jaka konsola dla chłopca i dziewczynki (8 i 9 lat)

pytalski

New member
nie wiem czy trafiłem do właściwego działu i mam świadomość że wątek może zostać przeniesiony ale mam dylemat co kupić - PS2, PS3 CZY XBOXA.
SPRAWA WYGLąDA TAK - MAM DWóJKę DZIECI - DZIEWCZYNKA 8 LAT I CHłOPAK 9 LAT. która z tych konsoli byłaby bardziej praktyczna jeśli chodzi o gry zarówno dla chłopca jak i dziewczynki (czy są w ogóle gry dla dziewczynek w tym wieku ) lub tak aby mogli grać oboje na raz.

ogólnie jestem w tej materii mało kumaty.
sprzęt będzie podłaczony do telewizora sony kdf 50 cali (1280x720)

pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 

Kent

New member
Jeśli ma być podłączony do takiego telewizorka, to PS2 nie radzę brać, bo jakość obrazu będzie marna (miałem ps2 podłączone do Samsunga le 32r82b i była okropna jakość). Xbox 360 jest dłużej na rynku od PS3 i na ten moment ma większy wybór gier, niż PS3, więc prędzej znajdziesz coś odpowiedniego.
 

arsenal

Moderator
VIP
Ale to małe dzieci więc zaryzykowałbym zobaczenie w Empiku czy Mediamarkt jak wygląda i jak się gra na Nintendo Wii. To jest konsola dla dzieci a podobno i dorośli niezainteresowani wcześniej grami lubią ten sprzęt a już szczególnie Wii Sports.;) Zawsze można ją połączyć kablem component i włączyć tryb 480p.
KDf'y pięknie znoszą sygnał SD jak zapewne zauważyłeś. No i ja co dzień zauważam :)
 

lbk

New member
Tak jak poprzednicy - Wii i tylko Wii. Sam pewnie też chętnie 'popykasz' :) Nad PS3 czy Xboxem zastanów się za 3-4 lata.
 

macek

New member
Bez reklam
Tez proponowalbym Wii,ja sam mam ps3 i moj syn 8 lat gra oczywiscie wiecej niz ja i w wszystkie gry a mam ich troche,ale decyduj sam napewno wii jest duzo tansze ale jak ktos wspomnial dzieci nie patrza na grafike.
 

harywi

New member
Taa jeśli to pomoże to również podpisuje się pod konsolka Nintendo, czyli Wii, dzieciaki bedą miały dużo zabawy,a i poskaczą sobie przy graniu trochę, tytułów typu Mario Bross na PS3 i Xbox nie uświadczysz a na Wii to podstawa :D
 

marcin0903

New member
Tak, tylko jedno pytanie, czy bardzo starasz się chronić przed przemocą swoje dzieci w grach wideo? Jeśli tak to najlepszy wybór to jest Wii.
 

Alu

New member
Wii jest dobrym rozwiazaniem. Jednak osobiscie proponowalbym Ps2 ze wzgledu na ogromna biblioteke gier. I jest na pewno wiecej gier typowo dla dzieci, niz na wii ;)
 

kber81

New member
Moim zdaniem PS2 - ogromna baza gier (platyna za 49 zł), rozsądna cena samej konsoli. Wii jest zbyt drogie samo w sobie a płacenie 179 zł za gry dla najmłodszych graczy to dość drogo tym bardziej, że dzieci szybko się nudzą. Wii w wielu gatunkach gier kuleje (wyścigi, gry sportowe - chłopak na pewno wkrótce się zainteresuje etc.).

Edit:

Dodatkowo wybór gier jak na razie jest bardzo skromny a większość to tandeta. Spośród 188 dostępnych na Wii gier zaledwie 16 (!) ma zbiorową ocenę 80 lub więcej %. PS2 ma mnóstwo doskonałych gier.

http://www.gamerankings.com/itemrankings/simpleratings.asp
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Dolicz jeszcze znaczną ilośćgier z Gamecube, ktore Wii bez problemu obsługuje po dokupieniu pada od GC. Na Gamecuba gier dla dzieci nie brakuje a i starsi coś dla siebie znajdą.
 

kber81

New member
arsenal napisał:
Dolicz jeszcze znaczną ilość gier z Gamecube, ktore Wii bez problemu obsługuje po dokupieniu pada od GC. Na Gamecuba gier dla dzieci nie brakuje a i starsi coś dla siebie znajdą.

Jedyny problem z GC to dostępność samych gier. W sklepach nic nie ma, a w związku z faktem, że konsola była w Polsce zawsze raczej egzotyczna ceny na Allegro są wysokie, a i wybór jest ograniczony.
 

amazon

New member
Mam podobne zdanie jak większośc przedmówców i polecam Ci Wii , sam mam od miesiaca ten sprzęt w domu a właściwie moje dzieci :p . Ja sobie pykam na PS3 i X360 a one na Wii .Konsolke podepniesz componentem ( trzeba dokupic ) . Jeśli chodzi o gry to polecam :
Super Mario Galaxy
Super Paper Mario
Wii Sports ( w zestawie )
Wii Play
Zack And Wiki
Mario Strikers Charged ( pilka nozna z jajem )
za kilka tygodni wyjdzie Mario Kart i kilka innych gier dedykowanych dzieciom , na Ps3 i X360 nie ma gier dla dzieci a sterowanie na konsoli Nintendo to sprawa naoddzielny temat .
BTW polecam Ci takze rozwazenie zakupu Nintendo DS dla kazdej z pociech ( u mnie chlopaki w wieku 5 i 7 lat ) graja na tych konsolka z pasja . W zwiazku z tym ze sa przenosne moga grac praktycznie w kazdy miejscu a ekran dotykowy i przeogromna biblioteka tytulow dla dzieci w tym wypadku zalatwia sprawe.
Chetnie podziele sie spostrzezeniami odnosnie gier i konsol dla dzieci .
pozdrawiam!;)
 

mirecore

New member
mój syn ma 10 lat i pyka na kompie w FSX i Batlefield2 - KOMP RZĄDZI zadna konsola nie ma pojary już nie mówiąc o tym że ma GADU, SKYPE, MAILE itp. konsolę (Nintendo DS) ma tylko na wycieczki...
 
Ostatnia edycja:

mirecore

New member
to już drugi jego KOMP pierwszy jak miał 5 lat, wtedy grał w LEGORACER, LEGOLAND, BOB BUDOWNICZY itp...
teraz ma Core2Duo i GeF8600GTS ostatnio grał w WIEŚMINA on go tak nazwał i musiałem odnieść grę do mojej redakcji. Grał nawet w CounterStrike ale nudne, woli latać W FSX
 

mirecore

New member
zgadza się, często trzeba granata żeby oderwać od kompa, ale konsola bardziej ogłupia - tam to już tylko granie, mój teraz często gada na skype z kolezkami i siedzi w internecie, ale uważam że jak gra w sieci w FSX to nic w tym złego, ma już dużo samolotów i jak widzi jakiś samolot na zywo albo w filmie to potrafi podać jego nazwę, ma jakieś konkretne zainteresowanie i jest ok, po za tym często używa wiki do nauki, teraz własnie uczy się na klasówkę z histry i zbiera info o cywilizacjach bo zgubił notatki baranek
 
Do góry