Jaką jakość ustawić?

Mr_skywalker

New member
Witam,

Jestem posiadaczem Kamery Sony CX-260VE. Idą święta i trzeba by troszkę ponagrywać. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jakie są optymalne ustawienia jakokości obrazu (dla HD : PS, FX, FH, HQ, LP lub STD) żeby potem obraz był przyzwoity a jednocześnie, żeby nie "zawalał" dużo miejsca na karcie ? Zakładam że jeżeli miałbym potem komuś nagrać filmy na DVD to nagrywać chyba mogę tylko w STD, ale z kolei jakość tego nie bedzie powalająca. Jakie macie doświadczenia ?
 

Mr_skywalker

New member
Dzieki za info. A czy w odtwarzaniu odczuwalna jest różnica międz FX a FH lub HQ ? co potem robisz z filmem? Trzymasz na HDD przenośnym ? Czy zdalnie puszczasz przez PS3 ?
 

krazy777

Member
Bez reklam
Jak dla mnie jest odczuwalna różnica. Zależy też jaki masz TV. Ja na Twoim miejscu nie schodziłbym poniżej FX, nie po to się kupuje taką kamerę żeby potem nie nagrywać w najlepszej jakości. JA filmy trzymam na HDD w odtwarzaczu sieciowym i archiwizuje też na płytki BluRay.
 

Mr_skywalker

New member
no ja musze taki HDD sieciowy nabyć, a BD nie kupiue. Najwiekszy jednak problem jednak jest z nagraniem na jakiś nośnik , żeby do kogoś pójść i odtwarzać. Nie każdy ma BD.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja mam pytanko do krazy777 jaki to masz odtwarzacz sieciowy ? i czy przerabiasz filmy z kam aby ogladać na odtwarzaczu sieciowym ? bo ja mam delikatny problem otóż jak zgram z kam do kompa poprzez PMB i później zgram filmik, pliczek w czystej postaci czyli AVCHD (.m2ts) i później próbuje to odtworzyć w Wiwie HD 90 (tylko taki posiadam przy drugim tv) to nie mogę tego odtworzyć i muszę tylko poprzez kompa ewentualnie prosto z kamery. Co radzisz ?. Czy przerabiasz jakoś w PMB czy innym programie aby oglądać na PS3 i odtwarzaczu czy po prostu odpala bez zająknięcia ?.
PS.Jestem na etapie zakupu jakiegoś Media Playera, ale chciałbym aby był prosty, tani (myślę że tak w 300zł) a zarazem miał dobrą funkcję pobierania plików z sieci (choć to nie konieczność).
 

krazy777

Member
Bez reklam
Mam Egreat R200S PRO. Filmów nie przerabiam, zgrywam w czystej postaci. Przerabianie na moim laptopie trwałoby pewnie z kilka dni hehe PS3 ma problem z odtwarzaniem 50p, przynajmniej z płyt BluRay.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Czyli jednym, słowem PS3 nie nadaje się do ogladania filmów z kamery w czystej postaci ? a jak są w 50i odpalają ?. A ten twój Egreat jest także jako dysk sieciowy ?, troszkę sporo kosztuje, ciekawi mnie czemu Wiwa nie chce tego odtworzyć inny procesor czy co. Co byś polecił do odtwarzania filmów z kamery. A zarazem nie był drogi znasz coś takiego ? bo wiem że miałeś Wiwe HD5 i chyba wszystko odpalało ale się popsuł i zacząłeś szukać czegoś nowego. Znalazłeś coś ?
 

krazy777

Member
Bez reklam
W 50i odpalają. Na PS3 widać dziwne drżenie obrazu czasami i brak płynności a na Wiwie czy bezpośrednio z kamery tego nie było. Gdyby Wiwa HD-5 się nie zepsuła to bym nie zmienił jej. Tak jak pisałem, kupiłem Egreat i jest ok. Ciężko jest Ci coś doradzić żeby odtwarzało filmiki z kamery. Na Twoim miejscu bym nagrał kilka filmików w 50P i 50i i wrzucił na jakiś serwer i podał linka paru osobom żeby przetestowały na swoich playerach.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Wiwe HD 5 juz raczej nie kupię bo nie ma, PS3 myślałem ale po przeczytaniu o problemach MKV daruje sobie jako odtwarzacz hd (BD płyt nie zamierzam kupować). A czym się różni ten twój od tego bez PRO ? Zależy mi abym mógł odpalić jakiś program uTorrent czy inny do zasysania i możliwość włączenia go na noc do ściagania. Czy Egrate to posiada ? Bo z tego co czytalem to ma zwykły soft i androida.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Wersja PRO ma wbudowane antenki do wifi. Egreat posiada wbudowany klient torrent, który obsługuje się z poziomu przeglądarki. Ja z tego nie korzystam bo jak coś to ciągne na laptopie.
 

broda1725

New member
Bez reklam
A ten Egreat ma tez androida ? bo słyszałem że są odtwarzacze dwu systemowe a na androida jest jakiś klient torrent co bezproblemowo bedzie dzialal.
 
Do góry