Jaka jest granica przyzwoitości ?

tades

New member
Jestem ciekawy waszych opini : jaka jest cenowa granica przyzwoitości (a może jej nie ma ? ) dla kina domowego.
Ile trzeba wydać minimum na sprzęt ?
Bo jak ja wybieram kino to się rozpędzam i w pewnym momencie orientuję się, że muszę sprzedać dom i samochód, a żone zastawić w lombardzie.:wink:
 
Ostatnia edycja:

Picioo

Member
Wszystko zależy od Twoich indywidualnych wymagań. W TESCO kupisz kino za 199. A widziałem też tylko dwie kolumny za 39999. Niestety mi też się podoba Maybach ale 2 mln za samochód? Odpowiedz sobie sam na co cię stać, a nie co jest najlepsze. Pozdro.
 

Matthew

New member
Wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Według mnie ciekawie grający sprzęt można kupić za 4000-5000zł. Ale dla kogoś innego może to być granica 2000zł a dla innego 10 000 i więcej, także nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
 

rafix01

Member
Bez reklam
tades napisał:
Jestem ciekawy waszych opini : jaka jest cenowa granica przyzwoitości (a może jej nie ma ? ) dla kina domowego.
Ile trzeba wydać minimum na sprzęt ?
Bo jak ja wybieram kino to się rozpędzam i w pewnym momencie orientuję się, że muszę sprzedać dom i samochód, a żone zastawić w lombardzie.:wink:
to proste....kupujesz najdroższy sprzet na jaki Cie stać. AMEN !!!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Granicę przyzwoitości wyznaczasz sobie sam. I tak nie kupisz sprzętu przekraczającego swoje możliwości finansowe. Z pewnością powinieneś kierować się podstawową regułą: należy sprzęt przesłuchać. Niewykluczone, że znajdziesz stosunkowo przystępny, a grający fajnie sprzęt. Tutaj nie ma reguł. Osobiście uważam, że należy kierować się zdrowym rozsądkiem, a ten według mnie polega na tym, aby pod wpływem chwilowych emocji nie wydać zbyt wiele, ale też nie zaoszczędzić zbyt wiele. Niestety, im lepszy sprzęt, tym droższy, jednak na szczęście im wyżej patrzysz, tym "przyrost" jakości mniejszy od przyrostu ceny. Podobnie, jak w przypadku procesorów komputerowych.

ArtS :)
 

tades

New member
Właśnie ! Oszczędzając trochę za bardzo można później żałować i to dotyczy każdej inwestycji. Szkoda , że czasy PRL mineły kupywało się co było (jak było). :(
 

slayerek

New member
Dla mnie granicą przyzwoitości dla kina domowego jest:
amplituner - do 1800 zł (lub 2500 zł jeśli istnieje potrzeba używania HDMI)
odtwarzacz DVD - do 1000 zł
zestaw kolumn bez subwoofera - do 1500-2000 (3000 zł jesli ktoś zamierza słuchać audio z frontowych )
subwoofer - do 1000 zł
Wg mnie nie ma sensu inwestować w kino domowe dużych pieniędzy bo i tak wszystko zależy od jakości materiału który będzie odtwarzany a każdy wie że w Polsce dobrze zrobionych DVD jest bardzo mało, poza tym bardzo mało ludzi ma odpowiednie warunki akustyczne w pokojach, odległości od kolumn, podłogi itd. + dochodzi wygrzanie sprzętu po zakupie i codzienne przed właściwym oglądaniem filmów.
 

bacradi

New member
Wiciu napisał:
Granica przyzwoitosci jest granica twojego portfela.

Niby tak, ale miałem przeznaczone 8tys. na cały zestaw, a po odsłuchach stanęło na 7 tys. za kd bez głośników... Głośniki drugie tyle, dobrze, że miałem okablowanie bo to jakieś 20% całości...
 

glowis

New member
Zgadzam się z miomi poprzednikami,że granicą przyzwoitości jest granica twojego portfela,ale...no właśnie jest pewne" ale".Dużo zalezy do czego dany sprzęt masz zamiar wykorzystywać.Jezeli tylko do filmów i to jeszcze z netu to nie wywalałbym dużej kasy,ale jeżeli słuchasz również muzyki,to trzeba przemyśleć.Ampli i kolumny to podstawa,choć dobry divik też jest wskazany.Myślę,że granica 5000 z okablowaniem to jest to!
 

tades

New member
jak ci chodzi ten denon ? W sklepach trzeba było rezkręcić go prawie na maxe żeby kolumny było słychać inne ampli wystarczyło 1/2 tego.
Napisz jak gra ten sprzęt jakiej muzy słuchasz jak głosno itd proszę:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
prawie jednomyślność. Wszyscy oczywiście mają rację. :D
Zależy od przeznaczonych środków , od potrzeb, od wrażliwości własnej, od porad najbliższych, od zaufania sprzedawcy, od zadowolenia przy odsłuchu, od radości wydania ciężko / badź nie/ zarobionych środków.
Reklama mówi podarujmy sobie odrobinę luksusu - i tak trzymać.
pozdrawiam
 

glowis

New member
tades napisał:
jak ci chodzi ten denon ? W sklepach trzeba było rezkręcić go prawie na maxe żeby kolumny było słychać inne ampli wystarczyło 1/2 tego.
Napisz jak gra ten sprzęt jakiej muzy słuchasz jak głosno itd proszę:)
Sorry ,że teraz dopiero odpowiadam,ale brak czasu -rozumiesz.Sprzęt gra super.Słucham głównie smooth jazzu i okolic.Tak więc nie jest to jakaś super energetyczna muza.Zapomniąłem dodać,że gram również subem 150W .Mam mały pokój ok.20 m kw.Gra to fajnie.Polecam.
 
Do góry