JAKA czern wystempuje w plazmach LG

jejek78

New member
fajnie ze ktos tez lubi dobra jakos tez bawilem sie ustawieniami nawet menu serisowe regulowalem i wielkie NIC nie da sie wyregulowac czerni na to wyglada ze na dzien dzisiejszy co do czerni trzeba kupic TV tylno projekcyjny najlepsza jakos i super czern kurde ale mam za maly pokuj do takiego tv POZDRAWIAM
 

bluray

Banned
Zróbcie tak:

W programie graficznym ( np. PSP) budujcie kwadraty np. 1 cm x 1 cm
w następujący sposób:
RGB od wartości 0 do 250.
kwadrat nr. 1; czerń 0 % (doskonała) to R=0,G=0,B=0
kwadrat nr. 2; czerń 1 % R=2, G=2, B=2
kwadrat nr. 3; czerń 2 % R=5, G=5, B=5
i tak dalej do wartości np. RGB=25 (10%)
( powinno być 1% = 2,5 ale nie da się więc bierzemy wartości najbliższe - możliwe.)
Na papierze fotografycznym ( matowym) wydrukujcie tak utworzona paletę od czerni do bieli ( do np. 15 % ).
Przykładamy za dnia do ekrany i organoleptycznie znajdujemy odpowiednik czerni na skali wzorca.
Wyniki podajcie na forum.

UWAGI:
- Często czerń "ucieka" w inny kolor. Najczęściej sa to składowe niebieskie lub śliwka. W takim przypadku należy zbudować inny wzorzec który uwzględni przebarwienie czerni. Metodoligia podobna.
- Pamiętajmy, że czernie matryc sa żródłem światła więc taki test nie jest do końca miarodajny. Wzorzec czyli odbitka fotograficzna nie świeci.
Ale mimo to powstanie obiektywna, nie do końca doskonała baza danych.
No i sprawdzcie jaki kolor ma wyłączony ekran w dziennym świetle a jaki doświetlony wieczorem pokojowym oświetleniem i wreszcie w całkowitej ciemności.

Ożebrowanie matryc plazmowych ma swój kolor. Im starsza plazma tym większy udział koloru żeber. Zwykle jest to kolor jasno szary.
Najlepiej to zobaczycie na starych plazmach 480 linii w mocnym oświetleniu dziennym.
Obecnie technologia ekranów PDP się wreszcie poprawia i generacja Full HD ma już znacznie cieńsze żebra i problem powoli zanika.

Tła tego forum mają wartości:
lewa kolumna: R=54, G=54, B=54 czyli ok. 20%
centralna RGB= 42 a więc nieco ciemniejsza.
Tło u góty to czerń idealna ; RGB = 0
 
Ostatnia edycja:

td__

New member
Storm napisał:
Naprawdę czerń jest czarna dla mnie rewelacja nie widzę różnicy do Kuro.

Cholerka, musiał ci się trafić egzemplarz, który któryś z pracowników przygotowywał pod siebie, ale na przerwie śniadaniowej wypił o jedną wódkę za dużo, przez co skapitulował stojąc w obliczu wyniesienia 30kg z fabryki. Mój wujek, pracownik masarni, robi tak parówki pod siebie, ale daje radę, bo i to nie więcej niż 3kg, a i na wódce jednej kończy z regóły.

42PC51 czerń ma owszem świetną, ale na plastikach obudowy. Proszę się nie spodziewać, że czerń to będzie przepaść dzieląca tę plazmę od LCDków. Wystarczy powiedzieć, że czerń tutaj świeci - ha ha ha.

O tym, jak dobrze 42PC51 radzi sobie z sygnałem z kablówki, który jest do dupy, pisał nie będę, bo nie o tym wątek.
 

jejek78

New member
Ja panowie znalazlem w menu sewisowym ze poprawia sie czern ale jest maly problem nie jest plynny obraz a serwis LG mi odpowiedzial ze na dzien dzisiejszy zadna plazma w 100% nie uzyska takiej czerni jak w CRT :( a i testowalem caly sobote hitachi P42TP01 i tez mi nie odpowiada co do czerni prawie sie nie rozni od mojego LG tak jak pisali w testach w gazecie ocena czerni na 10 hitachi dostalo 8 lepsza ma biel az do przesady jeszcze musze gdzies dorwac Samsunga 42Q96 podobno jest za pionierem co do czerni POzdrawiam
 

savage79

New member
Witam
Jeśli uzyskałeś lepszą czerń w plaźmie LG to proszę podziel się z nami swoją wiedzą i napisz, którą z opcji zmieniłeś :)

Z góry dzięki
 

jejek78

New member
w MENIU Serwisowym JEST funkcja Panel Control wciskasz ok wywietla sie tabelka wniej jest Pnl.Lock ustawione jest na Free 50 ajak przestawiasz na Free 60 czern umnie sie polepsza czern ale nie jest plynny obraz
niestety i mi to nie odpowiada za stary sprzet mam i nic zniego nie wycisne a macie tam SYSTEM CONTROL mozecie sobie przestawic OrbitPIXELja mam na 3 ORBIT step mam na 5 Orbit TIME na 15 sec
zeby wam duszki nie powstawaly Pozdrawiam
 

tom314159

New member
No i co tam Panowie w sprawie "czerni" w panelach LG. Odswieżam temat coby komus który szuka porady w temacie co kupić, wyjaśnić, że jak na razie w plazmach ( a tym bardziej LCD) prawdziwie głębokiej czerni nie ma. Jest podswietlona szarość i tyle. Oglądałem pod wieczór u kolegi w sklepie "MULTI" kilka modeli plazm i LCD ( a na pewno modele LG PC51 i jakis nowszy 81 i jakiś LCD SONY) i powiem jedno świecą tak samo jak mój stary PC3RA - na uspokojenie dodam że oczywiście nie przeszkadza to w oglądaniu doskonałego obrazu na tych niedrogich odbiornikach. Pozdrawiam.
 

jejek78

New member
naszymi LG nic chyba nieda sie zrobic co do czerni ja testowale HITACHI szkoda kasy bo czern jest taka sama ale i tak lepiej jest niz W LCD ciekawe jaka jest czern w tych modelach kolo 10000zl
 

miro.t

New member
Witam.
Mam model PC51 i co do czerni to powiem tak, jesli sceny filmu dzieją sie w dzień lub generalnie mamy jasne tło to czerni nic zarzucic nie można, bynajmniej w moim przypadku tak jest. Czarny kolor samochodów, włosów, czy ubrań mam tak czarny jak obudowa tego TV. Natomiast w scenach nocnych, jakichś ciemnych pomieszczeniach to już nie jest tak ładnie i niestety czerni jako takiej nie ma, są rózne odcienie szarości, ale nie jest to czerń. Porównywałem te same ciemne sceny z moim wiekowym Triluxem CRT i powiem szczerze że na nim też czerń nie była aż tak bardzo czarna, ale jednak sam obraz był wyraźniejszy i nie zlewał się.
Jakby nie patrzeć to wszystkie TV, (czy to kineskopy czy plazmy) świecą, a jak coś świeci to chyba nie może dać idealnej czerni. Dlatego, jak napisał przedmówca, żadna z obecnych plazm nie ma czerni, tylko lepiej lub gorzej odwzorowywuje obraz róznymi odcieniami szarości.

Wiadomo, to wszystko są niuansy i zwykły zjadacz chleba (do któych sie zaliczam) nie bedzie przywiązywał do tego tak ogromnej wagi. Znam ludzi którzy mają tak porozjaśniane tv, że dla mnie to sie nie dało tego ogladać, a im to pasuje, wszystko kwestia gustu.

Pozdrawiam.
 

mother

New member
Jak to "dobrze", że nie tylko ja mam niedosyt jesli chodzi o czerń. Moja żona juz mnie wysyłała do lekarza;) Generalnie jest git o ile nie pojawiają sie w TV sceny nocne lub w ciemnych pomieszczeniach. Mam LG 42PC51

mother
 
Do góry