Jaką kamerke HD do 1500zł ?

broda1725

New member
Bez reklam
Witam stoję pod dużym dylematem, otóż miewam się z zamiarem kupna kamerki HD. Miałem kiedyś na myśl o Panasonic SD90 ale cena drastycznie poszła w górę a na ich miejsce weszły modele V i teraz nie wiem co kupić. Zastanawiam się nad SD 80 ostatnio widziałem w gazetce Media Ex. za 1099zł cena atrakcyjna, ewentualnie coś z Sony.
Sony brałem pod uwagę modele CX130 lub 160 ale teraz wyszły nowe 190/210 itp. Co teraz zrobić ?

Nie powiem że jak dla mnie Panas ma duży plus, a mianowicie lampę błyskową, którą można wykorzystać do zdjęć. Sony niestety tego nie ma.
Natomiast Sony znów posiada możliwość zmiany trybu nagrywania na SD co nie powiem mogło by mi się czasem przydać. Nie musiał bym przerabiać jak w Panasie z HD na SD. A wiadomo do tego celu trzeba mieć mocny sprzęt.

Komp jaki posiadam to laptop Toshiba A300, procek 2 rdzenie T3400, 3 giga ramu, grafika intel 4500hd i system Win 7. Czy da rade na tym cokolwiek zrobić ? połączyć klipy dodać napisy itp ?
 

broda1725

New member
Bez reklam
I co nikt nie doradzi ? A nie wie może ktoś jak się przedstawiają nowe modele CX 190 i 210 wobec starszych braci 130 i 160 ? brać ten nowy czy ten stary ? (bardziej przychylam się na 190 lub 130)
Nowy model był by tańszy o jakieś 100-150zł.

A może jednak lepiej by było Panasonica SD 80 brać niż Sony CX 130/210.

Proszę o pomoc jestem zdezorientowany.

PS. Zagląda tu ktoś ?! Sami obserwatorzy!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym zdecydowanie wybrał Panasonica SD 80, ma znacznie lepsze przejścia tonalne w ciemnym pomieszczeniu, ma bardzo dobrze ustawione parametry szczególnie w ciemnych pomieszczeniach, intuicyjna obsługa.
 

broda1725

New member
Bez reklam
A dużo jest zachodu nad przeróbką z HD na SD tego Panasonica (SD80) bo z tego co wiem Sony CX130 ma możliwość nagrywania w SD, możliwość zakładania różnych filtrów i lepszą matryce (1/4) a Panas 1/5.8. I podobno lepiej radzi sobie w ciemności. Widziałem filmiki porównawcze to Sony wypadał lepiej w ciemnych scenach. Proszę mi powiedzieć jakie ma plusy Panas wobec tych co podałem no i może ceny bo Panasa można kupić za 1050-1099zł a Soniaka jednak za 1400zł.
 
Ostatnia edycja:

SOBER1Z

New member
Gdybym miał wybierać między CX130 a SD80 to zdecydowanie bym wybrał ten pierwszy model.

Sony
+większy przetwornik obrazu
+szerszy kąt widzenia
+od SD do 1080/50p
+odrobinę większy wyświetlacz


Panasonic
+większy zakres zoomu
+więcej ustawień a/v

Szczegółowe porównanie - HD camcorder reviews/tests and comparison of Sony HDR-CX130 and Panasonic HDC-SD80 Best values highlighted sorted by score

Reszta (190/210) to świeży sprzęt i póki co trudno znaleźć nabywców/test/recenzje, z tego co widzę na slashcamie (sama specyfikacja) to mimo iż ten model już został nazwany następcą 130stki, to jest jednak od niego słabszy... ta więc pozostałbym przy CX130.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Gdybym miał wybierać między CX130 a SD80 to zdecydowanie bym wybrał ten pierwszy model.

Sony
+większy przetwornik obrazu
+szerszy kąt widzenia
+od SD do 1080/50p
+odrobinę większy wyświetlacz


Panasonic
+większy zakres zoomu
+więcej ustawień a/v

Szczegółowe porównanie - HD camcorder reviews/tests and comparison of Sony HDR-CX130 and Panasonic HDC-SD80 Best values highlighted sorted by score

Reszta (190/210) to świeży sprzęt i póki co trudno znaleźć nabywców/test/recenzje, z tego co widzę na slashcamie (sama specyfikacja) to mimo iż ten model już został nazwany następcą 130stki, to jest jednak od niego słabszy... ta więc pozostałbym przy CX130.
Dzieki SOBER1Z tak też myślałem, ale chciałem usłyszeć to od innych. I tak już zamówiłem Sony CX 130 mam nadzieję że będę zadowolony i to będzie udany zakup. Szkoda tylko że się tak spóźniłem bo chciałem czarny a niestety musi być srebrna. I cena niestety wyższa niż ze 2 miesiące temu co miałem się z zamiarem kupna. No ale cóż lepiej dorzucić niż brać nowe słabsze modele.
 

andrzejj133

New member
WITAM,
ja też mam takie pytanko jaką kamerę FULL HD polecacie tak do 1000 zł chciałbym :p no moze 1100 zastanawiam się nad sony HDR 115 lub Legria HF M307 (trochę droższa no ale ma lampę) no i właśnie nie wiem czy lampa jest rzeczą konieczna w kamerze ?? Chciałbym żeby w miarę dobrze kamerowała no a ta kamera sony podobno dobrze sobie radzi w słabym świetle. a no i zastanawiałem się nad samsungiem HMX Q 11,. Ale nieznam sie za bardzo i bardzo prosze o radę i propozycje też innych kamer bo ja jestem zielony :) Co polecacie do tego 1000 zł ?? ja tak po laicku upatrzyłem sobie to sony HDR 115 i tą Legrię 307 no ale nie wiem co zrobić?? z góry wielkie dzięki
 

andrzejj133

New member
No ale stronka dobra są dobre opisy tylko że nie jestem w stanie sam porównać tych produktów między sobą w sposób profesjonalny :p
 

broda1725

New member
Bez reklam
Wiec tak kupiłem w końcu Sony CX 130. Filmy HD extra, zoom super, stabilizacja na max zoomie optycznym super można się przyczepić do zoomu cyfrowego, raz ze robi sie juz pikseloza a dwa stabilizacja już wtedy delikatnie wymięka. Filmy w SD fajna sprawa zawsze jest alternatywa, można kręcić w SD w 4/3 i panoramie 16/9. Jakość jak dla mnie akceptowalna. Powiem tylko że kamerę mam od wczoraj i testy robiłem wieczorem przy żarówce 60W także nie było jak poszaleć. Jedyny minus jak dla mnie to troszkę zawiłe menu aby zmienić jakiś tryb na przykład uruchomić LOW LUX, czy zmienić tryb/jakość filmowania czy ewentualnie zmienić balans bieli, trzeba przebijać się przez menu. No ale cóż... da się to jakoś opanować, może po paru dniach się przyzwyczaję.

Co do wyboru kamery do 1000-1100zł cieżko mi doradzić inny wybór niż Sony czy Panasonic. Jeśli ci nie zależy na trybie SD to bierz Panasonica SD 80 można go już kupic za 1050zł na EL...RO.PL. Pewny sklep polecam. Albo Sony CX115, brałem go pod uwagę, dużo czytałem o nim i powiem że byłem o krok zakupu jego, napweno jest lepszy niż tegoroczne modele CX190 czy nawet CX210. Brak stabilizacji optycznej go u mnie wyeliminowało ale z tego co patrzyłem na filmiki na You tube całkiem nieźle sobie radzi. Jeszcze jedna ważna wada nowych modeli Sony brak możliwości zamontowania jakiegokolwiek filtra (UV czy CPL) na obiektyw (brak gwintu). Niestety Panasonic SD 80 też go nie posiada. Myslę że troszkę ci rozjaśniłem co do Sony i Panasa, jeśli chodzi o Legrę nie wiem nie patrzyłem na te kamerki. Słyszałem ze JVC robi fajne kamerki i mają stabilizaję optyczną ale obiektyw już nie jest szerokokątny i nie wiem jak radzą sobie w ciemności. Sony na pewno góruje w tym.

Uff mam nadzieję że sie przyda komuś te wypociny.

Ps. A co do wypowiedzi Telpher na temat aparatu cyfrowego to powiem jedno jak kamerować to kamera jak robić zdjęcia to aparat. Aparat kompaktowy z możliwośćią nagrywania filmów nawet w HD nie zastąpi kamery z porządną stabilizacją, dużym zoomem i co najważniejsze jasnym obiektywem. Zresztą wiem co mówię bo kupiłem tanią cyfrówkę i po 2 miesiącach wylądowała na allegro. I cieszę się że się sprzedała.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Bierz kamerę a nie jakiś tam aparat z możliwością kamerowania. Takim aparacikiem to można ale okazjonalnie kręcić i pewnie nie za długo. A nagrywanie w pomieszczeniach to pewnie katorga, zresztą jasność obiektywu mówi sama za siebie. Nigdy nie dorówna kamerom nawet w połowie tańszym od tego aparacika.

Pewnie i ma stabilizacje ale elektroniczną a zoom tylko 16x to troszkę mało.
 

slimak

New member
Bez reklam
A nagrywanie w pomieszczeniach to pewnie katorga, zresztą jasność obiektywu mówi sama za siebie. Nigdy nie dorówna kamerom nawet w połowie tańszym od tego aparacika.

Pomijając ergonomie, ten aparacik CMOS 1/2,3 Exmor R™ z aktywną stabilizacją optyczną, jest bardzo blisko CX130.

http://www.aktiv-verlag.com/~webvideos/testvideos/2011/sony/Sony_CX130.MTS
http://www.aktiv-verlag.com/~webvideos/testvideos/2011/sony/Sony_DSC_HX_9.MTS

Ale za 1600zł można już kupić Canona M406, który jest już wyraźnie lepszy.

http://www.aktiv-verlag.com/~webvideos/testvideos/2011/canon/Canon_HFM406.MTS
 
Ostatnia edycja:

jacek63

New member
Nie będę zakładał osobnego wątku, choć większość istniejących na forum jest nieaktualnych - po prostu, tych kamer już nie ma na rynku.

Szukam kamery HD do ok 1500zł:
- bez wodotrysków
- z dobrym aqu
- łatwą obsługą
Co i jak:
-60% dzień, wycieczki i takie tam
-30% dom, wnętrza
-10% wnętrza ciemne
75% rodzina, krótkie kilkuminutowe filmy pamiątkowe
25% historia, zabytki itp

Szkoda, że na rynku nie ma już Sony HDR-CX130, bo słyszałem, że dobra i się sprawdza. Co wygrzebałem z różnych informacji:
-Sony HDR-CX250E - to chyba następca ww.
-JVC GZ-V500
-Panasonic HC-V500
-Sony HDR-PJ200E
Która z nich, a może jeszcze jakaś? Mam 2 dni na decyzję :confused::bober:
 

aogon

New member
ja polecam jvc gz-hd300. spełnia idealnie Twoje oczekiwania tak techniczne jak i finansowe. polecam, znajdziesz na pewną jakąś w dobrym stanie na rynku wtórnym. pozdrawiam!
 

andzi18

New member
Witam, chciałbym kupić kamerę za około 1500zł. Do dyspozycji mam 1800zł, ale oprócz kamery chciałbym zakpić statyw, baterię (zamiennik) i etui. Kamera ma służyć do nagrywania wydarzeń kulturowych czy sportowych. Będzie to moja pierwsza kamera, a moja wiedza w tym temacie jest znikoma, dlatego proszę Was o radę przy wyborze.

Te kamery wpadły mi w oko:
Sony HDR-CX190EB
JVC GZ-HM650
Sony HDR-CX210EB
Panasonic HDC-SD80
Canon HF-M307

Oprócz tego cały czas zastanawiam się nad kupnem Canona Legria HF M46 (lub 406), jeszcze 3 miesiące temu można było kupić tę kamerę za 1500zł. Obecnie ceny są wyższe i model jest mało dostępny. W niektórych sklepach cena wynosi ponad 2000zł. Być może wiecie gdzie można kupić ten model w rozsądnej cenie. Oprócz tego wyczytałem, że dodatkowy sprzęt do canona jest drogi i moje pytanie brzmi, czy istnieją tańsze zamienniki (np. bateria, statyw). Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry