jaka nagrywarka DVD z HDD do 2000 zl ?

gnz

New member
witam
prosze mi polecic jakas nagrywarke DVD z HDD do 2000 zl.

warunki konieczne, ktore musi ona spelniac:

1) HDD min. 160 GB
2) odtwarzanie Dvixow oraz plikow textowych do nich (.txt, .srt, ...) z polskimi znakami
3) przetwornik wideo 108MHz/12-bit oraz przetwornik audio 192kHz/24-bit
4) mozliwosc zgrywania z plyt na HDD np: filmow, mp3, jpg oraz mozliwosc odtwarzania ich z tego HDD (szczegolnie chodzi mi o mp3 - cos w stylu odpowiednika WinAmp-a w komuterach)
to jest bardzo wazne dla mnie gdyz nie mam podaczonego kompa do kina domowego.
5) wyjscie HDMI + Coaxial

z tego co sie orientowalem to odpowiednia bylaby nagrywarka Panasonic DMR-EH65, ale nie wiem czy jest mozliwosc zarzadzania mp3 na jej HDD?

prosze o opinie. pozdrawiam!
 

gnz

New member
dzieki za odpowiedz.
a czy w tym Panasonicu jest molziwosc zgrywania Mp3 na HDD i oddtwarzanie ich? to jest dla mnie bardzo wazna cecha.
 

gnz

New member
co do JVC to nie widze zadnej wzmianki o czytaniu Dvix a tym bardziej o plikach textowych .txt ...
poza tym przetwornik wideo to tylko 54 / 10 MHz/bit.

nic tez nie wspominaja na temat zarzadzania plikami zgranymi na HDD, wiec JVC raczej odpada. sklaniam sie chyba ku Panasonicowi, ale jeszcze czekam na jakies posty.
 

piteron

Active member
Bez reklam
przerabiałem ten temat
niestety Panasonic nie zezwala na zgrywanie materiałów z CD/DVD na dysk(mp3,divx,jpeg)jedyną alternatywą są karty pamięci
zreszta poczytaj troszkę tutaj,opisałem to z czym miałem doczynienia
http://forum.pioneerdivx.net/tematy22/592.htm
ale niestety
HDMI,bez scalera
przetwornik video 10bit/54Mhz
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
gnz napisał:
dzieki za odpowiedz.
a czy w tym Panasonicu jest molziwosc zgrywania Mp3 na HDD i oddtwarzanie ich? to jest dla mnie bardzo wazna cecha.

jeżeli CD ma zabezpieczenia to bezpośrednio jej nie zgrasz ale można przecież to obejść.


pozd
 

gnz

New member
do Pietron:
smutna wiadomosc ze sie nie da zgrywac na HDD, co do przetwornika wideo to mam info ze to jest jednak 108MHz/12-bit.
 

piteron

Active member
Bez reklam
chyba się nie zrozumieliśmy
przetwornik 10/54 ma samsung,a 12/108 panasonic
co do zgrywania,to przez kartę pamięci można zgrać zdjęcia i pliki video,a przez płytke filmy dvd(zarówno te nagrane przez samego panasa,jak i też te nie zabezpieczone)jedynie co to pliki divx,mp3 i jpeg przez płytke nie wchodzą
 
Ostatnia edycja:

gnz

New member
rozumiem
wlasnie na mp3 mi najbardziej zalezy, szkoda ze to jest niewykonalne.

obecnie posiadam nagrywarke Pioneera DVR 540 HS, tu bez problemu daja sie zgrywac mp3, ale jakosc audio jaki i wideo tej nagrywarki jest na nizszym poziomie, dlatego chcialem ja zmienic.
 

piteron

Active member
Bez reklam
w takim razie będziesz miał ciężki orzech do zgryzienia
z własnego doświadczenia wiem że jedynie ten samsung dysponuje funkcją kopiowania w obie strony wszystkich mozliwych plików
a tak apropo co jest z pioneerem nie tak
 
Ostatnia edycja:

gnz

New member
generalnie Pioneer jest ok, ale....

-ma on funkcje Juke Box (cyfrowa szafa grajaca-porownam to do WinAmpa na kompie). zgrywasz mp3 z plyty na HDD a pozniej nimi zarzadzasz. niestety wczoraj probowalem zgrac na Pioneera mp3 nagrane na kompie, na plyte DVD-R - w ogole nie odczytywal tej plyty, za to odczytuje mp3 nagrane na plyte CD. a szkoda bo plytek CD musze zuzyc prawie 7 razy wiecej niz DVD-R.

- czyta DVD-R nagrane na kompie zawierajace Dvixy ale nie dalo rady ich zrzucic na HDD

- druga sprawa, Pioneer ma slabsza konwersje wideo oraz audio (mnie zadowalaby: przetwornik wideo 108MHz/12-bit oraz przetwornik audio 192kHz/24-bit). dlatego jestem poniekad zmuszony dokupic osobny odtwarzacz DVD o parametrach wymienionych powyzej.
a to jak wiadomo dodatkowy i niekoniecznie maly koszt.
 

piteron

Active member
Bez reklam
i właśnie dlatego ja posiadam dv 575 który spełnia moje wymagania odnośnie jakości obrazu,a wyborze nagrywarki kierowałem się wyłącznie funkcjonalnością
co do przetwornika dżwięku to moim zdaniem nie powinieneś tak restrykcyjnie do tego podchodzić,łączysz kablem cyfrowym sprzet z amplitunerem i niech on dokona odpowiedniej konwersji
podobnie jest z przetwornikiem wizyjnym,podłączasz przez HDMI i TV robi resztę
 

gnz

New member
wlasnie czekam na kabel Coaxialny zeby podlaczyc fonie z Pioneera do ampli (Denon 3805) - powinno cos pomoc.
wizje niestety moge podpiac tylko maxymalnie przez Component gdyz DVR 540 HS nie posiada wyjscia HDMI-mysle ze tez nie powinno byc tragedii.

a ten Twoj DV-575 czyta Dvixy wraz z textami .txt, .srt ?

jak u niego z konwersja audio i wideo? bo moze bym sie naniego zdecydowal? bralem jeszcze pod uwage Panasonica S52. co o tym myslisz?
 

gnz

New member
zauwazylem jednak ze "na topie" jest teraz Pioneer DV 696. czy mozesz mi go polecic? wiesz cos na temat tego urzadzenia? jak to wypada w testach? czy czyta .txt, .srt? jak z jakoscia obrazu i fonii?

bede bardzo wdzieczny za pomoc.
 

piteron

Active member
Bez reklam
zdecydowanie
a polecam ze wzgledu na zmodifikowany soft
co do ceny zobacz na aukcji
oczywiście możesz zadzwonić i sie wypytać co i jak
 
Do góry