Jaka jest róznica w jakości LED 3D a LED ?

przemekboss

New member
Jak w temacie.Czy jest jakaś różnica w jakości telewizji między telewizorem w technologii 3D a bez 3D ? Czy obraz jest gorszy w 3D ? Bardzo proszę o opinie i sugestie.
Najlepiej na przykładzie LG,ponieważ posiadam 42 LG LA 660S.

PS.Czy zna ktoś dobre ustawienia obrazu dla tego konkretnego modelu ?

pozdrawiam i czekam na Wasze sugestie,opinie itd....

:):):)
 

barteknowack

New member
Bez reklam
W przypadku ekranów LCD wykorzystujących aktywne 3D, obraz 2D może być lepszy (w porównaniu z względnie tymi samymi modelami bez 3D) ze względu na przymus stosowania matryc o szybszej częstotliwości odświeżania a także wydajniejszych układów obrabiających materiał video. Za to w trybie 3D obraz może się pogorszyć w związku z nieutrzymywaniem odpowiednich (skalibrowanych) parametrów, kolorów/kontrastu z trybu 2D.

W przypadku ekranów LCD z pasywnym 3D, czy to w trybie 2D czy w 3D, jakość obrazu po kalibracji powinna być tożsama, także w porównaniu z podobnymi modelami bez 3D, ze względu na stale "włączony" polaryzator przed ekranem.

IMO, oczywiście :)
 

przemekboss

New member
Czy jakość na normalnym obrazie w tym LG będzie dużo gorsza niż np. w Samsungu z 3d lub bez 3d. Czy to będzie jakaś nie duża róźnica. Piszę bo już wpadam w psychozę. Za telewizor dałem ponad 3.300 a obraz taki sobie. Może dlatego że mam kablówkę analogową, ale telewizja cyfrowa gdzieś też mnie nie powala. W sklepie gdzieś to wszystko wygląda pięknie.... - dlaczego ?

Czy zrobiłem błąd z tym LG ? Trzeba było kupiś Samsunga czy poprostu wina tylko kablówki.... ?
Proszę powiedzieć czy jest duża różnica pomiędzy np.tym Samsungiem czy Philipsem od tego LG ? :(

Mile widziane jakieś pozytywy... :(
 

Dżyngis-chan

New member
Telewizory 3D mają wydajniejsze układy graficzne niż tańsze budżetowe modele 2D, beż względu na rodząj uzyskania efektu 3D i markę.
Sam obraz 3D jest kulawy w obydwu przypadkach, to tylko zabawaka.

Aby uzyskać wspaniały obraz, trzeba również dostarczyć wspaniały sygnał wizyjny, złego obrazu żadna funkcja 3D nie poprawi.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Analogowa kablówka no faktycznie nie jest super źródłem do podziwiania jakości obrazu, cyfrowa telewizja już lepiej. W sklepach dużą część materiału stanowią reklamy i demówki które zostały przygotowane tak aby wyglądać perfekcyjnie na danym odbiorniku.

Spróbuj pobawić się ustawieniami lub poczekaj na recenzje tego odbiornika, w treści których często padają zalecane ustawienia obrazu.

Nie można jasno stwierdzić że jakość będzie lepsza "na Samsungu" i "na Philipsie", zależy to od modelu danej marki no i tego, co rozumiemy pod postacią "jakości obrazu" : kolory, czerń, kontrast czy np. kąty widzenia ?
 
Do góry