Jaką kamerę wybrać?

Gothan

New member
Witam.
Jestem kompletnie nowy w tym temacie dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Chciałbym kupić kamerę (może być używana), którą mógłbym nagrywać filmy w jak najlepszej jakości. Dopiero zaczynam moją przygodę z filmowaniem więc mało się znam na nośnikach zapisu itp. Chce nagrywać filmy o bmx, wiec na pewno ważne będą stabilizatory obrazu itp.
Doradźcie jacy producenci są najlepsi i czym się kierować w wyborze kamery
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
potrzeby masz bardzo duże - więc musisz się liczyć z wyższą ceną - ale tak jak powyżej - bez ceny ani rusz.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
najlepsza stabilizacja sony
za to potrzebujesz wiecej niz 50p mysle ze 200p bedzie OK, takiej kamer nie znam amatorskiej, ale mysle ze kwota 20tys moze cos juz bedzie choc watpie
 

Gothan

New member
20 tys. to dla mnie stanowczo za dużo chyba pół życia bym na taką kamerę zbierał. Myślałem o czymś bardziej amatorskim. Chciałem kupić coś w granicach 1000 zł ale jak rozejrzałem się troche po ofertach to sądzę że najlepszego sprzętu za tą cenę nie kupię. Mógłby mewentualnie jeszcze troche pieniezy dołożyć ale nie będzie tego wiele
Czy dałoby się np. poprawić jakoś obrazu komputerowo? np. wyostrzyć obraz jakimś programem?
Chciałem też zacząć uczyć się montazu w Adobe After Effects. Co sądzicie o tym programie? Jeśli znacie coś lepszego napiszcie.
A i jeszcze jaki nośnik gwarantuje najwyższą jakość zapisu? Myślałem nad wyborem między kamerami z HDD a kartami pamięci.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
obrazu w HD sie nie poprawia bo po co
za 1tys zl zapomnij
nastepne, ale jak zaczynasz temat to chyba powinienes napisac wszystko co wiesz i chce + cene

okolo 3tys trzeba miec, mozna kupic CX505 Sony, albo np Panasonic SD700, ale jednak lepiej miec 3tys, albo na raty
 

Gothan

New member
To może inaczej, jaki nośnik zapewnia najwyższą jakość nagrywania? Czy bardziej się opłaca kupić sprzęt z HDD czy na karty?
Co sądzicie o tej? Praktica DVC 10.1 HDMI FULL HD 1080p Nie rozpadnie się po tygodniu użytkowania? taki przedział cenowy bardziej by mi odpowiadał. Może kiedyś jak dorobie to kupie coś bardziej profesjonalnego ale narazie na coś lepszego mnie nie stać
 
Ostatnia edycja:

Gothan

New member
A właśnie jak to jest jeszcze z tymi Pikselami. Bo ten Panasonic HDC-SD10 ma efektywną liczbę pikseli 1.17 megapikseli, a widziałem tez kamery z np. 12 megapiksleami.
 
Do góry