Jaka kamera ?? trudne warunki

simeono

New member
Witam Was Wszystkich. Zastanawiam się nad kamerą i będzie to moja pierwsza kamera. Od razu chciałym zacząć od czegoś troche "lepszego". Przedewszystkim będe chciał nagrywać mecze siatkówki ( sam gram amatorsko ale często jestem na meczach 1 ligi), mecze piłki nożnej Vliga;p Mój brat gra i najważniejsze POLOWANIA. Jeżdżę ze znajomym myśliwym od ponad roku i chciałbym zacząć nagrywać to co nas spotyka na łonie natury. Często polowania w ciemności całkowitej bądź takiej gdzie jedymym światłem jest księżyc, gwiazdki itp ;) Zastanawiam się nad SONY HDR SR11E bądź SONY VX 2100 :) I pytanie czy naprawde będzie większa różnica na korzyść SR11E jezeli chodzi o obraz w ciemności bo coś mi sie wydaje że VX2100 będzie lepiej sie nadawała do tego wszystkiego. Co do tego że lepsza niby ma być SR11 tak TWIERDZIŁ pan z SALONU SONY w Bydgoszczy... :) Proszę o pomoc z góry dziękuję - pozdrawiam
 

mariof

New member
Bez reklam
jeżeli absolutnym priorytetem ma być brak (ograniczenie) szumów przy słabym oświetleniu to oczywiście VX2100. Jednak "pan" z salonu Sony nie do końca nie miał racji. HD nawet w wersji amatorskiej ma dużo zalet - czytaj na forum. W gorszych warunkach oświetleniowych minimalnie lepiej radzą sobie modele Canon, mają jednak swoje, inne, słabsze punkty. Liczne wątki traktują o "wyższości świąt Bożego Narodzenia na wielkanocnymi (i odwrotnie;)). Myślę, że jeżeli polowania to dobrym modelem będą kamery na kartę (lekkie i bezszelestne).
 

Huzar

New member
Witam,

Co do głośności kamer: pracę dysków to było słychać w komputerach klasy 386, w kamerze SR11 dysku nie słychać, ma ona też możliwość nagrywania na karty. W kamerach na taśmę ponoć słychać mechanizm taśmy na nagraniach ale czy to by wypłoszyło zwierzynę . . . nie wiem.

Co do wyższości świąt . . . akurat obecnym liderem w słabym ośiwetleniu są kamery sony sr11/12 a nie canon HF10/100. Różnice są jednak minimalne.

Nie mam porównania do VX2100, ale w przypadku SR11/12 do nagrywania w nocy w zasadzie zostaje tryb night shot lub super night shot - brak kolorów (ujęcia ala big brother w nocy) ale wszystko widać wyraźnie.

Przy nagrywaniu nawet w pochmurny dzień nie ma problemu, jakość jest świetna.

Pozdrawiam
 

simeono

New member
hmm

Hmm nawet w trybie cz/b czyli night-shot może być. O to mi chodziło :) Zatem wybór padł na SR11E :) Pozdrawiam i dzięki za odp
 

mariof

New member
Bez reklam
Dooobry wybór...;).
Tak na poważnie. Mam HC7 od ponad roku, mechanizmu przesuwu taśmy także nie słychać. Minimalnie, w absolutnej ciszy, tylko zoom. Kamera z HDD i możliwością zapisu w trybie "hybrid" ale, jak sądzę, tylko SD. Za kamerą na kartę przemawia mniejsza masa (około 40%). Zaletą jest zaś modelu z HDD jest wizjer optyczny.
 

Huzar

New member
mariof napisał:
Dooobry wybór...;).
Kamera z HDD i możliwością zapisu w trybie "hybrid" ale, jak sądzę, tylko SD. Za kamerą na kartę przemawia mniejsza masa (około 40%). Zaletą jest zaś modelu z HDD jest wizjer optyczny.

SR11: Można zapisywać w dowolnej jakości/rozdzielczości zarówno na dysku jak i na karcie.

masa Canon HF10 bez baterii 380g
masa Sony SR11z baterią 650g

Nie wiem po co producent podaje mase bez baterii, chyba tylko po to żeby cyferki łądniej wyglądały. Bez baterii kamerę to można sobie na półce za szybką położyć.


Do polowań kamera bez wizjera się nienadaje. Jak by wyglądał świecący w nocy LCD ? Komary się zlecą :D

pozdrawiam
Huzar
 

colln

New member
NightShot ma b ograniczony skuteczny zasięg.
Wątpię by w nocy dało sie podejść na 10 metrów do dzika...
Jest jeszcze SuperNigtShot ale migawka strasznie wtedy spowalnia i mozna nagrać jedynie nieruszająca się sowę.
 

mariof

New member
Bez reklam
@huzar
czyli można dowolnie przełączać miejsca zapisu? To bardzo interesujące. Jak działa zapis fotek na karcie pamięci podczas filmowania (3 kolejne fotki). Rozumiem ,żę w momencie zapisu na karcie pamięci filmu nie jest to możliwe. Mogę za tym przyjąć, że mam 60Gb/120Gb na HDD i nawet 16 Gb na MS dla HD video - super!
 

simeono

New member
...

Heh nawet 20m to dużo żeby podejść dzika o innej zwierzynie nawet nie wspomnę :) Hmm zobaczymy jak to wyjdzie w praniu bo wybór padł już na SR11E. Pozdrawiam
 

slimak

New member
Bez reklam
Z tego filmu nic nie wynika. Nie wiadomo jak mocno świeci latarka do tego pokój nie był całkowicie ciemny i do jednej niewiadomej trzeba jeszcze dodać drugą.

Łazienka bez okien (całkowicie ciemna) plus trzy świeczki (tradycyjne świeczki mają bardzo zbliżoną „siłę” światła*).
http://rapidshare.com/files/75606316/swieczki3.wmv

*Jedna świeczka z odległości 1 metra na powierzchni 1m2 daje światło o natężeniu 1 lux.
 
Do góry