Jaka jakość obrazu UPC z dekoderem mediabox HD?

frantic1984

Member
Witam wszystkich...

Otrzymałem ciekawą cenowo ofertę na telewizję UPC z dekoderem Mediabox HD.
Mam pytanie o Wasze doświadczenia z tą platformą ? Głównie chodzi mi tutaj o jakość obrazu oferowaną przez UPC. Dodam że dekoder będzie podłączony kablem HDMI do telewizora Sony T2800.

Dzięki za opinie i pozdrawiam.
 

yacek _b

New member
Witam wszystkich...

Otrzymałem ciekawą cenowo ofertę na telewizję UPC z dekoderem Mediabox HD.
Mam pytanie o Wasze doświadczenia z tą platformą ? Głównie chodzi mi tutaj o jakość obrazu oferowaną przez UPC. Dodam że dekoder będzie podłączony kablem HDMI do telewizora Sony T2800.

Dzięki za opinie i pozdrawiam.


Generalnie nie jest źle , wszystko zależy jakie masz wymagania , jeżeli myślisz że na wszystkich kanałach obraz będzie czyściutki i super ostry to niestety , srogo się zawiedziesz.
Generalnie kanały HD wyglądają super ( dla mnie ) , chociaż są tacy co mówią że na N-ce jest lepiej , nie wiem nie widziałem , jednak porównywałem jakość z cyfra + to dla mnie jakość jest taka sama.
Jest kilka kanałów SD , gdzie jakość jest dobra np. TVP 1 , TVN , TVN24 , Ale kino i jeszcze parę innych nieźle to wygląda i obraz jest ładnie wyskalowany .
Są też kanały " ścierwa " , gdzie występuje pikseloza i mydło np. Discovery T&L , Wedding i parę by się jeszcze znalazło w tym polskich .
Wiele też zależy od jakości materiału jaki emituje stacja , może się zdarzyć że na kanale gdzie generalnie jest dobra jakość , leci jakiś stary materiał i jest kicha.
Jeżeli zdecydujesz sie na kanały premium np. C+ to jest bardzo dobra jakość ( Canal + ) , chyba najlepsza z całej oferty UPC ( jakość obrazu ) .
HBO , uuuuu tutaj niestety zwykłe HBO słabo , ja generalnie oglądam tylko HBO HD .

Nie wiem jaką przekątną ma twój TV , jeżeli 32 " to jeszcze lepiej bo wiele niedostatków obrazu będzie tuszowane.
 

frantic1984

Member
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź:)
Tak TV mam 32".
A jeszcze odnośnie dekodera - czy wiesz może (albo ktoś) jak w praktyce sprawują się te Mediabox HD? Bo do tej pory miałem zwykły z CP i to był dramat. Czy może zbierać nadal na Fergusona ?
 

yacek _b

New member
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź:)
Tak TV mam 32".
A jeszcze odnośnie dekodera - czy wiesz może (albo ktoś) jak w praktyce sprawują się te Mediabox HD? Bo do tej pory miałem zwykły z CP i to był dramat. Czy może zbierać nadal na Fergusona ?

Niestety w UPC jesteś zdany na ich dekoder , czyli masz do wyboru 3 dekodery HD ( o ile się nie mylę bo nie zerkałem ostatnio na ich stronkę ) .
Dwa dekodery mają dyski i możliwość nagrywania .
Z tego co wiem ludzie chwalą Cisco bo ma większy dysk , jest cichszy , mniej pobiera prądu .
Dekoder Philipsa ma mniejszy dysk , jest głośniejszy ( szumi wiatrak chłodzący bebechy ) , więcej pobiera prądu na czuwaniu , ale ma możliwość nagrywania jednocześnie 2 programów przy jednoczesnym oglądaniu 3-go programu ( jedyna przewaga i czasem się przydaje ) .
Jakość sprzętu z UPC jest hmm .... różna . Wiele osób miało bądź ma czasem problemy , a to szwankuje pilot ( u mnie był dwa razy wymieniany ) , a to sam dekoder coś nie te-gez . Przyjeżdża technik i wymienia . Czasem coś się zawiesi . Ratunek całkowite wyłączeni z prądu ( czasem pomaga :| )
Niestety idealnie nie ma . :|
 

frantic1984

Member
No i zamówiłem :) Instalator będzie ze sprzętem we wtorek także podzielę się opinią - może na przyszłość komuś przyda się ten temat.

Zaznaczę, że do tej pory miałem Cyfrowy Polsat na zwykłym dekoderze podłączonym do TV przez Scarta i to jakiegoś badziewnego :) Także będę się odnosił do tego. Do nowego dekodera czeka juz kabel HDMI Wireworld.
 

mietek099

New member
Ja mam nowy dekoder Pace (bez nagrywarki) i jakość po HDMI jest ok nawet na kanałach SD (ładnie upscaluje do 720p), ale tak jak mówił kolega wyżej, zależy co akurat puszczą. Kanały HD też niczego sobie, aczkolwiek tam też czasem puszczają jakiś materiał, który na HD raczej nie wygląda. IMO najlepszy obraz z kanałów HD w pakiecie MAX HD można zobaczyć na Animal Planet. Czytałem na forach o różnych problemach z dekoderami Philipsa i Cisco, ale w moim przypadku jest wszystko ok.
 

sznajdi

New member
Od wczoraj mam Cisco z nagrywarką i faktycznie dekodera w ogole nie słychac. Technik instalujacy narzekał na jakość kabli pociągnietychj po mieszkaniu (podobno za cienkie), ale po sprawdzeniu sygnału stwierdził,ze wszystko jest raczej ok.
Do tego rano mialem tylko problem po wlaczeniu... bo było audio, ale bez obrazu. Po wyjeciu wtyczki dekodera z prądu i ponownym podłpo połączeniu problem znikł...zobacze czy problem pojawi się też jutro.
 
Do góry