Jaka jest CZERN

jejek78

New member
Witam wszystkich posiadaczy Panasonicow mam pytanie co do jakosci CZERNI w telewizorach Panasonic bo jestem zainteresowanym kupnem ale mam problem czy jeszcze nie poczekac moj kolega ma samsunga i ogladalismy film po ciemku i sceny byly tez ciemne i bylem zawiedziony strasznie swiecil to bylo ciemne szare a nie czarne próbowalismy ustawic nic nie dawalo rady Prosze o jakies rady Dzieki


ORTOGRAFIA!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krukens

New member
Zrobilem wczoraj eksperyment i moja czern wydaje sie byc calkiem czarna ;)
A bardziej serio, nie przypomina szarosci, ale oczywiscie czarna jak czarna dziura tez nie jest (mialo byc serio, sorry ;) )
 

jejek78

New member
oto mi chodzi to znaczy ze to jeszcze nie jest to co bylo w CRT niewiem czy poczekac na cos nowego PODOBNO w nowych modelach Pionieera czern jest czarna ale za ta cene a nawet taniej mam panasa w FULL HD a jeszcze jedno jak jest w panasonicu czy nie powstaja duszki po logach bo bede urzywal komputera lubie sobie pograc pare godzin jeszcze raz dzieki za opdpwiedz
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jejek78 ... "odbieranie" czerni jest sprawą dość subiektywną.
Mam lcd i jak dla mnie jest dobrze, choc jak sie dobrze wpatruje w obraz to widze braki. Nigdy nie oglądam po ciemku, zawsze jakieś światełko jest (boje sie :)). W kinie też nie masz czerni prawdziwej , ekran jest z reguły biały, przecież :). To takie tam dywagacje.
 

pamil68

New member
czerń

Chyba dziś specjalnie siądę i popatrzę jaka jest czerń w moim pv7, bo do tej pory po prostu oglądałem telewizję. A tak poważniej to uważam, że należy pooglądać sobie odbiorniki w sklepie i wybrać ten, którego obraz mi odpowiada.
 

drzezi

New member
Mam 37pv70 i "duszki po logach" niestety zostają.Widać je np. gdy wyłączony jest dekoder a tv włączony. Teraz plazma ma ponad 200 h pracy i jest chyba lepiej.Trzeba się wpatrywać, żeby coś zobaczyć.Chyba się dociera:) Na razie staram się obchodzić dosyć ostrożnie. W normalnym oglądaniu nie przeszkadza. Na początku duszki były bardzej widoczne. Generalnie trzeba uważać.Cytat z instrukcji obsługi:"Nie wyświetlaj nieruchomego obrazu przez długi czas.Powoduje to pozostawanie obrazu na ekranie...Nie jest to uważane za usterkę i nie podlega gwarancji."
 

drzezi

New member
A co do czerni, to tak jak napisał gatar: "odbieranie" czerni jest sprawą dość subiektywną.
Jak dla mnie w crt nie było lepiej:)
 

krukens

New member
drzezi napisał:
Mam 37pv70 i "duszki po logach" niestety zostają.Widać je np. gdy wyłączony jest dekoder a tv włączony. Teraz plazma ma ponad 200 h pracy i jest chyba lepiej.Trzeba się wpatrywać, żeby coś zobaczyć.Chyba się dociera:)

Mam ten sam model i rozmiar i szczerze zero duszkow. Docieram zas "normalnym ogladaniem" kilka godzin dziennie, max ok. 2 godz na jednym kanale. Tryb kontrastu "kinowy".
 

jejek78

New member
dzieki za wypowiedzi co do czerni

Panowie widze ze cieszko jest jak samemu sie nie zobaczy po pierwsze czerni w sklepie nie zobacze przy tak naswietlonym pomieszczeniu a po drugie sprzedawcy gadaja glupoty i malo wiedza wiem bo sprzedali mi LCD samsunga dosyc nowy jakis ponad miesiac temu obraz zalamka postawilem kolo niego CRT LG i nie moglem go wyregulowac zeby choc troszke bylo naturalnosci wtych kolorach po sygnale HD bylo jeszcze do zniesienia ale jak ogladalem mecz w HD to tragedia te zaciagniecia rozciagajaca sie pilka fajnie jak byl staly obraz ale jak cos sie dzialo to zbliska tragedja w CRT tego niema i na plazmach jest duzo lepiej ale szukam kogos kto ma duze wymagania do obrazu i cos wie na ten temat i mi poleci chodzi mi o niezla czern i to czy moge podlaczyc kompa i grac sporo godzin i wiedziec ze nic mi sie nie wypali duszek wiem ze bylo przesowanie sie pixeli co jakis czas prosze jeszcze o jakies wypowiedzi dzieki wam
 

krycho1

New member
Witam. Od ponad tygodnia mam 42pz700
Co do czerni to jestem zadowolony natomiast biel jest jakas szarawa.
Full hd super(n-tv), sd(polsat)spoko czasem lepiej czasem gorzej zalezy od programu:D.
Ale co do bieli to nie moge sie przyzwyczaicjest za bardzo szara.
 
Ostatnia edycja:

jejek78

New member
wlasnie nowe telewizory maja za duzo wad i to mie martwi niewiem moze czekac na ta technologie SED poco mam kupowac cos co od dwoch lat prawie nic nie zmienili tylko jakies bajery dokladaja nie potrzebne dyski ,mi zalezy na jakosci a stym jest problem plazmy sa calkiem zblizony co do moich potrzeb ale FULL HD prawie 500W pobiera produ to sporo musze chyba troszke poczekac i wytrzymac moze pojawi sie cos nowego POZDRAWIAM wszyskich
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jejek78 ... jak nie MUSISZ kupowac plazmy lub LCD, bo Twoim zdaniem nie mają prawdziwej czerni, a CRT miał to czekal np. na SED. Może sie doczekasz ? :) Lub kup jakis nowoczesny CRT :)
 

jejek78

New member
tu masz racje kupil bym nowego CRT ale jest kiepski wybur na pewno odpada LCD dobre sa do wyswietlania zdjec HA jak na razie bede sie meczyl malym tv czekam na jakies zmiany w technologi moze nowe modele plazmy podobno maja byc nowe panasy G11 konczmy ten temam wszyskim dziekuje i pozdrawiam
 

cyki

New member
jejek78 napisał:
oto mi chodzi to znaczy ze to jeszcze nie jest to co bylo w CRT niewiem czy poczekac na cos nowego PODOBNO w nowych modelach Pionieera czern jest czarna ale za ta cene a nawet taniej mam panasa w FULL HD a jeszcze jedno jak jest w panasonicu czy nie powstaja duszki po logach bo bede urzywal komputera lubie sobie pograc pare godzin jeszcze raz dzieki za opdpwiedz


ortografia - używał
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Niestety, Jejek ma poważne kłopoty z ortografią, ale cóż...

Ocena czerni jest subiektywna, ale również warunki do jej oceny muszą być odpowiednie. Otóż, po pierwsze brak oświetlenia zewnętrznego. Po drugie najlepiej pusty czarny ekran lub przynajmniej czarne pasy na dole i górze. Ocena czerni na fragmentach obrazu nie oddaje w pełni wrażenia prawdziwej czerni. To tylko oszukiwanie wzroku.

Jeśli ktoś pisze, że w CRT nie miał dobrej czerni, to znaczy, że miał najprawdopodobniej słaby CRT. Na swoim Trinitronie nigdy na czerń nie narzekałem. Ale widywałem słabe telewizory i tam rzeczywiście o czerni można było zapomnieć.

ArtS :)
 

jejek78

New member
panowie nie oceniajcie mojej ortografji ja stym mam problemy od zawsze nie wszyscy sa

widze ze sa tutaj ludzie co wiedza oco mi chodzi ze nasze nowe wynalaski maja stym za duze problemy ale tak na prawde trzeba jeszcze poczekac do idealow poprostu wiekszosc nowych telewizorow nie nadaje sie moim zdaniem poprostu wciskaja nam kity ostatnio sprzedawca powiedzial mi ze LCDeki maja duza wieksza palete barw czy wy sie stym zgadzacie.POZDRAWIAM
 

gatar

Active member
Bez reklam
jejek78 napisał:
ze nasze nowe wynalaski maja stym za duze problemy ale tak na prawde trzeba jeszcze poczekac do idealow
Witam.
Nie wiem co Ty rozumiesz jako "wynalazki". Każda rezcz jest jakims tam wynalazkeim. LCD i plazmy są na rynku od wielu lat i ja tego wynazkiem bym nie nazwał. O jakich ideałach Ty piszesz ? Nie ma i nie będzie idaelnego TV.
Co to jest ideał ? Co to jest czerń idealna ? Te wszystkie IDEAŁY w praktyce nie są osiągalne. CRT także nie jest ideałem. Jesli będziesz czekał na idealny tv to doczekasz się urządzenia w jakimś tam stopniu będace bliżej ideału.
To są rozważania czysto akademickie, prawie filozoficznae. :)
 
Do góry