Jaka kamera dla początkującego?

damga

New member
Cześć,

generalnie nie jestem typem osoby lubiącej kamerowanie, zdecydowanie wolę robić zdjęcia - na wakacjach, na imprezach, itp. Urodził mi się jednak syn i jego chciałbym ponagrywać. W zasadzie wystarczyłby mi mój aparat (Nikon D90), ale nie ma autofokusa w trybie filmowania, więc szukam kamery.
Chciałbym, żeby nagrywała HD, najlepiej 720p, ale pogodzę się i z 1080i. 1080p to jak dla mnie za dużo - duże pliki ,większa moc potrzebna do przetwarzania.
Kamera pewnie będzie używana sporadycznie, więc nie planuję wydawać dużo kasy.
Z drugiej strony jak mam kupić jakieś badziewie, z którym będę się męczył więcej niż z ręcznym fokusowaniem na Nikonie, to wolę trochę dołożyć.
Strzelam w okolice 1000 pln, chętnie mniej, jak się nic sensownego nie da kupić w tej cenie, to może być więcej, ale może i w ogóle nie kupię, jak będzie za drogo.
Poza tym, co napisałem, to nie mam za bardzo wymagań, liczę na was, że powiecie, na co warto zwrócić uwagę.
Z góry dzięki.
 

Rhotgar

New member
Miałem trochę czasu HM650 od JVC koszt 1200zł wtedy, teraz zapewne jeszcze mniej, dla początkującego mogę polecić jak nie jest bardzo ciemno to nagrywa bardzo przyzwoicie.
 

damga

New member
Przyglądam się intesywniej tym modelom:
JVC GZ-EX215
Samsung HMX-H400
Panasonic HDC-TM80
Powyższe da się za 1000 pln wyrwać,

ewentualnie jest jeszcze za 800 pln
JVC-HM445

Ktoś ma może jakieś doświadczenia z którąś z tych kamer?
 
Do góry