Jaką kamere byś wybrał...pomożesz???

kosinio

New member
Jaką Kamere wybrałbyś???...Pomożesz??

Witam!!!
Jak wielu z was stoje przed trudnym wyborem kamery dla siebie.
Jestem totalnym amatorem, kamerka ma służyć do nagrywania dzidziusia i oczywiście jakiś plener, dodam aby łatwo można było nagrany materiał wrzucić na dvd, no i ze względu że posiadam tv HD więc kamerka też HD. Mam liste kilku kamer którymi wstępnie się interesuje.
Was prosze tylko o wskazanie tej wg was NAJLEPSZEJ.
Z góry dziękuje tym wszystkich kórzy zechcieli mi pomóc......jeszcze raz DZIĘKUJE

1.Sony HDR-CX105ER

2.Panasonic HDC-SD10EP-K

3.JVC Gz HD300Rez

4.JVC GZ-HD 300BEZ

5.Canon HF200

6.Sony HDR-XR105E


CZekam na wasze opinie
pozdrawiam
M.Kosno
 
Ostatnia edycja:

tolek_88

New member
Ja ostatnio zdecydowałem się na Canon'a HF200. Cele i zakres cenowy miałem podobny jak Ty. Niewiele jeszcze nią filmowałem, ale jestem w miare zadowolony. Tylko oprogramowanie jest do niczego.
Poza tym, w cenie się zmieścisz, ale będziesz musiał dokupić karty pamięci, bo HF200 nie ma wbudowanej.
Ostatnio na forum dostałem takiego linka do porównań kamer. Od razu masz 3 swoje kamery wpisane: http://camcorder-test.slashcam.com/compare-99d04655bba395ed2974e21e1e8bb568.html

PS. Jeśli według testu wide angle w HF200 jest satisfactory, to nie chcę nawet wiedzieć, jak jest w przypadku gorszych parametrów. Na szczęście mam w miarę duże mieszkanie ;-)
 
Ostatnia edycja:

Zibi W

Member
Na Twoim miejscu raczej dołożyłbym pieniędzy i kupił kamere lepiej nagrywającą w gorszym świetle. Mam Canona HF10 ktory robi naprawdę dobry obraz ale irytuje ziarnem przy gorszym oświetleniu i słabą stabilizacją.Nowa Sony XR520 jest bardzo chwalona choć osobiście wolę ostry obraz jaki daje canon i jak szybko łapie ostrość.Teraz pewnie wybrałbym HF s11.
 
Ostatnia edycja:

kosinio

New member
własnie chodzi o to że ta kwota która podałem jest już i tak naciągnięta.Zdaję sobie sprawe z tego że kręcenie w sztucznym oświetleniu będzie kiepskie, chodzi mi o to żeby za tą kwote wybrać model.....najlepszy
 

kosinio

New member
Jakoś nigdy nie słyszałem o kamerach JVS, to dobra firma??? Canony używane eeehh kurcze zawsze nowe to nowe.......A ten Panasonic HDC Sd10 czy warto??
 

pedro1972

New member
kamera hd do 2 tys.

Witam wszystkich !!! Lata mnie tu nie było - od kiedy kupiłem od Kikiego TV to siedzę i oglądam :-D no ale nadszedł czas, żeby coś kupić do filmowania ... i koniecznie ma to być kamera HD (!!!):

- generalnie amatorka totalna - głównie, głównie dzieci (w domu i poza), poza tym plener, wycieczki, wakacje, impry rodzinne itp.
- budżet na pograniczu śmiechu - niestety :( (do 2 tys. PLN),
- albo HD albo karty - nie wiem co lepsze ...

- wybór między:
1) Sony (HDR-CX 105 lub 106),
2) JVC (GZ-HD300),
3) Panasonic (HDC-SD10 lub 20)
----- ??? którą z nich polecacie ??? ----

... ew. może inne modele doradzicie (poza szajsungami i resztą korei).

Pozdro wszystkim, sorka za banał i z góry dzięki za info :cool:

edit: edytowałem posta już kilka razy ... ale im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie - zdaję sobie sprawę, że w tej cenie mogę dostać, zdaniem zawodowców, jedynie wyrób "kamero-podobny", ale mimo wszystko doradźcie - który wybór z w/w będzie najmniejszym złem ???
 
Ostatnia edycja:

pedro1972

New member
podbijam temat - jutro wyjeżdżam i na kompa wejdę dopiero wieczorem - mam nadzieję, że ktoś jednak pomoże - w piątek muszę kamerkę zamówić, żeby przed świętami doszła - help ... :blagam:
 

pedro1972

New member
Trochę późna podpowiedź bo już zamówiłem, niemniej dzięki Kiki :cool:
Zdecydowałem jednak na Panasonica, w rankingu na w/w stronie camcordera stoi 3 oczka wyżej od JVC ...
no ale u Dżejwisa - IMO - trochę więcej naliczyłem mankamentów niż u Panaka
... a kamerka już zamówiona i powinna być jutro :lol:
pozdro wszystkim
 

ktp

New member
Ja też się zastanawiam nad zakupem kamery i mam dylemat pomiędzy modelami do około 3500 zł:
1. Panasonic hdc sd200 lub sony xr200
albo do 4500 zł:
2. panasinic hdc tm300 lub sonyxr500

Generalnie w pierwszym przedziale cenowym chyba lepszym wyborem byłby chyba panasonic - z testów w gazetach i portalach wynika, iż sd200 ma niezwykłą rozdzielczość obrazu i wspaniałe kolory jednak sony podobno ma najlepszą stabilizację.
W drugim przedziale wydaje się byc lepsza sony.
Generalnie sa to modele porównywalne i w jednych testach wygrywa panasonic w innych sony.
Czy jednak np różnica miedzy tymi przedziałami cenowymi bedzie aż tak duża, żeby dopłacac jeszcze dodatkowo 50% ?
Panasonic sd200 i tm300 maja tą sama matrycę a sony xr200 i xr500 tą samą stabilizacje -
Osobiscie wydaje mi się , iż sd200 - (podobno nie ma nic lepszego do 3500 zł) byłaby złotym środkiem ale czy napewno ? Prosze o pomoc, moze macie juz jakies doświadczenia z tymi modelami?
 
Do góry