Jaką kamere byś wybrał...pomożesz???

pedro1972

New member
trochę pokręciłem

napisz proszę kilka słów :D - jak już pokręcisz :p
no więc "trochę" pokręciłem i kilka słów nt Panasonica HDC-SD20 ... naprawdę trochę, bo użyłem kamerki raptem przy choince na Wigilii, w kościele i na małym przyjęciu/weselu w rodzinie.
Jest to moja piersza kamera (dotychczas jak coś chciałem skręcić to czasami pożyczałem) i mam mieszane wrażenia - może przez to, że większość kręciłem w niezbyt dobrze oświetlonych pomieszczeniach, przy światłach choinki, świec itp. - jakość / ostrość pozostawiają wiele do życzenia :( jest nieciekawie (wbudowane doświetlenie kamery naprawdę niewiele daje i tylko na niewielką odległość - do 1,5m) - ale to chyba problem wszystkich małych kamer w tym przedziale cenowym.
Aha - większość filmowałem w trybie IA (Intelligent Auto) - czyli idiotenkamera :p - w ciągku 2 dni od zakupu nie miałem czasu obczaić wszystkich ustawień ...

Nie miałem też za bardzo okazji pofilmować na zewnątrz lub przy dobrym świetle, chociaż mam kilka ujęć z dobrze oświetlonego ołtarza w kościele lub bardzo jasnej sali - a to już żyleta i daje mały przedsmak tego co można w przyszłości z tej kamerki wycisnąć - wakacje to będzie bajka :)
Materia oglądałem po podłączeniu do tv przez component, na wyposażeniu kamery nie ma kabelka hdmi - mini hdmi . Koniecznie dokupić też trzeba dodatkowy akumulator - dołączony wraz kamerką bardzo szybko pada.

Zakupu nie żałuję, ale więcej będę mógł powiedzieć, jak trochę obrobię nagrany materiał i więcej pofilmuję przy dobrym świetle.
pozdrawiam
 

olusia0328

New member
hdr-xr105e vs. panasonic hdc-tm20

Witam!
Zamierzam kupić kamerę. Waham się pomiędzy dwoma modelami: hdr-xr105e lub panasonic hdc-tm20.
Czy ktoś mógłby mi doradzić? Oczywiście należy skupić się na tym która z nich zapewni lepsza jakość dźwięku i obrazu;)
Błagam o pomoc :blagam:
 

cyber_human

New member
i ja się podłączę:

Panowie! I Panie! (jeśli są)

Otóż jestem totalnie w kropce.
Mnóstwo sprzecznych ocen XR500 (i 520), HFS11 i HDC-HS300...

Człowiek może zwariować od tego. Tak naprawdę trza by każdą wziąć na weekend i się pobawić, ale takiej opcji w naszym kraju nie ma.

Czego szukam?
Kamery do filmowania dziecka + rodzinnych okazji...
Zatem często w słabym domowym oświetleniu (lub ulicznym), często na zewnątrz, pochmurnie i słonecznie, sporo ruchu (wiadomo, kto ma dzieci, ten wie)...

Czego oczekuję?
Lubię jak wszystko jest tip-top. I manualnie, z obsługą i ze sprzętem.
Mam Pionka 5090H i oczekuję super obrazu.

Czego nie lubię?
Szumów i braku ostrości.
 
Do góry