Jaką kamerę HD do 2000zł?

farelek

New member
Witam
Pytanie jak w temacie. Jaką kamerę HD polecacie w cenie do 2000zł? No powiedzmy do 2200zł ;]

Za zakupem rozglądałem się już w sierpniu 2009 jednak z braku czasu i zapotrzebowania zarzuciłem poszukiwania. Najbliżej mi wtedy było do Panasonika HDC SD20.

Wydaje mi się że na moje potrzeby najbardziej pasuje mi kamera na karty pamięci.

Z góry dzięki za podpowiedzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Stilon

New member
Witam
Pytanie jak w temacie. Jaką kamerę HD polecacie w cenie do 2000zł? No powiedzmy do 2200zł ;]

Polecam Canon Legira HF200. Za tę kasę chyba najlepszy sprzęt. W pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem cudów się nie spodziewaj (tak jak i inne w tym przedziale cenowym) ale przy zapewnieniu światła dziennego obraz jest super. Kam ma optyczną stabilizację, jest solidnie wykonana (w porównaniu do plastików Sonego) no i sporo ustawień którymi można się bawić. Także polecam Canona.
 

Stilon

New member
kiki prawie wszędzie reklamujesz to JVC. Kamera jest faktycznie taka świetna, czy może względy marketingowe odgrywają główna rolę? Wg camcoderinfo sprzęt jest daleko w rankingu. Patrząc na jasność jej obiektywu sprzęt nadaje sie tylko na podwórko w słoneczne dni. Jasność obiektywu 3,4 przy szerokim i 5,6 przy tele-dla mnie porażka.
 
Ostatnia edycja:

Stilon

New member
Kilka dni temu kupiłem ją w Pixmani (sam kam za 2180, dawali upust z 2230) z kartą 16gb i kablem miniHDMI całość za 2500. Transakcja przebiegła szybko i bezproblemowo. Ostatnio widziałem ją też w EURO RTV (internetowym) za 1998 ale szybko zniknęła, pewnie rozeszła się na pniu.
 
Ostatnia edycja:

ernestpierwszy

New member
HF200 kosztuje w obecnej promocji w euro.com.pl (EURO RTV AGD) 2179 zł brutto:)

Ja mam pytanko do posiadaczy SONY CX105E. W obecnej promocji SONY kosztuje 1599 zł brutto. Jadę w lutym do USA (tak wiem, ale tam obecnie nie jest wcale tanio) i chciałbym kupić coś taniego i w miarę dobrego. Warto kupować tego soniaka?

Do Canona musiałbym dokupić 2-3 karty 8GB i wyjdzie blisko 2600 zł, soniak ma już 8GB w sobie a karty MStick są w podobnej cenie jak dobre SDhc i do 2000 zł miałbym w sumie też te 24GB do zapisu...

Może jakaś podpowiedź?
Dzięki!
 

ernestpierwszy

New member
A po jasny gwint tobie 2-3 karty 8GB ? Spokojnie możesz kupić jedną 16GB (ja kupilem Sandisk Extr. II class 4 za 200zł-jest super) i za całość dasz 2400. No ale oczywiscie wybór należy do Ciebie.
Wolę 2-3 karty 8GB bo jak jedna karta padnie/zgubię/ukradną to nie tracę całego materiału.
A jak kamera SONY HDR-CX105E? Warto czy lepiej dopłacić i kupić canona?
 

farelek

New member
No właśnie czy ktoś z Was miał do czynienia ze CX105? Kiedyś się do niej przymieżłem ale doczytałem że nie ma stabilizacji obrazu. Nigdzie też nie udało mi się znaleźć jej testu ni opinii użytkowników...

Jednak różnica w cenie do canona lub panasonica jest godna uwagi.
 

ernestpierwszy

New member
No właśnie czy ktoś z Was miał do czynienia ze CX105? Kiedyś się do niej przymieżłem ale doczytałem że nie ma stabilizacji obrazu. Nigdzie też nie udało mi się znaleźć jej testu ni opinii użytkowników...
Ta kamera ma steadyshot, ale elektroniczny a nie optyczny.
Recenzje są i to mnóstwo na youtube wpisz w szukajkę cx105e i znajdziesz pełno filmów i porównań.
Ja jednak wezmę chyba canona hf200, bo cena wyższa o 600 zł, ale ma optyczny stabilizator, lepszy przetwornik i slot na SDHC. Na sieci są już nowe kamery od sony cx115e i canona hfs200, ale sony będzie może w lutym a canon w kwietniu (w usa).
 

mariusz.f

New member
Miałem podobny problem jak Ty.Czytałem, oglądałem i wybrałem canona hg20. Jestem bardzo zadowolony!:p
A jak wygląda sprawa zgrywania filmów z kamery na DVD? Nagrywa pewnie w formacie AVCHD, a czy na zwykłym laptopie z nagrywarką DVD jestem w stanie coś zwojować, czy muszę kupować nagrywarkę Blue-Ray? Bo jakoś boję się kłopotów z tym foramtem i dlatego waham się przed zakupem kamery HD.
 

Stilon

New member
Odnośnie formatu AVCHD i dalszej pracy z nim to nie musisz mieć nagrywarki Blu Ray żeby uzyskać obraz Full HD na TV. Potrzebny będzie w miarę mocny komp (z prockiem min. 2-rdzeniowym, 3GB ramu i jakaś karta grafiki z powiedzmy 512 mb ram). Wystarczy do tego mieć nagrywarkę DVD i możesz stworzyć płytę AVCHD na płytkach DVD (na DL-ce 8,5 GB wejdzie ok 40 min projektu HD; na 4,7 GB o połowę mniej). Teraz możesz tą płytkę odtworzyć programowo w kompie (polecam Splash player-darmowy) i jak masz wyjście HDMI w kompie to puszczasz na TV. Lepszym wyjściem jest zakup stacjonarnego odtwarzacza Blu-Ray (od 400zł, tylko patrz żeby odtwarzały AVCHD), wrzucasz stworzoną płytkę i cieszysz się obrazem Full HD na TV (TV co najmniej klasy Hd Redy 1366-720). Takze kupno nagrywarki Blu-Ray można sobie odłożyć w czasie, dopóki nie potanieją.

p.s Odnośnie pracy z AVCHD to spokojnie, nie taki diabeł straszny. Jest wiele programów które świetnie sobie z nim dają radę (polecam Sony Vegas). Tylko pamiętaj o w miarę mocnym kompie bo inaczej rendering będzie trwał wieki.
 
Do góry