Jaką kamerę kupić do 1800zł??

mariusz.f

New member
Witam serdecznie! Jestem nowy na tym forum, a trafiłem tutaj, ponieważ chcę zakupić swoją pierwszą kamerę i nie mam pojęcia jaką. W Media, Saturnach i innych takich każdy poleca to co ma na stanie, a mi nie o to chodzi. Posiadam telewizor LCD Sony HD (nie full HD) oraz DVD Samsunga HDTV. I nie zamierzam tego wymieniać w przeciągu kilku najbliższych lat. Czy zatem powinienem szukać kamery HD, czy zwykłej (SD?). Jeśli chodzi o kamerki HD, to słyszałem, że nagrywają w formacie AVCHD, a jest z nim sporo problemów. A mi chodzi o to, żeby nagrać film, zgrać bezpośrednio na płytkę i wrzucić do DVD, bez żadnego przerabiania formatów. Chyba, że jest możliwość kupienia HD, ale na razie nagrywania w niższej rozdzielczości, ale pod warunkiem, że zapis nie będzie w AVCHD. Dużo dobrego naczytałem się o dwóch kamerkach Sony:
1.Sony DCR-SR77
2.SONY HDR-CX105ES

Wczoraj byłem w Saturnie i miałem możliwość zobaczenia obrazu na TV po podłączeniu zwykłym kablem kamerki Sony DCR-SR38 i poprzez hdmi HDR-CX105ES. Różnica była powalająca, no ale problem zaczyna się przy nagrywaniu (Blue-Ray) i odtwarzaniu. Czy nie warto więc poczekać na HD, jak reszta potanieje?
Cena jaką chcę wydać na kamerę to tak do 1500-1800zł.
Z góry dziękuję pomoc!
Pozdrawiam

Doczytałem gdzieś, że Sony HDR-XR100 ma możliwość zapisu zarówna w AVCHD jak i mpeg2, ale nie mogę znaleźć jej w sklepach internetowych, a właśnie o kamerkę z takimi formatami mi chodzi :) To była by rewelacja i na teraz i na przyszłość.
 
Ostatnia edycja:

mariusz.f

New member
Podjąłem już decyzję, że jednak kupię kamerkę SD, a za 3-4lata jak powymieniam sobie odtwarzacze DVD na Blue-Ray i stare laptopy na lepsze, to zakupię kamerkę HD. Teraz tylko pozostaje wybór kamerki do 1800zł (sklep internetowy)... i najważniejsza chyba jest optyczna stabilizacja obrazu. Jednak ani Canon FS22 LEGRIA, ani Sony Handycam DCR-SR77 takiej nie posiadają. Posiada ją Panasonic SDR-H90. Ale czy warto? I którą tak naprawdę warto??
Bardzo proszę o odpowiedź, ale widzę, że nikt za bardzo nie chce się w moją sprawę zaangażować. Ale może jednak :) DZIĘKI!
 

redlum

New member
Bez reklam
To że nie masz teraz TV fullHD to nie znaczy że nie będziesz miał takiego kiedyś. Te nagrania co będziesz robić - to będą ci potrzebne w ciągu tych paru najbliższych lat - czy na całe życie?
 

mariusz.f

New member
Na całe życie- zwłaszcza, że powodem zakupu są zbliżające się narodziny córki. Ale jeśli nie mam obecnie odpowiedniego sprzętu do obróbki i oglądania AVCHD- czy HD, to po co mi taka kamera?
 

Shinzon

New member
@mariusz_f

Ja w grudniu 2007 kupiłem kamerę HD model SONY CX-6. Nie miałem wtedy nic do odtwarzania HD, ani telewizora, ani odtwarzacza Blu-Ray. Nic. Nie mówiąc o obróbce filmów HD na komputerze. Ale nagrywałem wszystko w HD i zgrywałem na komputer, który miałem w tamtym czasie (Pentium 4 jednordzeniowy). Archiwizowałem nagrania na zwykłych płytach DVD. Dziś mam już TV HD i odtwarzacz Blu-Ray. Mogę te nagrania oglądać w HD i cieszę się, że nie kupiłem sobie wtedy kamery SD bo jakość jest nieporównywalna. Wspaniałe pamiątki mojego maluszka mam nagrane w HD.

Dodam jeszcze, że nagrane filmy HD mogłem od samego początku przerabiać na SD przy pomocy prostego oprogramowania dostarczonego razem z kamerą. Prosta konwersja z HD na SD bez wyrafinowanych efektów specjalnych nie wymaga aż tak mocnego komputera i najtańsze komputery będące dziś w sprzedaży są w stanie z tym sobie poradzić.
 
Ostatnia edycja:

mariusz.f

New member
Czyli jest taka możliwość, aby to prosto przerobić. Dzięki wielkie za to jedno zdanie. Bo dotychczas nigdzie tego nie doczytałem. A więc wracam do punktu wyjścia i miotam się z wyborem HD do 1800-2000złmax. (sklep internetowy)
Sony, Canon, Panasonic...? Jakieś konkrety? Proszę! I dziękuję!
 

Shinzon

New member
Nie wypowiem się odnośnie innych marek jak Canon i Panasonic bo oprogramowania nie używałem, ale do wszystkich kamer SONY już od dawna dołączane jest oprogramowanie Picture Motion Browser. Jest to prosty program do zarządzania nagraniami z kamery. W skład pakietu wchodzi program do ściągania nagrań z kamery na dysk twardy komputera oraz narzędzie do zarządzania nagraniami. Między innymi prosta konwersja z HD do SD, jak również tworzenie płyt Blu-Ray, AVCHD i DVD z nagrań. Można bez problemu zrobić prostą płytę DVD z nagrań HD i nie wymaga to niewiem jak mocnego komputera.

P.S.
I jeszcze jedno kamera HD nie musi koniecznie nagrywać w HD i w SD. Kamera, które tylko nagrywa w HD może być. Zgrywa się pliki HD z kamery na komputer i można z nich zrobić SD bez żadnych problemów.
 
Ostatnia edycja:

januszpe

New member
widzę że nie wszystkich producentów brałeś pod uwagę. Nic nie sugerując, informujac tylko, podam Ci że JVC ma takie kamery jak GZ HD30 i 40 dwu formatowe AVCHD i MPEG2
oraz GZ HD 3,4,5,6,7 - Mpeg2 te są 3CCD. Prześledź Allegro, w cenie do 2000zł napewno cos wybierzesz.
 

mariusz.f

New member
ok, dzięki wielkie za pomoc. Podjąłem więc decyzję o zakupie SONY HDR-CX105. Skoro ma dobre oprogramowanie do przerobienia. Nie wiem tylko jaka jest różnica między 105 a 106. Jeszcze raz dzięki za porady.
 

Shinzon

New member
Trudno trafić za tymi oznaczeniami SONY. Według portalu slashcam europejska SONY CX105 ma w USA oznaczenie CX100. Znowu CX106 w USA ma w Europie oznaczenie CX105 ??? Jakaś bzdura. Pewnie coś pomylili. Jednak rozpatrując oznaczenia w USA SONY CX100 oraz CX106 to kamery te różnią się tym, że CX106 ma dysk twardy, a CX100 jest na karty pamięci.

HD camcorder tests and comparison of Sony HDR-CX106E (HDR-CX105E) and Sony HDR-CX100 (HDR-CX105E) Best values highlighted sorted by

CX106
camcorder-modell_bild_114.jpg


CX100
Sony-HDR-CX100_1.jpg
 

siwyyy77

Member
To i ja się wypowiem, ogólnie o kamerach...
Też będąc jakieś pół roku temu w Saturnie, zobaczyłem jakość kamer HD, wiedziełm, że czas powoli wejśc w HD.
Najpierw kupiłem TV, odtwarzacz HD i między czasie szukałem kamery, też startowałem od pułapu jak Ty tz. ok 2000zł, nie dlatego, że nie miałem sądziłem że za tysiąc więcej nie dostanę nic więcej.
Oglądałem próbki na necie (zwłaszcza w ciemnych pomieszczeniech, bo 70% moich wypocin to dzieciak w domu) i jakość z półki cenowej ok 2000zł była średnia by nie powiedzieć kiepska :(
Jako że miałem/mam (jest obecnie na allegro) kamere SD to nie spieszyło mi się z zakupem szukałem dalej i jakiś czas temu nabyłem Sony CX505, koszt ok 3300zł.

Dlaczego piszę, jeśli masz kasę (nie musisz pożyczać, zaciągać debetów, oszczędzać na jedzeniu itp.) wydaj tego tysiaka więcej, dla mnie bylo warto :)
 

Shinzon

New member
Potwierdzam co pisze siwyy77. Tania kamera HD niestety nie daje najlepszego obrazu. Szczególnie w słabym świetle obraz z CX105 jest na tyle słaby, że nie przypomnia wcale HD. Widziałem sporo sampli z SONY CX105 i nie mam o tej kamerze dobrego zdania. W tym przedziale cenowym SONY ma niestety kiepskie kamery. Lepiej poszukać coś z Canona lub Panasonica. Można też poszukać starszych modeli np. na allegro. Pojawiają się często ciekawe oferty. Dla przykładu Canon HF100 jest o niebo lepsza od SONY CX105. Jakość obrazu bez porównania.
 

mariusz.f

New member
Już sam nie wiem. Ale może faktycznie poczekam ten miesiąc- dwa i odłożę jeszcze trochę na tę Sony CX505? Ma dużo lepsze opinie, a jednak zostanie na lata...
 

meteo

New member
Potwierdzam co pisze siwyy77. Tania kamera HD niestety nie daje najlepszego obrazu. Szczególnie w słabym świetle obraz z CX105 jest na tyle słaby, że nie przypomnia wcale HD. Widziałem sporo sampli z SONY CX105 i nie mam o tej kamerze dobrego zdania. W tym przedziale cenowym SONY ma niestety kiepskie kamery. Lepiej poszukać coś z Canona lub Panasonica. Można też poszukać starszych modeli np. na allegro. Pojawiają się często ciekawe oferty. Dla przykładu Canon HF100 jest o niebo lepsza od SONY CX105. Jakość obrazu bez porównania.

Filmy z CX105E nie przypominaja HD?? To chyba nie miales tej kamery w rece. Ja ta kamere posiadam od miesiaca i filmy wychodza super, mam tez do dyspozycji Canon HV30 i filmy sa w porownywalnej jakosci.
 

don333

New member
Filmy z CX105E nie przypominaja HD?? To chyba nie miales tej kamery w rece. Ja ta kamere posiadam od miesiaca i filmy wychodza super
Odpowiem w podobnym stylu - filmy z CX105 przypominają HD? To chyba nie robiłeś nią ujęć przy słabszym (np. typowym mieszkaniowym żarówkowym) oświetleniu. A że da się nią super film nakręcić, to zupełnie inna sprawa i zależy od umiejętności kamerującego.

mam tez do dyspozycji Canon HV30 i filmy sa w porownywalnej jakosci.
Porównywalnej? Prawie takie same? Prawie robią ogromną różnicę. Seria HV20/30/40 Canona jest wyjątkowo udana i deklasuje nawet dużo poważniejsze (i droższe) modele innych marek. Szczerze polecam przejrzenie filmów w sieci, np. z grupy Canon HV Channel na Vimeo. Wyglądają profesjonalnie, bo są robione przez ludzi którzy wiedzą jakiego sprzętu użyć. I tu zagadka, czemu nie ma tak profesjonalnych nagrań z CX105?
 

kubek1226

New member
jaką kamerę kupić????

Witam! Potrzebuje kamery na świąteczny wyjazd lecz niestety nie wiem którą kamerę wybrać. Zastanawiam się nad trzema kamerami a dokładnie nad Kamerą Panasonic HDC-HS60, Kamerą Canon Legria HF M306, Kamerą Sony HDR CX305 . Bardzo bym prosił o pomoc którą kamerę mam kupić.
 

RayBan

New member
Tylko soniak

Zecydowanie HD i zdecydowanie Sony. W ogole bym sie nie zastanawiał nad tym czy wybrać kamerę SD czy HD. Lada dzien SD oejdzie usa,nie minie rok,dwa jak nikt nie będzie o tym formacie pamiętał. Sprzęt tak szybko traci na wartości, ze bez sensu inwestować w starocie, które odchodzi do lamusa. A Sony polecam dlatego, że sam mam ich kamerkę i uważam, ze to był najlepszy wybór z możliwych. A dla laików w sprawach filmowania sony stworzyło na swoim forum specjalną szkołę handycan gdzie zamieszcza super przygotowane filmiki z instrukcjami jak kręcić różnego rodzaju sceny. Jednak co marka to marka. Mom zdaniem sony to jest niezła potęga na rynku tego typu sprzętu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Best Camcorders - CamcorderInfo.com - jakoś w największych rankingach na świecie Sony cieniutko .
Panasonic dominuje. Ale żeby żadnej kamery Sony w 15 największego rankingu na świecie.
Panasonic zrobił ogromny postęp .
Nowa kamera HDC SD800 - rewelacja.
Nic dziwnego że jest Nr 1 na świecie.
001_P1220913.JPG
__________________
właśnie ją testujemy
 
Do góry