Jaka kamere kupic do domu?

mad-usa

New member
Co kupic? Czesc,
Spodziewam sie dziecka i to sklonilo nas by w koncu rozjerzec sie za kamera. Chcemy kupic kamere nagrywajaca w formacie Full HD, nic mniejszego mnie nie interesuje. Aparat fotograficzny mam; zwykly kompakt Sony 10pmx i starcza mi w zupelnosci. Niestety juz po roku padla karta 4gb SDHC, ktora zapelnilismy prawie 2 razy. Wszystko jednak dalo sie jeszcze zgrac na dysk, zanim zupelnie padla. Jestem teraz troche zle nastawiony do tych kart.
Budzet? Biorre wszystko na raty, takze chce splacac cos co jest warte swojej ceny.
Z racji, ze kamera bedzie ciagle w uzyciu, chce zeby i wielkosc dysku/karty byla duza. Znalazlem gdzies na necie ze 1sekunda w 1080p zajmuje do 30mb. A w innym, ze na 32gb karcie SD zmiescze 40min nagrania. Ciezko mi w to uwierzyc, wiec czekam na wasze opinie.
Chcialbym jednak miec duza karte/dysk, by nie latac codziennie do kompa, a jesli nawet by nie trwalo to dlugo.
W domu mam takze Sony 37" 720p LCD HDTV, wiec odtwarzanie prosto z kamery na telewizorze tez byloby czyms pomocnym, choc i tak zamierzam zgrywac wszystko na dysk. Tu rodzi sie kolejne pytanie; czy zgrywanie odbywa sie kablem HDMI czy USB i czy majac zapchana cala karte/dysk , ile zajmie zgranie tego na dysk twardy w PC? Czy mowimy tu u sekundach czy godzinach?
Mysle ze nie ma problemu ogladajac film w 1080p na telewizorze 720p ?
Zoom optyczny... jak zawsze jest wazny, choc nie stanowi dla mnie jakiegos strasznego czynnika. Nie nagrywam przeciez kogos z odleglosci 100m...
Niektore kamery opisane jako Full HD, maja 1080i, nigdy nie wiedzialem jaka jest istotna roznica w tym i a p... ale oczywiscie chce pelnego obrazu 1920x1080, a nie okrojonej wersji.
Jestem pro-softowy. Uwielbiam grzebac w programach, testowac i bawic sie w dodatkowe efekty. Jesli nie dostane niczego dobrego z kamera, poszukam cos odpowiedniego na necie.
Wspomnialem juz ze chcemy nagrywac duzo i szybko. Nie wiem jednak co wybrac jako medium zapisu. Kumpel mial jakies 1.5gb plytki i wiem juz czym to smierdzi wiec odpadaja. Karty SD/SDHC sa ok, ale boje sie ze znowu trafie na jakas felerna, a moze one po prostu maja taka date przydatnosci...? Dyski SSD sa drozsze, no ale super szybkie i coraz wieksze: 64gb dysk to naprawde cos. Jego cena wcale nie jest odstarszajaca. Boje sie jednak tego ze ten rodzaj niosnika tez szybko padnie z racji ze to wlasnie SSD, no chyba ze wyszla juz jakas nowsza wersja ktora tak syzbko sie nie zaciera.
Bateria? chcialbym aby starczyla jak najdluzej, ale tu chyba nie bedzie rewolucji. Czuje ze kazda jest do kitu i pewnie starczy na godzine nagrywania. Nie wiem czy jest sens kupowac dwie... a czy sa jakies wieksze niz normalne?
Chce szybkosci i pelnej gotowosci. Nie wiem jakie sa w tej strefie opcje, ale chce by kamera ngrywala teraz. Stop i juz nastepny filmik. Nie interesuje mnie czeknie na zamkniecie, zapisanie itd(cos takiego bylo na tych malych plytkach kumpla, no i jakis chory format zapisu plikow na dysk, o tempie nie wpsominam).
Nie wiem jakie sa formaty zapisu filmu, ale oczekuje normanosci typu po prostu avi, czy tez skompresowany avi, ale chyba wszystkie kamery same od razu kompresuja w h.264/263.
Nagrywanie w dzien i w w nocy, stabilizacja obrazu to chyba norma.
Reszta to chyba juz tylko bajery.
Dodam, ze mieszkam w Chicago, wiec chce kupic tutaj.
Co mi polecacie? Czekam na podpowiedzi i pytania.
Z gory dziekuje.
 

rcwarez

New member
No ja myślę, że mógłby Pan spojrzeć na półkę Sony, oferuje bardzo dobre kamery właśnie spełniające Pańskie wymogi.

SONY HDR-XR350VE z GPS i 160GB HDD
+ oddzielnie kupić baterię NP-FV100

lub
SONY HDR-PJ10E (posiada na obudowie projektor do wyświetlania filmów na ścianie lub innym obiekcie)

Co o tym Pan sądzi?
- bateria dostępna oddzielnie daje do 9 godzin ciągłej pracy kamery
- optyczna stabilizacja
- full HD
- kabel HD do TV w zestawie
- czysty obraz w ciemnym pomieszczeniu, takim jak właśnie dom
- dużo bajerów, zwolnione tempo, etc.

Sam posiadam tą kamerę i jestem zadowolony w 200%.
 

mad-usa

New member
No ja myślę, że mógłby Pan spojrzeć na półkę Sony, oferuje bardzo dobre kamery właśnie spełniające Pańskie wymogi.

SONY HDR-XR350VE z GPS i 160GB HDD
+ oddzielnie kupić baterię NP-FV100

lub
SONY HDR-PJ10E (posiada na obudowie projektor do wyświetlania filmów na ścianie lub innym obiekcie)

Co o tym Pan sądzi?
- bateria dostępna oddzielnie daje do 9 godzin ciągłej pracy kamery
- optyczna stabilizacja
- full HD
- kabel HD do TV w zestawie
- czysty obraz w ciemnym pomieszczeniu, takim jak właśnie dom
- dużo bajerów, zwolnione tempo, etc.

Sam posiadam tą kamerę i jestem zadowolony w 200%.

SONY HDR-XR350VE nie znalazlem jedynie SONY HDR-XR350V dosc droga.
Ile trzyma zwykla bateria? GPS zbedny. ile godzin filmu wejdzie na ten 160gb dysk?
SONY HDR-PJ10E nie znalazlem, jedynie SONY HDR-PJ10 cena umiarkowana.
projektor zbedny.

Czy warto placic za ten 120gb dysk ssd czy tez lepiej kupic oddzielnie 64gb SDXC, a w przyszlosci 128gb lub wiecej?
 

rcwarez

New member
No to alternatywą w takim razie może model z allegro, ma w pakiecie dwa akumulatory, jeden ładujesz, na drugim kręcisz. Akumulatory te przeciętnie trzymają do 2 godzin.

Wpisz sobie w pasek allegro [kropka] pl / wyprzedaz-sony-hdr-cx305-v-super-dodatkow-i1585070061 [kropka] html
Dużo bardzo przydatnych bajerów do kamery.

Trochę nie rozumiem po co maskowanie linków dla nowych userów.
 

mad-usa

New member
No to alternatywą w takim razie może model z allegro, ma w pakiecie dwa akumulatory, jeden ładujesz, na drugim kręcisz. Akumulatory te przeciętnie trzymają do 2 godzin.

Wpisz sobie w pasek allegro [kropka] pl / wyprzedaz-sony-hdr-cx305-v-super-dodatkow-i1585070061 [kropka] html
Dużo bardzo przydatnych bajerów do kamery.

Trochę nie rozumiem po co maskowanie linków dla nowych userów.
Nie moge kupic ani z allegro ani z PL.
 

rcwarez

New member
To popatrz na konkretny model, ta CX305 na karty pamięci jest bardzo dobra, mówisz, że masz uraz do kart SD. Na każdą kartę dostajesz wieczystą gwarancję. Nie lepiej filmy w rozmiarze Full HD trzymać na jakimś zewnętrznym dysku?
Znalazłem jeszcze model chwalony przez użytkowników HDTV.com.pl, jest to JVC GZ-HM400, może się wydawać drogawy, bo dochodzi do 3000 zł, ale naprawdę warto! Ma dwa sloty na karty pamięci.
 

marder

Member
Jeśli budżet nie jest taki istotny, a najważniejsza jest dla Ciebie jakość to bierz kamerę z samej góry. Będziesz mógł nagrywać w 1080p (w 1080i oczywiście również). Moim zdaniem karty pamięci to bardzo pewny nośnik, ale jeśli tak bardzo jesteś do nich zrażony możesz wziąć model z wbudowaną pamięcią flash (choć to ten sam typ pamięci, ale bez możliwości łatwej wymiany) lub twardym dyskiem. Panasonic TM900 ma 32 Gb wbudowanej pamięci flash, model HS900 dysk twardy 240 GB. O jakość filmów nagranych tymi kamerami możesz być spokojny. Jeśli chodzi o szybkość gotowości do nagrywania, to obecne kamery nie mają raczej z tym problemu, jakiej byś nie kupił.
 

mad-usa

New member
Oglądnąłem film w FullHD z aparatu Sony TX7, jakość jest bardzo dobra, ja chyba nie potrzebuję nic więcej. Cena bije konkurencyjne kamery na maxa.
 
Do góry