Jaką kamerę kupić :(

fransua

New member
Poruszony ostatnim postem dotyczącym zakupu kamery postanowiłem ułatwić przyszłym właścicielom kamer szukanie odpowiedniego sprzętu dla siebie. Bazuje na odpowiedziach zamieszczonych na forum wklejając linki do poczytania.

Dylemat zakupowy kamery cyfrowej - HDforum
Wybór kamery do 5 tyś - HDforum
Pytanie o kamerę Panasonic SDR-H80 - HDforum
Tania kamera na początek - HDforum
Jaką kamere kupic? - HDforum
kamera hd czy aparat z nagrywaniem HD? - HDforum
Kamera HD z porządnym stabilizatorem obrazu w miarę rozsądnej cenie? - HDforum
jaka kamera do 1300-1400 PLN - HDforum
Jaka tania kamera (full auto) najlepiej HD - HDforum
Pytanie do znawców tematu i użytkowników; Jaką kamerę wybrać? - HDforum
Kamera do 2700 zł - HDforum
Kamera HD do 2000PLN - HDforum
Jaką kamerę polecacie ? Różnica między CMOS i 3MOS - HDforum
Co kupić: Panasonic czy JVC? - HDforum
prosba o rade - Sony HDR-CX115E czy cos innego - HDforum
Ktora kamere wybrac... - HDforum
Kamera HD do 1800 zł - HDforum
Krótka piłka JVC GZ-HM400 czy?..... - HDforum
jaka kamere kupic w do 3000zl??? - HDforum
Jakie modele polecacie ? - HDforum
Sony HDR-XR550VE - HDforum
jaka kamera do 3000?? - HDforum
Panasonic HDC-SD60 czy Sony HDR-CX115EB? - HDforum
Jaką kamerę wybrać? - HDforum
pomoc w wyborze kamery - HDforum
Sony HDR-CX 155, Panasonic HDC-SD60 albo... - HDforum
Jaka kamera do 2400 - HDforum

Kurde tak czytam i czytam (dojechałem do czerwca tego roku - wymiękłem) i właściwie modele kamer się powtarzają. Te parę linków wyrobiło mi pogląd co kupić od 500 zł do 5000 zł. Dział ten jest zaśmiecony postami typu „Jaką kamerę kupić” itp. Większość „Nowych” pewnie nawet ich nie czyta i stąd nawał spamu na forum. Jacyś dziwni ludzie ostatnio się pojawiają. Sam wielokrotnie stałem przed wyborem kamery i zanim napisałem coś w tym stylu to przewertowałem wszystkie możliwe fora i witryny z filmami. Czy ten post będzie przydatny ? Pewnie nie. Po co czytać i się męczyć. Lepiej zadać kolejne pytanie „Jaką kamerę kupić”

ps. Wiem, że świat pędzi i sprzęt się „zmienia”. Pojawiają się nowe modele, rozwiązania, technologie itp. Obecnie mnie by interesowało co te nowe kamery wnoszą i dochodzę do wniosku, że nic. Odnoszę czasami wrażenie, że niektóre nowe modele wręcz się uwsteczniają.
 

fransua

New member
poczekać na nowe modele
Dziesięć lat czekałem i doszedłem do wniosku, że starczy :evil: Czego oczekiwałem od kamery:

- możliwość pełnej kontroli nad obrazem - przysłona, czas, głębia ostrości
- z drugiej strony w miarę prostej obsługi. Chcę być też czasami nagrany. Obsługa kamery to nie wiedza tajemna.
- jakość obrazu możliwie najlepsza (także w trudnych warunkach)
- możliwość późniejszej modyfikacji sprzętu
- cena

Wymieniłem tylko podstawowe rzeczy bo pisać można dużo. I co znalazłem - NIC :???: Lecz nie oto w tym poście chodzi :wink:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Fransua intencja, bardzo słuszna, ale na 100% będą padać kolejne dziesiątki pytań jaką kamerę kupić.

Seba na nowe modele to można czekać....aż do śmierci, przecież ciągle nowe się pojawiają, ale tak jak napisał fransua ile można czekać? Inna sprawa, to fakt, że obecnie bardzo ciężko jest kupić coś sensownego poniżej 3 - 4 tys zł.
No cóż takie czasy, płać kliencie i nie wnikaj co kupujesz :???:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
wiem, wiem, jak chce kupić to niech idzie i kupi, nie moja kasa.
ja mam dwie kamery, wiec mi się nie pali, a nie ma takiej kamery którą chciałbym teraz kupić, w panasonic tm700 podoba mi się obraz i 60p, ale niestety ma wady, w Sony cx550 podoba mi się stabilizacja, ale coś innego za to mi się nie podoba.
Za to podoba mi się ta nowa Sony z wymienną optyką, ale nie podoba mi się brak 60p (Europa 50p)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No ba jak to powiada przysłowie jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. A fransua to już kamerę kupił ( z tego co wiem to ma ich kilka - a miał wiele...)
 

fransua

New member
No ba jak to powiada przysłowie jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. A fransua to już kamerę kupił ( z tego co wiem to ma ich kilka - a miał wiele...)
Marciniozo przecież wiesz, że to aparat :-D Daje mit wszystko co chciałem. Szkoda tylko, że w FHD pisze 25p lub 50i. No ale :mrgreen: Tak elastycznego sprzętu dawno nie miałem. Możliwość dowolnego wybierania bitrate, ilości fps 24p, 25p 30p 50p, 60p 50i 60i, kodowanie kolorów 4.2.0 lub 4.2.2, AVCHD, MJPEG, szeroki wybór obiektywów itp. itd. Tylko kasy brak na to wszystko :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie czułem się upoważniony to pisania za Ciebie jaki sprzęt posiadasz! Zasygnalizowałem tylko, że Ty masz już problem wyboru dawno za sobą i chciałeś pomóc innym.
A to, że ostatni zakup spełnia Twoje oczekiwania wiem a i jakość nagranego materiału widziałem i wiem, że jest wysoka.
Pozdrawiam
 

don333

New member
- możliwość pełnej kontroli nad obrazem - przysłona, czas, głębia ostrości
Całkiem sporo kontroli daje np. Panasonic TM700.

A głębia ostrości to w kamerach pojęcie nie na miejscu, bo zwykle jest głębsza niż Rów Mariański :) Przy rozmiarach matryc stosowanych nawet w wyższych modelach (mniej niż 2/3"), w zasadzie nie sposób uzyskać typowego efektu rozmycia tła.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Odpowiem za fransua bo wiem co ma a ma on matrycę 4/3" - tak tak 4/3! Ale to nie w kamerze a w aparacie Panasonic GH13. Jest to aparat, ale nagrane nim filmy są bardzo wysokiej jakości. Szeroki zakres ISO, materiał nagrany w ciemnym pomieszczeniu bez użycia lampy - bardzo jasny z akceptowalnymi szumami.
Jest tylko jeden minus tego aparatu - cena...., ale niestety rzeczy tanich i bardzo dobrych to nie ma nawet w Erze.
 
Do góry