Jaka kamere wybrac

hansik25

New member
mam problem nie wiem jaka kamere wybrac myslalem o Sony HDR-SR11 lub 12
jednak kolega powiedzial mi ze Pannasonik robi lepsze kamery jesli tak to jaki to model w podobnej cenie.Myslalem rowniez o firmie canon ale nie wiem jaki model? Jest jeszcze jeden problem ta kamera bedzie przywieziona z USA a o ile wiem to tam maja system NTSC a nie PALM jak w europie i czy nie bedzie problemu w odtwarzaniu filmow oraz ich przegrywaniu na format DVD.
Prosze o pomoc.
 

worldidol

New member
Kolega to jak widać specjalistą nie jest. Nie jest powiedziane, że Panasonic albo Sony robi lepsze kamery, akurat z tych dwóch każda firma produkuje dobry sprzęt i, jak każda, od czasu do czasu wypuszcza słabsze modele. Sony HDR-SR11 to model nie najtańszy, może warto zastanowić się nad kamerą HD za taką cenę, np. Canonem HV30. Co do NTSC, ja bym dla siebie nie kupił kamery z tym systemem. Wszystko da się edycyjnie doszlifować, ale to już nie to samo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sethh

New member
Z postu autora tematu wynika ze cena nie jest problemem, szczegolnie ze jak napisal kupuje w stanach, gdzie kamerka stoi jakies 1500zl(!) taniej. Tak wiec moim zdaniem powinien kupic hdr-sr11 bez zastanowienia - jako ze to jedna z najlepszych obecnie dostepnych amatorskich kamer hd
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Huzar

New member
Również polecam SR11 - obecnie najlepsza jakość. Sam takową w stanach kupiłem i z NTSC nie mam żadnego problemu, wręcz przeciwnie, cieszę się większą płynnością ruchu.

HV30 też ma bardzo dobrą jakość jednak to odchodząca technologia zapisu na tasiemkach.

Pozdrawiam
Huzar
 

hansik25

New member
dzieki

dzieki za pomoc wiec zdecyduje sie na sony HDR-sr12.
najbardziej to nie wiedzialem czy nie bedzie problemu z NTSC.
pozdrawiam
 
Do góry