Jaką kamerę wybrać?

Zulafan

New member
Witam.
Chcialbym kupić sobie kamerę HD najlepiej 1080.
Najbardziej interesuje mnie Sony HDR-TG3, dlatego, że TV też mam Sony i przez to mam szereg dodatkowych opcji.

Jakie są wasze typy i co myślicie o TG3. W kamerach generalnie jestem zielony. Jakimi kryteriami powinieniem sie kierować wybierając kamere HD ??

Prosze o odpowiedź.
Pozdrawiam
Zulafan
 

Ps3user

New member
Hehe...Jeżeli chcesz kamerę Sony to patrz na wielkość przetwornika a przede wszystkim na liczbę pikseli brutto...TG3E ma 2360 a CX11E (też na karty) ma 5660...widziałem obraz obydwóch kamer i TG3E przy CX11E to masakra !!! Powinieneś zwracać uwagę, gdy wybierasz kamerę Sony na obiektyw. TG3E ma jedynie Carl Zeiss Vario-Tessar (takich Sony używa w aparatach :/) a CX11E Carl Zeiss Vario-Sonnar (dużo lepszy i większy). Generalnie to TG3E to nie jest jakaś świetna kamera w parametrach ale jest mała...szeczerze powiem, że trzymałem ją w ręce i nie dość, że nie miała żadnego paska poprostu wyślizgiwała mi się z dłoni. Jeżeli zależy Ci na kamerze na pamięć Flash to bardzo CX11E a jeżeli na HDD to Sony SR11E lub SR12E (różnią się tylko tym, że SR11E ma 60GB HDD a SR12E 120GB :D). Sam przymierzam się do kupna kamery Sony Full HD i dosyć się interesuję sprzętem Sony ale jak zobaczyłem po raz pierwszy TG3E to moje myśli były negatywne - no i sprawdziły się one w praktyce. Jeżeli chcesz żebym pomógł Ci bardziej to kliknij do mnie na gg. Podam Ci mój nr na wiad. prywatną.
 
Ostatnia edycja:

djjunior

New member
Ps3user napisał:
Hehe...Jeżeli chcesz kamerę Sony to patrz na wielkość przetwornika a przede wszystkim na liczbę pikseli brutto...TG3E ma 2360 a CX11E (też na karty) ma 5660...widziałem obraz obydwóch kamer i TG3E przy CX11E to masakra !!! Powinieneś zwracać uwagę, gdy wybierasz kamerę Sony na obiektyw. TG3E ma jedynie Carl Zeiss Vario-Tessar (takich Sony używa w aparatach :/) a CX11E Carl Zeiss Vario-Sonnar (dużo lepszy i większy). Generalnie to TG3E to nie jest jakaś świetna kamera w parametrach ale jest mała...szeczerze powiem, że trzymałem ją w ręce i nie dość, że nie miała żadnego paska poprostu wyślizgiwała mi się z dłoni. Jeżeli zależy Ci na kamerze na pamięć Flash to bardzo CX11E a jeżeli na HDD to Sony SR11E lub SR12E (różnią się tylko tym, że SR11E ma 60GB HDD a SR12E 120GB :D). Sam przymierzam się do kupna kamery Sony Full HD i dosyć się interesuję sprzętem Sony ale jak zobaczyłem po raz pierwszy TG3E to moje myśli były negatywne - no i sprawdziły się one w praktyce. Jeżeli chcesz żebym pomógł Ci bardziej to kliknij do mnie na gg. Podam Ci mój nr na wiad. prywatną.

Witaj mam kamerk TG3 i chciałbym się jej pozbyć i kupić coś do 2600 pln. Poradź mi cos chodzi o oświetlenie TZN dużo kręce w domu dzieci itd. i niestety TG3 sobie nie radzi co wybrać ?
 

pinky

New member
sony TG3

Pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!
Chcę kupić sony tg3 kamere full hd i po przeczytaniu kilku forów proszę o opinię.
Czy ktoś odtwarzał nagrania z tej kamery na TV sony ale 55 " full HD.
Czy przy takim rozmiarze bedzie obraz jak z HBO HD czy jak z anteny zbiorczej
Proszę o pomoc.:confused:
 

darok

New member
Canon hf10 czy hf11 ,czy warto dołożyć kilkaset złotych do hf11 dla trybu 24mbit/s,pomijając wielkość wbudowanej pamięci ,czy jest duża różnica czy będzie zauważalna proszę o pomoc i dla znawców tematu cenowego jakie będą mniej więcej ceny nowych kamer canon hf s10 hfs100 czy będą dużo lepsze czy dać sobie spokój i brać jedną z wyżej wymienionych pozdrawiam
 
Do góry