Jaka firma jaka matryca?

Piotr_the

New member
Mam propozycję i pytanko dotyczące stosowanych matryc przez różnych producentów może ktoś ma jakieś informację i można by je tu zamieści np:

Sony- matryce Sony/Samsung typ s-pva!
itd!
 

MORFEUSZFX

New member
Panele 32"

Jak podaje DigiTimes, znaczy wzrost produkcji paneli LCD dający się odnotować w ciągu ostatniego roku, spowodował, że wszyscy światowi producenci elektroniki powszechnego użytku, zakupują panele do swoich produktów na Tajwanie. Poczynając od 13 cali a kończąc na 32, znaczna większość paneli jakie odnajdziemy w dostępnych w sklepach telewizorach, pochodzą od 3 producentów, a mianowicie firm: CMO, AUO i Quanta Display.
Ciekawe jak wielką rolę odgrywa w TV LCD elektronika. Gdyby tak nie było, ściana telewizorów w MM powinna grać co najwyżej trzema odcieniami, a jest ich setka.
Światowi klienci tajwańskich producentów paneli LCD
Producenci TV LCD
Producenci paneli LCD
Wielkość paneli w calach
Sony
CMO, AUO
15, 17, 20, 27, 30
Sharp
CMO, Quanta Display
13, 15, 17, 26, 30
Samsung Electronics
AUO, CMO
20, 26, 32
LG Electronics
AUO, CMO
20, 26, 32
Panasonic
AUO, CMO
20, 27, 32
Royal Philips Electronics
AUO, Quanta Display
14, 15, 20, 26, 32
JVC
AUO, CMO
20, 27, 32
Toshiba
AUO, CMO, Quanta Display
14, 20, 27, 32



Pozdrawiam - MORF :cool:
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Coś nie mi nie gra ta lista, a gdzie panele samsunga, lg.philips i innych ? Sharp? ...
 

MORFEUSZFX

New member
Proszę czytać ze zrozumieniem :D .

Poczynając od 13 cali a kończąc na 32, znaczna większość paneli jakie odnajdziemy w dostępnych w sklepach telewizorach, pochodzą od 3 producentów, a mianowicie firm: CMO, AUO i Quanta Display.


Pozdrawiam - MORF :cool:
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
znaczna większość paneli jakie odnajdziemy w dostępnych w sklepach telewizorach, pochodzą od 3 producentów

nie zgodzę się, ponieważ dochodzi jeszcze sharp, samsung z sonym, i lg.philips :p
 

Piotr_the

New member
Dokładnie Sony z Samsungiem robią matryce S-PVA charakterystyczny pixel w kształcie jodełki LG- Philips tez mają swoje fabryki tylko nie wiem jaki rodzaj matrycy robią czy S-MVA czy S-IPS ta druga jest lepszą matrycą no i droszą lecz czarny jest bardziej niebieski i są raczej wolniejsze więc raczej jej nie stosują Sharp też z tego co wiem produkuje sam matryce a reszta firm pewnie bierze matryce od tych 3 producentów co podał kolega ciekawe od kogo bierze taki Panasonic, JVC czy Thomson??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
mariaże sprawdzone:
Sony - Samsung / podobno ma być rozwód/
Philips - LG panele
JVC - różne /Sharp, Samsung, Fujitsu/
Panasonic - /Fujitsu i chyba już swoje/
pozdrawiam
 

Bor-man

New member
Piotr_the napisał:
Dokładnie Sony z Samsungiem robią matryce S-PVA charakterystyczny pixel w kształcie jodełki LG- Philips tez mają swoje fabryki tylko nie wiem jaki rodzaj matrycy robią czy S-MVA czy S-IPS ta druga jest lepszą matrycą no i droszą lecz czarny jest bardziej niebieski i są raczej wolniejsze więc raczej jej nie stosują Sharp też z tego co wiem produkuje sam matryce a reszta firm pewnie bierze matryce od tych 3 producentów co podał kolega ciekawe od kogo bierze taki Panasonic, JVC czy Thomson??

LG-Philips - jednak IPS ( S-IPS)
 

Bor-man

New member
kiki napisał:
witam
mariaże sprawdzone:
Sony - Samsung / podobno ma być rozwód/
Philips - LG panele
JVC - różne /Sharp, Samsung, Fujitsu/
Panasonic - /Fujitsu i chyba już swoje/
pozdrawiam

Ciekwostką jest to, że Samsung stosuje panele S-PVA tylko w 2 najwyższych modelach R71,R72, w pozostałych zadowalając się między innmi produktami z Tajwanu. Natomiast Sony w większości modeli aplikuje S-PVA. Wyjatkiem jest seria U i 26" S.

pozdr
 
Do góry