Jaka miniwieża z BT i DLNA do 1500 zł

dragon79

Member
Zastanawiam się nad zakupem miniwieży do sypialni. Podstawowe wymagania to odtwarzanie muzyki przez Bluetootha z telefonu, odtwarzanie muzyki z dysku sieciowego (NSA310) czyli obsługa DLNA przy czym najlepiej jakby czytało nie tylko MP3 ale też FLAC. Opcjonalnie, fajnie by było, gdyby miała tuner DAB/DAB+ i czytanie Blu-ray 3D z obsługą najnowszego standardu HDMI.
Cena do około 1500 zł.

Na razie zauważyłem SONY CMT-SBT300WB.
Panasonic też ma SC-PMX9DB, SC-PMX9EG i SC-PMX7EG, ale jeszcze nie wiem, czym się różnią między sobą...

Czy macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje?
Z góry dzięki za podpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
X-HM82-K Mikrosystem Hi-Fi z głośnikami Piano Black, CD, USB, Aux-in, Wi-Fi, DLNA, AirPlay, radiem internetowym i funkcją Spotify Connect (2 x 50W)(Czarny) - Pioneer Systemy dźwiękowe, stacje dokowania dla iPod
- to jest Twój target.

musicserver.jpg


X-HM82-S Mikrosystem Hi-Fi z głośnikami Piano Black, CD, USB, Aux-in, Wi-Fi, DLNA, AirPlay, radiem internetowym i funkcją Spotify Connect (2 x 50W)(Srebrny) - Pioneer Systemy dźwiękowe, stacje dokowania dla iPod
Czyli czarna lub srebrna.
 

dragon79

Member
Podoba mi się wszystko prócz ceny :(
Miałeś okazję odsłuchu tego sprzętu? To chyba nowość na rynku.

Jest jeszcze opcja zakupu bez głośników XC-HM82 lub zestawu X-HM72. Zestaw PIONEER X-HM72-S kosztuje 1900 zł. Muszę się zastanowić ;)
 

jakubeusz

New member
Witam,
Trochę odświeżę wątek. Kiki czym tak naprawdę różnią się modele X-HM72 i X-HM82? Bo różnica w cenie jest znacząca a specyfikacja podobna.
W jakiej cenie masz X-HM72 (proszę na priva)
 

lechu80

New member
Witam,

I ja chciałbym się podpiąć pod ten wątek, żeby nie zakładać kolejnego. Planuję w niedalekiej przyszłości zakup TV + soundbar. Chciałbym do tego mieć jakieś urządzenie audio, za pomocą którego podłączyłbym się do soundbaru, żeby móc słuchać radia (również internetowego), płyt cd, płyt dvd z muzyką w formacie mp3 i flac, podłączyć iphone'a/ipada lub z dysku sieciowego.
Moje pytanie brzmi: czy istnieje takie urządzenie? ;-) A jeśli tak, to cobyście polecili?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
 

pawelll

Member
A po co w takim razie potrzebny ci soundbar?
Kupienie jakiejkolwiek mikrowieży (choćby wymienionego Pionieera choćby w tańszej wersji 72, ale jest też Yamaha i kilka podobnych) zapewni ci n razy lepszy dźwięk niż soundbar.
Soundbar to nic innego jak sposób na dodatkowy zarobek producentów TV- zrobić kaleki dźwiękowo produkt (TV) a potem dodatkowo sprzedawać do niego "zestaw naprawczy" :smile:
 

lechu80

New member
Niestety w związku z tym, że nie będę miał w salonie miejsca na kolumny, muszę mieć jakieś wyjście ze sprzętu i soundbar wydał mi się naturalnym urządzeniem, bo i tak będzie podłączony na co dzień do tv.
 

pawelll

Member
Praw fizyki nie da się oszukać. Nie da się uzyskać choćby w miarę przyzwoitego dźwięku bez choćby najmniejszych kolumn. Ale cóż, ostatnio na jakimś forum gość nie dał się przekonać że bez kabli nie da się zrobić nagłośnienia ("bo żona mu nie pozwala kabli kłaść").
 

collider

New member
Bez reklam
A po co w takim razie potrzebny ci soundbar?
Kupienie jakiejkolwiek mikrowieży (choćby wymienionego Pionieera choćby w tańszej wersji 72, ale jest też Yamaha i kilka podobnych) zapewni ci n razy lepszy dźwięk niż soundbar.
Soundbar to nic innego jak sposób na dodatkowy zarobek producentów TV- zrobić kaleki dźwiękowo produkt (TV) a potem dodatkowo sprzedawać do niego "zestaw naprawczy" :smile:

Moze na poczatku tak bylo, ale teraz soundbary staja sie coraz bardziej rozbudowanymi urzadzeniami. Do tego obsluguja rozne formaty dzwieku kinowego. Maja stosowane rozne rozwiazania by uzyskac namiastke dzwieku wielokanalowego czy poprawic jakosc dialogow.
 
Do góry