Jaka Karta Graficzna. Jaka max długość Kabla HDMI

Bro2y

New member
Mam pytanie. Planuję zakup karty graficznej (GF8800GT) tylko zastanawia mnie jedna rzecz. Wybrać tą co ma złącze DVI i HDMI, czy wybrać 2x DVI. Jaka będzie różnica w przesyłaniu sygnału przez złącze DVI a HDMI? Czy ma to wogóle jakieś znaczenie w jakości obrazu?

Drugie pytanie; czy 10 m kabla HDMI to duża długość. Czy istatnieją duże szanse na zakłócenia przy takiej odległości. Mam zamiar odtwarzać filmy HD (1080p) na telewizorze SAMSUNG LE37M87B. Czy przy tej ogległości lepiej zastowować inny sposób połączenia? Jaki?
 

eempee

New member
Ja mam 10m i wszystko jest ok. Polecam kable MRS - niedrogie i dobrze wykonane. Tutaj można kupić trochę taniej.
DVI to to samo co HDMI. Nie ma znaczenia.
 

ayrton_1

New member
Zdecydowanie lepiej jednak wziąć 1xHDMI 1xDVI, tymbardziej że karta ma działać z telewizorem, który ma wejście HDMI- po co więc bawić się przejściówkami jak można podłączyć sprzęt HDMI-HDMI
 

timbot

New member
Bez reklam
jesli chodzi o obraz to hdmi i dvi to to samo, ale jest istotna roznica, bardzo wazna u ciebie, jesli masz daleko kompa: dvi - to tylko obraz,a hdmi - to obraz i dzwiek cyfrowy.
czyli jesli podlaczysz kompa wyjsciem dvi, to musisz oddzielnie prowadzic kabel z dzwiekiem, jesli zastosujesz karte hdmi, to z karty graficznej jednym kablem hdmi poplynie obraz i dzwiek (oczywiscie musisz wtedy podłączyć karte dzwiękową z kartą graficzną)
wiecej o tym przeczytasz np.:
http://www.pcworld.pl/artykuly/53026.html
dodano: artykul stary, ale mniej wiecej tlumaczy roznice
 
Ostatnia edycja:

Bro2y

New member
Dzięki wielkie panowie za odpowiedź. Te posty dały mi troche światłna na HDMI. Jeszcze raz dzięki :)
 

jotgie

New member
a czy ktoś słyszał, czy jest taki wihajster, który połączy obraz z wyjścia DVI i dzwięk z karty dzwiękowej (3x jack stereo - czyli 5.1) tak żeby uzyskać HDMI?
 

timbot

New member
Bez reklam
widziałem coś takiego z tym, że łączyło dvi z optykiem cyfrowym i dawało wyjście na hdmi. z tym, że kosztowało prawie 300 funtów, więc wersja analogowa będzie kosztowała tyle samo, jeśli nie więcej - czyli nie polecam tej drogi...
 
Do góry