Jaka kamera HD do 2800zł?

extended83

New member
Witam. Potrzebuję porady ludzi, którzy mieli styczność, testowali bądź posiadają inną niezbędną wiedzę do oceny wyboru jednej z kamer (niekoniecznie tych - to ciekawsze modele jakie znalazłem):

Sony HDR-SR10E
PANASONIC HDC-SX5EG-S (HDC-SX5)
Panasonic HDC-DX1EG-S (HDC-DX1)
Panasonic HDC-DX1EG-S (HDC-SD9)
CANON HR10

Popełniłem błąd i zakupiłem kamerę JVC GZ-MG575. Początkowo zależało mi na dysku twardym oraz aby kamera nagrywała sprawnie w rozdzielczości PAL. Wiem, że najlepszą jakość można uzyskać w dalszym ciągu na kamerach MiniDV, ale ja nie mam czasu na czasochłonną obróbkę. Potrzebuję sprzętu do rejestrowania przyzwoitego materiału, tym razem o rozdzielczości HD i nie w MPEG-2 a AVCHD (zawsze potem można dokonać jakiejś obróbki na swoje potrzeby). Natomiast po obejrzeniu kilku minut testowego materiału z tej kamery JVC roczarowałem się. Kodowanie PALu w MPEG-2 na ekranie monitora wygląda koszmarnie (po przefiltrowaniu przeplotu lub jego usunięciu). Za dużo bluru, niewyraźnych krawędzi, dziwnie światło się rozkłada, przebarwienia. Jeśli zajdzie potrzeba pociąć film i dokonać jakiejś szybkiej obróbki to już całkowicie odpada bo jakość jest żenująca. Potrzebuję zatem kamery, która nagrywa na dysku lub na DVD do formatu AVCHD. Bardzo bym prosił o pomoc i porady, gdyż suche dane techniczne często niewiele znaczą w zestawieniu z doświadczeniami użytkowników. Jeśli z HDD to którą polecacie? I jeśli na DVD to którą? A i pytanie które nie jest związane z tematem bezpośrednio - jedynie przy okazji: filmy HD (poza komputerem) powinny być odtwarzane na telewizorze ze wsparciem dla HD i odtwarzaczu DVD, ktore obsluguje HD czy da się wyświetlić na jakim kolwiek sprzęcie tego typu? Dzięki.
 

extended83

New member
Z tym, że najlepiej abym się zamknął w koszcie maxymalnym 2800 zł. Sony HDR-SR10 widziałem przykładowo za 2700 w ktoryms ze sklepów. Muszę się liczyć z tym, że do ceny kamery trzeba będzie doliczyć cenę lepszego akumulatorka, a kwotę mam ograniczoną. Początkowo ten koszt maxymalny wynosił 2300 razem z aku i wydawało mi się że te wspomniane JVC będzie najlepszym wyborem. Niestety jednak okazało się to błędem i nie byłem zadowolony. Tymczasem widziałem sample video zamieszczone tutaj na forum z Sony HDR-SR10 i wg mnie rewelka. JVC może się schować, nawet modele HD. Co jeszcze, podobały mi się też video Panasonica SX-5 i HDC-SD9. Nie wiem czy wziąć kamerę na HDD czy DVD. Za HDD przemawia możliwość natychmiastowego nagrywania - nie trzeba się martwić, że nie posiada się pod ręką żadnej wolnej płytki i jest sporo miejsca. Natomiast nie wiem ile czasu taki dysk będzie sprawnie działał, bo jeżeli ma pochodzić rok to nie ma sensu. Nie wiem też jak HDD się sprawuje w warunkach wilgotnych albo w zimę przy niskich temperaturach. Z kolei nagrywarka DVD także może się z czasem uszkodzić - laser albo silniczek... Nie wiem jaką podjąć decyzję.
 

piotr2008

New member
kamera hd do 2700

Mam SANYO xacti 1000 hd. Na dużym Tv obraz nie jest zły. Zapisuje na karcie SD. Akumulatorek długo trzyma. Super poręczna, mieści się w kieszeni. Dobry obiektyw. Żadnych części mechanicznych. No i super cena. Jedyny problem to nie wiem na czym montować materiał, bo Final Cut na Maćku to jakieś nieporozumienie, albo ja nie wiem o co chodzi.
 
Do góry