Jaka jest awaryjność telewizorów LCD ?

Gaduliks

New member
Może się użytkownicy forum podzielą swoimi spostrzeżeniami na temat awaryjności poszczególnych marek i modeli telewizorów.
Nie doszukałem się takiego tematu , a podczas wyboru takie informacje są brane pod uwagę.
Pozdrawiam
 

GigeR

New member
Z mojego doświadczenia wynika, że największą awaryjnośc posiadają Grundigi i LG :) A reszta firm podobny odsetek wadliwych urządzeń.

Pzdr
 

musti

Banned
Z tego co słyszałem w sklepie dla idiotów, to prym w kategorii awaryjności wiedzie Samsung.
Liderami jeśli chodzi o niezawodność są firmy też na s...
Sony i Sharp.
 

redlum

New member
Bez reklam
prym wiedzie samsung - bo tego najwiecej sprzedaja

ciezko jest wyciagnac poprawne wnioski - bo trzeba by miec dane o ilosci sprzedanego towaru oraz o awaryjnosci i zwrotach

z ta pierwsza liczba firmy sie bardzo chetnie podziela - zas ta druga to tajemnica
 

Cubezak

New member
Witam

nie wypowiem sie na temat calych TV set'ow ale co do samych modulow LCD nie ma regul. Wszystko to sprawa indywidualna ( nie mowie nawet o producentach TV) ale o samych modelach poszczegolnych modulow. Trudno wypowiedziec sie na temat konkretnego telewizora czesto odnotowuje sie istotnie roznice w podzespolach, ktore skladaja sie na jeden model TV(podczas zycia produktu zmieniaja sie jego podzespoly -bardzo czesto). Srednie zycie modulu to ok 3 miesiecy - latwo porownac z obecnoscia TV na rynku. Bardzo istotne sa tez warunki w jakich sie uzytkuje wybrany produkt.
Zalozeniem jest, ze najslabszym punktem LCD sa lampy....ale tak jak napisalem to tylko zalozenie....
 

Olleo

New member
Witam,

jakieś nowe wieści z frontu? Zastanawiam się nad kupnem LCD 40" i myślę o Samsungu (tak przynajmniej polecają mi w pracy), ale ojciec z kolei, który ostatnio sporo spędził w serwisie ze swoją nagrywarką DVD, twierdzi, że właśnie Samsungów najwięcej u nich stało czekając na swoją kolej do naprawy.

Ponad rok minął od założenia tego wątku, więc może pojawiło się trochę więcej wieści? Jakies informacje z zaprzyjaźnionych serwisów/sklepów?

p.s. zastanawiam się nad LE40A536
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
No tak, minął rok z duuużym hakiem :)
Miałem Sharpa (o czym wyżej), sprzedałem, nie popsuł się.
Teraz od 2 m-cy mam JVC i , oby tak dalej, nic mu nie dolega.
Nie wiem, czy takie "badanie" ma sens. Wszystko sie kiedyś zepsuje, kwestia ... kiedy. Ogólnie przychylam się do opinii, że Samsungi są nieco bardziej awaryjne.
 

beldin2

New member
Marka nieznana, ale to niekoniecznie musi być wadą, a cena jest bardzo dobra. Zależałoby mi na opinii kogoś kto już ma ten telewizor.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Oczywiście, że to nie musi być wadą, ale skoro jest mało znana to są małe szanse na konkretne opinie o niej. Osobiście nie kupiłbym.
Może zobacz obraz (jeśli możesz) i jeśli Ci pasuje kup.
Nie kupuj ceny, kupuj obraz.
 
Do góry