Jaka antena i konwerter do n-ki?

intens

New member
Witam.

Chce zalozyc n-ke do nowego mieszkania i musze kupic antene i konwerter.
Antene mam juz upatrzona - TRIAX TD-80.
Jaki konwerter wybrac? Nie chce jakiegos drogiego. Chcialbym moc ogladac n-ke w pokoju dziennym jak i sypialni (mam 2 TV w domu).

Co musze kupic i jaki sprzet polecicie?

Pozdrawiam.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Na dwa pokoje to raczej potrzebny będzie multiroom , a do tego konwerter (jeżeli tylko Hot Bird) Quad np. Golden Interstar . Jeżeli H.Bird i Astra to albo układ dwóch konwerterów tzw. ; zez; , lub konwerter Monoblock.
 

intens

New member
Na dwa pokoje to raczej potrzebny będzie multiroom , a do tego konwerter (jeżeli tylko Hot Bird) Quad np. Golden Interstar . Jeżeli H.Bird i Astra to albo układ dwóch konwerterów tzw. ; zez; , lub konwerter Monoblock.

Czy taki wystarczy? "Konwerter Quad HD GOLDEN INTERSTAR 0,1dB + 8F".
Czy jesli od konwertera odprowadze dwa kable, jeden do pokoju dziennego, a drugi do sypialni to czy bede mial obraz tu i tu?
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Nic nie będziesz miał jak nie zapłacisz nce za multiroom. Szczegóły na www.n.pl znajdziesz. Konwerter może być. 2 kabelki puścisz do turboboxa, a jeden do odbiornika w 2-gim pokoju.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
ja też mam CORAB tylko że 80 ,antena jest ok,ale lepiej kup 90cm czy to CORAB czy TRIAX będzie ok,tylko chyba triax po 80cm ma 100cm,więc albo 90 CORAB albo 100 TRIAX a konwerter INVERTO oczywiście że jest ok ale nie twin bo ty potrzebujesz na 2 pokoje,czyli 3 kable jak kolega ci napisał więc INVERTO QUAD
 

mietka

New member
A dlaczego stalową?aluminiową masz na lata a konwerter tak jak przedmówca napisał Quad
mam N-ke czasza 90 alum i tylko 86% siły więc może lepiej kupić coś większego,choć i to starcza do oglądania N-ki w 3D lub HD bez zakłóceń :)
Quad dlatego że potrzebujesz dwóch kabli do turbodekodera oczywiście jak chcesz oglądać coś a nagrywać coś innego,a trzeci kabel do drugiego dekodera(multiroom)no i tu żeby mieć sygnał musisz kupić multiroom'a w N-ce lub drugi abonament a to się mija z celem.
 

intens

New member
ja też mam CORAB tylko że 80 ,antena jest ok,ale lepiej kup 90cm czy to CORAB czy TRIAX będzie ok,tylko chyba triax po 80cm ma 100cm,więc albo 90 CORAB albo 100 TRIAX a konwerter INVERTO oczywiście że jest ok ale nie twin bo ty potrzebujesz na 2 pokoje,czyli 3 kable jak kolega ci napisał więc INVERTO QUAD

Nie moge znalezc na stronie ile kosztuje multiroom .. zastanawiam sie wlasnie jak zrobic czy brac multiroom czy w dzienym pokoju bedzie N-ka, a w sypialni DVB-T ... Tak czy innaczej Triax 80cm starczy w zupelnosci do N-ki?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Podlaczylem n-ke do anteny ojca (czekam na zamocowanie do mojej), sile mam 94%, a jakosc tylko 48% dlaczego? Czy jakos ma sie tez do jakosci obrazu?
nie, jakość nie ma się co do jakości obrazu,ale jak pogoda jest do dupu,czyli deszcz,śnieg,duże zachmurzenie,to jak masz jakość poniżej połowy to może obraz i głos przycinać,lub wcale nie odbierać,jakość powinna być 70% lub więcej żeby było ok,jak talerzem już nic nie poprawisz to pokręć konwerterem
 
Do góry