Jaką kamerę kupić?

Kain.

New member
Witam,
Potrzebuję kupić jakąś kamerę HD, niestety zgłupiałem czytając fora.
Najchętniej zapłacę za kamerę 1000 zł., ale mogę dać do 3000 max 4000zł.
Kamera będzie używana na imprezach rodzinnych (wesela, chrzty), wyjazdy z dziećmi w plener.
Nie potrzebuję żadnych bajerów typu projektor, gps, przejścia scen (to można zrobić na kompie), nagrywanie 3D. Jestem na to zbyt leniwy.
Chcę mieć tylko dobry, nie rozmazany obraz. Czasem może zrobię jakieś zdjęcie kamerą.
Najlepiej by filmy były nagrywane na kartach pamięci (sd?). Na dysku mi nie zależy.
Jakie modele radzicie kupić i czy warto dopłacić do droższych modeli.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że warto dopłacić bo różnice są duże, wystarczy popatrzeć nawet na jakość podaną przez nagrania na Youtube.

Ale rozpiętość masz ogromną.
Ale ja bym był za HDC HS900 Panasonica, Sony HDRCX 730
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
X900 i CX730 to najwyższa półka z amatorskich.
Jak wpiszesz w necie kwotę 2tyś to Ci wyskoczą tańsze kamery i tutaj też jest opis, ewentualnie X800.
 

Kain.

New member
Wiem, że najwyższa. Pytanie tylko czy warto w nią celować. Wcześniejsza kamera wytrzymała jakieś 6-7lat. Przez ten czas używana była może po 10-15h. rocznie co daje MOŻE z 100h nagrywania. Wątpię bym tą nagrywał więcej. Dlatego waham się przed wydaniem 4000tys.

HC-X800 kosztuje tysiąc mniej, więc może warto tą kupić? Próbowałem porównać z HDC-HS900 ale kiepsko mi to idzie...
Wydaje mi się, że zasadnicza różnica to iż, w x800 nie ma 3d i robi lepsze zdjęcia (opis z ceneo)?


Mam jeszcze takie pytanie. Jaki komputer jest potrzebny do obróbki obrazu z tych kamer? Czy Core2Duo P7350 2Ghz, 3 Gb ram i Radeon HD3650 podoła?
 
Ostatnia edycja:

gucio222

New member
siedzę na innym poście ale powiem że mam dokładnie taki sam komputer i 4GbRAM i przy odtwarzaniu 1080 50p obraz tnie (a co dopiero edycja), więc mam ten sam dylemat - Trzeba wymienić kompa :( Kiszka. A jeszcze jedno, do 3d to sobie kupiłem taka zabawkę Fuji Real 3D W3. Fajna zabawka i super wyświetlacz i ma rozstawione soczewki jak oczy ludzkie więc 3D jest boskie. Robi też filmy w HD nie najgorsze ale nie ma stabilizacji obrazu wcale !! szkoda.
 
Ostatnia edycja:

Kain.

New member
siedzę na innym poście ale powiem że mam dokładnie taki sam komputer i 4GbRAM i przy odtwarzaniu 1080 50p obraz tnie (a co dopiero edycja), więc mam ten sam dylemat - Trzeba wymienić kompa :( Kiszka. A jeszcze jedno, do 3d to sobie kupiłem taka zabawkę Fuji Real 3D W3. Fajna zabawka i super wyświetlacz i ma rozstawione soczewki jak oczy ludzkie więc 3D jest boskie. Robi też filmy w HD nie najgorsze ale nie ma stabilizacji obrazu wcale !! szkoda.

A jaką masz kamerę?
Właśnie wymiany kompa się obawiałem. To już z 3-4 robi się 6-8tys.
Powoli skłaniam się do kamery x800. Jest sporo tańsza, a zaawansowane opcje mogę sobie odpuścić. I tak zapewne nie będę wiedział do czego służą, bo instrukcja zaraz poleci do piwnicy...
 

Kain.

New member
Nagrany film trzeba obrobić, wyciąć co nieco, dodać muzykę, jakieś opisy. Przy max jakości do tego chyba jest potrzebna spora moc obliczeniowa. Mój obecny komputer MOŻE poradzi sobie z odtworzeniem obrazu 1080p, nie wiem jak z obróbką.

Czy kamera Sony HDR-CX730E może nagrywać w 3d? Trzeba do niej dokupić osoby obiektyw 3d? Czy dysponuje ktoś porównaniem obrazu HDR-CX730E z X800/X900 pod względem szerokokątności obrazu? Jak duża jest różnica?

Nie wiem czy czegoś nie przeoczyłem, ale im więcej czytam tym bardziej decyduję się na X800

X800- cena ~2800, b.dobry obraz + opcjonalnie obiektyw 3D(~1000zł), dźwięk 2.1, wyświetlacz 3cale.
X900- cena ~3400, obraz jak w x800, dźwięk 5.1, wyświetlacz 3,5cale.
CX730- cena ~4000, szerszy kąt (?), 3d?, dźwięk 5.1, wyświetlacz 3cale
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Zalezy kto co robi z plikami, do SOny jest program PMB wyciac itd robi w locie i zajmuje to sekunde procek mozna powiedziec, ze spi przy tym. Jesli chcesz dodawac wodotryski to niestety zawsze bedziesz musial czekac na efekt, ja tego nie stosuje bo to na dluzsza mete nudne i wyglada kiepsko.
Pliki mts sa dostepne w necie wiec mozesz test zrobic.
najtansza jest X800, zadna z tych kamer nie ma 3D, do panasa mozna dokupic nakladke, ale czy to prawdziwe 3D nie wiem, slyszalem, ze to lipa, jesli 3D to lepiej jest kupic Sony model 10 z tego co pamietam.
Jesli chcesz malo wydac to idz w strone X800.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Tym 3D to sobie nawet głowy nie zawracaj. Widziałem kilka filmików z takiej kamery i rewelacji nie stwierdzono. Określ się do końca ile chcesz kasy wydać na sprzęt i będziesz miał jaśniejszą sytuację.
 

Kain.

New member
Dzięki wszystkim za pomoc.
Przychylam się do X800. Pomiędzy nią a X900 wielkiej różnicy nie ma, a dać przeszło tysiaka do soniaka nie odczuwam potrzeby, w szczególności skoro piszecie, że o 3d jeszcze nie warto myśleć.
 

maciuszek

New member
Też odradzam opcję nagrywania 3D. Znajomy ma i twierdzi, że efekt 3D nie spełnia jego oczekiwań.Za parę lat może lepiej rozwiną tą opcję. Niestety nie pamiętam jakiej marki ma kamerę. Delikatnie zmieniając temat z kamery 3D na kamerę HD to zastanawiam się czy wiecie cos na temat kamery full HD marki Sony? Chciałam kupić mężowi na prezent, ale nie wiem czy warto? Kusi mnie to, że ma miniprojektor, wytrzymałe baterie i jest lekka.
 

aogon

New member
witajcie.
ja do rodzinnego użytku polecam zdecydowanie JVC GZ-HD300 kamera mała, poręczna, dobrze nagrywa w pomieszczeniach przy sztucznym świetle. oczywiście nie wspominając o dworze. ma b. dobry stabilizator i świetne wytłumienie wiatru. jeśli nie ma ich już w sprzedaży, na pewną są na rynku wtórnym, to nawet taniej.
pozdrawiam!
 
Do góry