Jaką kamerę kupić do 1800zł??

Telpher

New member
Zecydowanie HD i zdecydowanie Sony. W ogole bym sie nie zastanawiał nad tym czy wybrać kamerę SD czy HD. Lada dzien SD oejdzie usa,nie minie rok,dwa jak nikt nie będzie o tym formacie pamiętał. Sprzęt tak szybko traci na wartości, ze bez sensu inwestować w starocie, które odchodzi do lamusa. A Sony polecam dlatego, że sam mam ich kamerkę i uważam, ze to był najlepszy wybór z możliwych. A dla laików w sprawach filmowania sony stworzyło na swoim forum specjalną szkołę handycan gdzie zamieszcza super przygotowane filmiki z instrukcjami jak kręcić różnego rodzaju sceny. Jednak co marka to marka. Mom zdaniem sony to jest niezła potęga na rynku tego typu sprzętu.

Miesz masz nie post. Sony polecasz bo ją masz, i właśnie to jest miarą dobrego wyboru w/g Twojego posta. A laik musi aż szkolenie na stronie Sony przejść żeby cokolwiek mu wyszło na ich kamerze. Na koniec kolejna zaleta Sony: potęga na rynku (więc mięczak zadowolony że potęga z nim, a nie przeciw niemu). Gratuluję "wartości" merytorycznej wypowiedzi.
 

Zibi W

Member
Nie to żebym się czepiał ale po roku tak odgrzewać temat?
Sony to jednak niezła alternatywa-zobacz próbki których sporo na forum, m. in. niezła stabilizacja. Osobiście "lubię" Canona, jak już tak niemerytorycznie uzasadniać.
 

Telpher

New member
Też się borykam z wyborem kamery, a takie posty nic nie wnoszą. Obecnie zastanawiam się między:
- CANON LEGRIA HF M406
- Panasonic HDC-SD 90
-
Sony HDR-CX250VE

W canonie zaletą jest CMOS PRO - łagodniejsze przejścia tonalne, tryb cinema, mankamentem węższy kont niż u konkurentów, czyli też mniejszy zoom. Natomiast widziałem porównanie kamery z zoomem 30x i 12 x , więc o dziwo zbliżenie maksymalne jest takie samo, a różnica w "wielkości zooma wynika z szerokokątnościu obiektywu (różnica między maksymalną i minimalną ogniskową).

Panasonic i Sony - powyższe modele trudno powiedzieć czym się różnią.

Może ktoś coś sensownego doradzi ?

 
Ostatnia edycja:

Zibi W

Member
To co Ci mogę doradzić to, że w użyciu amatorskim istotna jest stabilizacja i jakość przy słabych warunkach oświetleniowych a to dlatego wskazywałoby raczej na Sony.Nic tak nie irytuje jak latający obraz kręcony na wakacjach kiedy próbujesz uchwycić chwile podczas małego nawet ruchu czy ziarno w ciemnych pomieszczeniach lub wieczorem. Co z tego,że Panas od Sony ma ciut lepszy obraz jak trudno mi to dostrzec na 50 calach już z dwóch metrów bez specjalnego przyglądania się. Nie po to kręcę aby na godzinie filmu z urlopu liczyć piksele. Mam 4 lata Canona HF10 i obraz niezły ale kamery ze stabilizacją z tamtych lat to lipa w ruchu.Z drugiej strony od tego czasu wszystkie liczące się firmy zrobiły w tym postęp.To, że ma tryb Cinema to tylko teoretyzowanie bo tak naprawdę po co Ci to-choć Canon z drugiej str. ma inne zalety. Już lepiej dla ruchu mieć 50p choć w porównaniu z przeplotem to też różnicy raczej nie zobaczysz bez specjalnego przyglądania.O zoomie już mi się nie chce pisać, pisano tu o tym wiele razy. Jak pisałem wcześniej nagraj w sklepie próbki i porównaj , lub chociaż ściągnij surowe, nie obrobione próbki z netu. Nic głupszego jak kupowanie na podstawie porównywania suchych danych zwłaszcza z materiałów reklamowych.Tak kupisz ze trzy kamey zanim będziesz w miarę zadowolony(pisali o tym ludzie dawno temu na forum).
 
Ostatnia edycja:

Telpher

New member
właśnie ten canon mi dzisiaj namieszał bo okazuje się że na jakimś tam niemieckiej stronie w testach bije tego panasa i soniaka jakością obrazu w nocy (przy słabym oświetleniu). Na jutubie oglądałem to faktycznie wyglądało ciekawie. Tylko ten nie za szeroki kąt zbija mnie z pantałyku, a wiadomo że będę filmował dzieciaczki. Musiałbym faktycznie sprawdzić to gdzieś w realu.
 

Zibi W

Member
Fakt, nie jestem z cenami na bieżąco.Zobacz jak możesz jednak kamere w sklepie-moze w praktyce będzie do przyjęcia.
 

NestorB

New member
Witam,
Jestem kolejnym laikiem poszukującym kamery HD w cenie 1500-1800 zetów i to jest górna cena powyżej której nie wyjdę. Zdaję sobie sprawę, że kamera za 4000 zetów będzie (a przynajmniej powinna być) lepsza od tej za 1800. Ale tak naprawdę dla laika podejrzewam, że wiele funkcji nawet w tych tańszych modelach nie ma większego znaczenia i nie będą wykorzystywane.
Dlatego też napiszcie, na które cechy zwrócić szczególną uwagę, a na które machnąć ręką. Podajcie też linki do "surowych" materiałów kręconych poszczególnymi modelami. Wtedy wybór marki i modelu będzie łatwiejszy.
 
Do góry