Jaka kamera na początek? (małe fundusze)

gopspeedy

New member
Witam wszystkich, poszukuję taniej, amatorskiej kamery by rozpocząć zabawę z filmowaniem. Do tej pory korzystam z Sony'ego H9, ale jakość filmów jest "umowna". Chciałbym wydać jak najmniej, jednakże kamera musi być nowa, rodzaj nośnika jest mi obojętny. Co polecacie? Najlepiej w takich 2 przedziałach:
1)0-600zł
2)600-1100zł

Z góry dzięki
 

fiacior

New member
Poniżej 600zł to kamera z przetwornikiem 0,8mln pikseli, ja szczególnie nie przepadam za takimi kamerami, bo nie podoba mi sie jakość nagrań. Ale takie kamery mają plusy w postaci dużych zoomów czy stabilizacji obrazu. Z kamer HD w tej kwocie to np. Toshiba Camileo H20, Praktica DVC 5.4. Jakość na zewnątrz będzie lepsza ale gorzej w pomieszczeniach.
Od około 1300zł możesz kupić już kamerę HD Panasonic HDC-SD10, trochę droższa ale lepiej dołożyć 100zł niż kupić coś co nie spodoba ci się i będziesz żałować.
 

gopspeedy

New member
Czyli na początek lepiej jednak kupić coś za 1300zł? I co sądzicie o Camileo P10 ? Bo ja nie potrzebuję dużych zoomów (max x4), chociaż chciałbym lampę doświetlającą i jakąś stabilizację, ale te rzeczy to chyba tylko w droższych konstrukcjach, tak?
 

gajos

New member
Kumpel kupil jakas Toshibe (taka pistoletowa) chyba za £100. Mial ja na wakacjach. Powiem szczerze ze taka kamera to super sprawa!
Nagrywa calkiem niezle (potem zmontowal film z wakacji i SUPER sie go oglada) no i jesli cos sie kamerze stanie to niewielka strata (zabral ja na parasailing). Jesli bedziesz gonil za osiagami, to zawsze znajdzie sie cos o 100zl drozsze i troche lepsze. Pytanie przy jakiej kwocie sie zatrzymasz i czy warto sie na poczatku zapedzac?
Na Twoim miejscu "na poczatek" kupilbym po prostu cos taniego. Jesli dojdziesz do wniosku ze nie tego szukales - to pewnie dojdziesz szybko do takiego wniosku przy kamerze za 1500zl.
Duzo bardziej niz jego tania kamera denerwuja mnie tanie aparaty "malpy" (bo autofocus dramatycznie wolny) - choc nie wiem jak to teraz w tanich malpach jest, ja odnosze sie do moich drobnych doswiadczen z takimi aparami z 2004 roku.
 
Do góry