Jaka kamera z NTSC czy PAL

sonyhd

New member
Chcialbym kupic kamere High Definition z USA. W USA format jest w NTSC a w Europie PAL. Czytalem na tym forum juz o kamerach w ntsc i pal i nadal nic nie wiem. Jedni pisza ze ok drudzy ze nie. Moje pytania to:

1. Czy kamera z NTSC bedzie dzialac na LCD czy plazmie w Polsce (bede dopiero kupowal)?

2. Czy jak nagram na dvd-r to bedzie NTSC czy PAL i czy bedzie dzialac w odtwarzaczu?

3. Czy lepiej kupic NTSC czy po prostu PAL?

Moje typy to:
Canon HFS100
Sony HDR-XR500
Canon HF200

Ktora lepsza?
 

BelYaal

New member
1. Nowe TV i sprzet odtwarzaja NTSC i PAL (najlepiej popatrzyc w specyfikacje TV)

2. Jak nagrasz w NTSC to bedzie NTSC jak w PAL to PAL, sam wybierasz w programie do przerobki co chcesz miec

3. Dla mnie bez znaczenia, z papierka teoretycznie lepiej NTSC bo tam masz 29.7 klatek, w PAL... 25,
Mialem kamerke NTSC, mam teraz PAL i nie widze za bardzo roznicy, poza roznicami w samych kamerkach, bo te dzieli juz sporo :)
 

viValdi

New member
Bez reklam
Jeśli mieszkasz w Europie i odbiorcy twojej produkcji filmowej są w Europie to kup PAL.
Jeśli jesteś w USA to kup NTSC.

Niby wielkiej różnicy nie ma ale lepiej nie przekodowywać materiału.
 

sonyhd

New member
Ale jaka Canon hf200 czy sony hdr-xr500. Wiem ze to kompletnie inne klasy i cena tez, ale Canon ma dobra ostrosc a Sony dobrze nagrywa w nocy. Ktora radzicie?
 

Shinzon

New member
Zdecydowanie SONY XR500 niż Canon HF200. Ale to moje induwiduale preferencje. Osobiście cenie sobię świetną stabilizację i nagrywanie w słabym oświetleniu jaką oferuje SONY. Nie wiele mi po świetnej ostrości jak obraz trzęsie sie nieubłaganie.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
viValdi napisał:
Jeśli mieszkasz w Europie i odbiorcy twojej produkcji filmowej są w Europie to kup PAL.
Jeśli jesteś w USA to kup NTSC.

Niby wielkiej różnicy nie ma ale lepiej nie przekodowywać materiału.

ja tego nie rozumiem, o co chodzi?
Mam kamere z USA wypalam plytki jak i ogladam i w czym ma byc niby problem, odtwarzam na blu ray kpuionym w Polsce i zero problemu, wiec gdzie widzisz problem
 
Do góry