Jaka nagrywarka DVD bez HDD

wlod55

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie.Mam zamiar zarchiwizować swoje kasety VHS.Najłatwiej z tego co czytam jest to zrobić z pomocą nagrywarki dvd.Wiem,że z reguły polecają wszyscy nagrywarki z twardym dyskiem jednak nie chciałbym wydawać zbyt wiele kasy na taki sprzęt gdyż ma on służyć właśnie jedynie do zgrania kaset VHS na płytki.Potem chciałbym tą nagrywarkę dać synowi do oglądania bajek.Nagrywanie programów tv nie jest dla mnie istotne gdyż mam kartę skystar a dodatkowo planuję zakup tv sat z HDD.Ważne jest tylko żeby dało się to odtworzyć potem na innym odtwarzaczu dvd.Chciałbym to zgrywać na płytki dvd rw a potem jeżeli będzie wszystko działać to powielić ten materiał na normalną płytkę dvd za pomocą komputera.Mam zamiar zgrać pewien serial i zastanawiam się tylko nad tym czy nie trzeba robić jakiegoś menu płyty aby to dało się potem odtworzyć, gdyż na jednej płytce zmiesci się więcej niż jeden odcinek.Czy wogóle takie nagrywarki mają mozliwość tworzenia menu płyty?
Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z jakimiś budżetowymi nagrywarkami dvd bez HDD? Jeżeli tak to prosiłbym o podzielenie się opiniami na ich temat.Grzebiąc w necie znalazłem kilka propozycji które by mnie interesowały.
1. Mustek R100LTB
2. Cyberhome 1600
3. Tevion TDRDVD 4001
4. Manta 012
Koszt każdej z nich nie przekracza 300 PLN.I tak chcę kupić coś dla syna do oglądania bajek (jak już pisałem) więc stwiedziłem,że może lepiej dołożyć tą stówkę i kupić sprzęt za pomocą którego mógłbym w końcu zgrać swoje kasety VHS.
Z góry serdecznie dziękuję za jakieś sugestie.
Pozdrawiam Włodek.
 

mataman

New member
Bez reklam
Z tych co podałes naprawde nie ma wiekszego znaczenia która wybierzesz. Wszystkie prezentuja podobna jakość ( jeżeli o jakości w tym przypadku można mówić ). Wybierz najtańszą.
 

wlod55

New member
Ta jakość dotyczy nagrywania czy odtwarzania czy ogólnie całego sprzętu.Jaki jest następny pułap cenowy aby sprzęt był trochę lepszy.Czy jakość tych nagrywarek jest porównywalna z np. dvd manta, bellwood itp?
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Trudno rekomendować tego typu sprzęt. Co nie znaczy, że na pewno nie będziesz zadowolony. Jednak jakość nagrania ma także wpływ na trwałość nagranej płyty, więc nie oczekuj, że za kilka lat będziesz mógł je obejrzeć.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli już zależy Ci na nagrywarce bez twardego dysku, to trudno. Ale nie kupuj niemarkowego sprzętu. Przegrywanie kaset VHS na DVD wiąże się z kodowaniem materiału o dużym współczynniku szumu obrazu. Tutaj najlepiej poradzą sobie liderzy, czyli (alfabetycznie): Panasonic, Pioneer oraz Sony. Wśród tych producentów wybieraj, inaczej możesz żałować.

ArtS :)
 
Do góry