Jaką kamerę kupić w przedziale 3000-4000 PLN

Tokar

New member
Witam, no wy jestem i nie wiedziałem gdzie umieścić temat. Muszę kupić kamerę, przeznaczam na to od 3000-4000 PLN. Ma służyć przede wszystkim do nagrywania tematów sportowych: narty, żagle itp. Pewnie w pomieszczeniu od czasu do czasu też będzie użyta.
Pytanie jest następujące: KTÓRĄ WYBRAĆ????
Nie rozważałbym jaki nośnik ma mieć, bo to drugorzędna sprawa. Interesuje mnie raczej jakość obrazu oczywiście największej rozdzielczości, możliwość nagrywania szeroko pojętego sportu dającego możliwość obrabiania materiału (szczególnie slow motion).
Sprawa pilna. Kamera potrzeba wciągu tygodnia.
Dzięki za wszelakie podpowiedzi.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam, no wy jestem i nie wiedziałem gdzie umieścić temat. Muszę kupić kamerę, przeznaczam na to od 3000-4000 PLN. Ma służyć przede wszystkim do nagrywania tematów sportowych: narty, żagle itp. Pewnie w pomieszczeniu od czasu do czasu też będzie użyta.
Pytanie jest następujące: KTÓRĄ WYBRAĆ????.

Na zasadzie jak szampan to francuzki jak kamera to Sony. Idź do skapiec.pl i poszukaj za 3-4kzł kupisz naprawdę dobrą kamerę:blagam:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
szampan to francuzki jak kamera to Sony.

Nie napisałem szpan a szampan, zanim zrugasz na priv to przeczytaj uważnie. :p

Moja rada była i nadal jest taka.
Na skapiec.pl wybierz Sony z takiego przedziału cenowego na jaki Cię stać.

Ot i tyle. Ale to dobra rada.

Tu masz kamery w Twoim przedziale cenowym.
http://www.skapiec.pl/site/cat/18/filtr/_408_0_0_8660_3000-4000_0_0_0_0_0

Najbardziej bajerancka z projektorem to
Sony HDR-PJ50VE

Wg mnie najlepsza jest i ja bym ją kupił Sony HDR-XR550VE.
Mam 520Ve i jest świetna a ta jest o oczko lepsza.
Ma znacznie lepszą stabilizacje obrazu i lepszy obiektyw.
 
Ostatnia edycja:

Tokar

New member
dzięki, chyba niedomagam bo już nawet niedokładnie czytam....................sorki..........
no ja się skłaniałem przy Sony HDR-CX700
Co Ty na to?
I nie ukrywam, że po dzisiejszym zaczytaniu się jest jeszcze Panasonic HDC-HS900
i co z tym zrobić?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
dzięki, chyba niedomagam bo już nawet niedokładnie czytam....................sorki..........
no ja się skłaniałem przy Sony HDR-CX700
Co Ty na to?
I nie ukrywam, że po dzisiejszym zaczytaniu się jest jeszcze Panasonic HDC-HS900
i co z tym zrobić?

550VE ma najlpsą rozdzielczosć przetwornika 12Mpix i wbudowany dysk 240GB.
Rozważ to.
 

viValdi

New member
Bez reklam
jak szampan to francuski
niektóre francuzki też są przyjemne "do spożycia"

a w temacie - jeśli sam jeździsz na nartach i przy okazji chciałbyś pofilmować to za boga nie kupuj dużej kamery
sam próbowałem z Sony HC3 ale się nie da - albo narty albo kamera

teraz jestem przekonany że do nagrywania sportu z własnym uczestnictwem to tylko coś małego (np GoPro HD) nawet za cenę nieco gorszej jakości

z moich wyjazdów na narty zostało tylko to co nagrałem telefonem - jakość słabsza ale widać akcję, dzieje się; i mam pamiętkę z Verbier, Zillertal, Kaprun, Kitz czy Val d'Isere
 

Gucio50

New member
Bez reklam
z moich wyjazdów na narty zostało tylko to co nagrałem telefonem - jakość słabsza ale widać akcję, dzieje się; i mam pamiętkę z Verbier, Zillertal, Kaprun, Kitz czy Val d'Isere

W tą sobotę, 22 raz jadę do Kaprun na Kitzsteinhorn, 22 już rok. Jeżdżę też obok w Zeel am Seee ze Smittenhohe.
Moja kamera to od kliku lat Sony HDR-XR520ve. Miesci mi sie w kieszeni ocieplacza, ale nie mozna ją nazwać miniaturową.
Daje doskonałej jakosci filmy, dlatego polecałem jej następnika 550Ve.

Moim zdaniem szkoda nie robić filmów o jakosci HD. Tego nie da żaden telefon. :p

Jako aparat mam Sony Alpha 77 z obiektywami, w tym Minoltą 7-210, dosć długi(rozmiarami).
 
Ostatnia edycja:

miro.t

New member
Witam.
Jestem w tej samej kropce co kolega, szukam kamerki z tego samego przedziału co kolega, jednak wolałbym kamere na karty pamieci.
Kol. Gucio z tego co obserwuje to jesteś chyba jednym z wiekszych autorytetów w dziedzinie foto-wideo na tym forum, dlatego też prosiłbym o krótkie nakierowanie na odpowiedni sprzęt.
W zasadzie mam dwoch faworytów Sony CX550V (ew. 560) lub Panasonic HDC-TM900. Brałem jeszcze pod uwagę JVC GZ-HM845, ale wiekszośc osób radzi Sony lub Panas.
Kamerę będę wykorzystywał do normalnego uzytkowania w domu, imprez rodzinnych, wyjazdów wakacyjnych itp.
Może ktos miał okazje testować te dwie kamerki, dosyć mocno zalezy mi na jasnym obiektywie, aby móc cos filmować wieczorową porą.

Za wszelkie wskazówki i porady bardzo dziekuję.
 

Tokar

New member
Ile tu narciarzy...... :) my lecimy do Kprun z 50 osobową grupą. Potrzebuję kamry do nagrywania zajęć. Do tej pory korzystaliśmy ze staroci. Ale my 3 GoPro HERO 2 :) ale potrzebujemy coś z ręki. Wybrałem Sony CX560. Tylko nie wiem czy dobrze ogarniam- różnica między 550 a 560 polega na innej pamięci? 560 ma flash a 550 twardy dysk?
 

miro.t

New member
Oznaczenie CX to modele z wewnętrzną kartą pamięci, oznaczenie XR to twardy dysk. Model 550 to wersja na rok 2011, zas 560 to wersja na rok 2012. Oczywiście zarówno CX jak i XR maja jeszcze dodatkowy czytnik kart pamięci.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Oznaczenie CX to modele z wewnętrzną kartą pamięci, oznaczenie XR to twardy dysk. Oczywiście zarówno CX jak i XR maja jeszcze dodatkowy czytnik kart pamięci

tak

Model 550 to wersja na rok 2011, zas 560 to wersja na rok 2012.

nie


550 = 2010 (najwyższy model 550)
560 = 2011 (najwyższy model 690 / 700 ma między innymi dodatkowo wizjer)
570 = 2012 (najwyższy model 740 ma między innymi dodatkowo wizjer i większy CMOS)

550, 560, 690, 700, 740 = CMOS 1/2,9 6,6 megapiksela.
570 = CMOS 1/4 5,4 megapiksela
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
No i to rozumiem
wśród 50 osób można kogoś "poświęcić" na robienie filmów normalną kamerą

a GoPro to zupełnie inne efekty i inne doznania ( też HD )
skoki, jazda na muldach, snow park - tradycyjna kamera się nie sprawdzi
 

miro.t

New member
Panowie, rozumiem, że nie się co zastanawiać nad Panasem TM900 tylko brać Sony 550 lub 560 ??
Tak dopytuje ponieważ, ktoś mi nagadał, że różnice między tymi kamerami są subtelne i dla zwykłego zjadacza chleba mało zauważalne, z tym że ponoć Panas ma lepsza stabilizacje obrazu bo optyczno-mechaniczną.

Może ktoś miał w ręce te dwie kamerki i ma jakieś porównanie?
 
Do góry