopodobnie mój wybór padnie na LG278H ze względu właśnie na oszczędność miejsca i będę kombinował jak podpiąć dysk nagrywarki do PC.
Jak by Samsung HR757 miał możliwość zgrywania do MPEG4 to byłby mój funkcjonalny ideał i tylko nagrywarki Samsunga umożliwiają przenoszenie danych w obie strony.
W samsungu też nagrywa po przejściu do stand-by.

Co do wyższej półki.
Prawda też jest taka że wyższa półka to niższa funkcjonalność. Co do jakości to Ci co zakupili to zachwalają (tylko jakie mają wyjście). Na wszelkiej maści forach brakuje mi właśnie rzeczowych porównań. Przeważnie dominuje bicie piany, w którym ciężko wyłapać istotne informacje
 

pisk

New member
PRC napisał:
Kwestia braku nagrywania jak nie jest w stand-by, jest dla mnie dosc istotna - nagrywarka bedzie sluzyla jako "tuner" dla monitora (przez hdmi)
wiec bedzie glownie ON, i czesto nawet nikt nie spojrzy czy cos wyswietla czy nie...

Ponoc jakies SOny nie maja tego problemu...

Np. Sony RDR-HX750/950
Ale nie wiem, czy nie za dużo wymagasz.
Skoro ma nagrywać w trybie ON, to zauważ, że nie będziesz mógł oglądać innego kanału niż nagrywany. Więc nie wiem, czy nie za dużo oczekujesz od nagrywarki.
 

PRC

New member
Sony

To wiem, jeden tuner - tak jak i PIP to taka... hm...

Bardziej chodzi o sytuacje gdy ktos oglada TV, i powiedzmy wyjdzie z domu, a zostawi nagrywarke ON, na jakims kanale TV (wtedy nie przelaczy sie sama w stand-by)
I tu fajnie by bylo, jak by wyswietlila jakis komunikat, ze za np 5 minut jest cos ustawione do nagrania, i jesli nie bedzie reakcji ze strony "uzytkownika" to samoczynnie przelaczy tuner na to pasmo co ma nagrywac i zacznie nagrywac...

Zawsze tez jest sprawa taka, ze jak oglada sie nie TV, a np material wczesniej nagrany, (czyli tuner ma wolny do swojej dyspozycji) to by nagrywarka podjela automatycznie nagryanie (komunikat informujacy, tez swoja droga)

Co do Sony... hm... faktycznie prezentuje sie ciekawie...

Wiec teraz zastanawiam sie miedzy sony a LG...


A uzywa z Was ktos nagrywarek dvd/hdd liteon'a?
Czytalem gdzies calkiem dobre opinie o nich,
ponoc nawet wyzsze modele mozna podlaczyc wmiarte sprawnie do kompa (usb) - choc nie wiem na ile to prawda...
Tyle ze u nas i nie uswiadczysz latwo (widzialem 2 sztuki na allegro, ale raczej nie nowki...)

A teraz male sprostowanie:
Wiekszosc (wszystkie?) nagrywarki sa robione jako male multimedialne kombajny do wszytskiego...
AKurat do postawienia w salonie, przy tv...

Tyle ze ja nie mam tv, mam za to wielki monitor lcd (hd wyswietli) podlaczony do kompa...
i wlasciwie to on jest centrum "multimedialne"
Do niedawna wystarczal mi magnetowid ktory nagral czasem cos na kablowce jak mnie nie bylo...
A ze padl... Muzsze kupic cos nowego...

Wiec chcec nie cchec - zostaje mi nagrywarka hdd...
Jedyne jakie widzialem "zwykle" (taki cyfrowy odpowiednik magnetowidu) na allegro (jzu od 80-zl, jakis szrot, tyle ze menu bez pl, ani nawet eng... wiec...)

WIec wiekszosc "multimedialno-kombajnowych" rozwiazan jest mi zbyteczna...
 

lukaszzz

New member
Czy spotkał się ktoś z nagrywarką MEDION/TEVION MD 80857 ?
Zastanawiam się nad zakupem -> NAGRYWARKA DVD 160GB MEDION/TEVION 80857 DIVX (1441394394) - Aukcje internetowe Allegro

Sprzedawca daje aż 7 dni gwarancji (oby kurier się pospieszył, bo zostanie mało czasu na testowanie). Napisane jest, że sprzęt jest nowy, myślę że powystawowy.

Potrzebuje raz lub dwa razy w tygodniu coś nagrać z telewizora, więc sprzęt będzie mało używany.
Czy ktoś miał do czynienia z tym modelem ?
 

lukaszzz

New member
Kupiłem jednak coś lepszego, LG RHT497H. Działa super, prosta w obsłudze.
Mam też blu-ray tej firmy LG BD370.

Piloty do tych urządzeń są prawie identyczne.

Używając pilota nagrywarki (np. przycisk PLAY) włącza się blu-ray. Trochę to kłopotliwe.
Od teraz nie używam pilota do wysuwania tacki na płytę oraz przycisku POWER, ponieważ oba urządzenia zaczynają reagować.

Czy da się jakoś ustawić pilota aby był dedykowany tylko do jednego urządzenia ?
 

piotrekb90

New member
Ja też rozglądam się za nagrywarką HDD. Najważniejsze dla mnie to opcja przenoszenia nagranego materiału na dysk komputera przez USB (lub inna drogą). Cena do 1500 pln. Czy możecie mi coś polecić??
 
Do góry