Jaka alternatywa dla AMOI 37''

gonzi76

New member
Stoję przed decyzją kupna LCD (plazmy nie wykluczyłem jeszcze ostatecznie :confused: ) Myślę o 37-42 cale w cenie zakupu poniżej 10 000 (kwota nieprzekraczalna w żadnym wypadku). Narazie moim typem jest AMOI 37. Wcześniej myślałem o PHILIPS 32PF9830, ale cenę mógłbym zaakceptować gdyby to była 37. Podoba mi sie również SONY KDL40V2000, oraz niektór modele LG. Natomiast niepodoba mi się stylistyka Samsung-a oraz Sharp-a. Czy jeśli chodzi o LCD możecie polecić coś jeszcze wartego uwagi?

Czy za tę cenę można kupić dobrą plazmę o dobrej rozdzielczości?

W miarę możliwości zależy mi na 2 tunerach oraz czytniku kart pamięci, ale nie jest to warunek konieczny do spełnienia. Pewnie dlatego AMOI chodzi mi po głowie....

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi.

gonzi76
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
http://www.sharp.de/php/p.php?par=18_no_no_1300
lc_37xd1e.jpg

nie podoba Ci sie?
Na targach w Berlinie - wywołał sensację - nie tylko wygladem , ale również
najlepszymi parametrami na rynky oraz rewelacyjna jakoscią .
Dodam jedynie ,że cena jest rewelacyjna.
Na Sony 40 V 2000 jest najwieksze zapotrzebowanie na swiecie.
Znakomitą jakoscią dysponuje JVC 37 M 60
http://www.jvc.pl/site/pl_pl/lcd-tv/lcd/index.html
oraz
37 gd 7 Sharpa


oraz 37 Loewe Xelos
XEL_37_vorne_platin_prod.jpg


Poza wygladem sprawdź jakość.
pozdrawiam
 

gonzi76

New member
tego pierwszego sharp-a pierwszy raz widze...... i muszę przyznać że na zdjęciu wygląda rewelacyjnie, ale nigdzie go w sklepie nie widziałem wcześniej więc pewnie nie jest dostępny. Cena pewnie też potrafi zwalić z nóg. Nie wiem bo nie znalazłem nigdzie ceny :( Dostępne sharp-y na rynku nie podobają mi się. Tym bardziej że LG zaczęło robić bliźniki,.:hihi:

JVC??? - podoba mi się i owszem, ale wszędzie czytam o problemach z podłączeniem PC. Nie chce wywalać tyle kasy na niesprawny LCD, skoro mogę kupić sprawny.:oops:

SONY KDL40V2000??? - śliczny, i podobno niezły. Zastanawiam się do czego można wykorzystać złącze PCIMCIA. W kompie wiadomo, ale w telewizorze? ktoś pomoże???? - bardzo, ale to bardzo mi się podoba:D

SAMSUNG??? - zdecydowanie najmniej ładny z całej stawki, choć całkiem ciekawa propozycja - mowa o 40 M61:rolleyes:

LOEWE XELOS??? - Wybacz, ale ponad 10 000 zł za 37 cali to dla mnie za dużo, odpada ze względu na cenę. :shock:

No i jeszcze chodził mi po głowie AMOI, ale pomału się z niego lecze...:cry:

A gdyby to była plazma? Wszędzie mówią: "Jak plazma to Pioneer". Ale chyba jest więcej firm robiących dobrej jakości plazmy??? Oglądałem Hitachi najnowszą 42 z serii 9000 i byłem zachwycony. Jeśli chodzi o złącza to pełen wypas, tylko cenowo nie chce się zmieścić w 10000 :confused:


Dlaczego nic o LG? Czy telewizory tej firmy są nic nie warte???????, czy też odstają mocno od konkurencji???? To co mi się w nich podoba to 2 tunery

Robert
 

Ru$lan

New member
gonzi76 napisał:
tego pierwszego sharp-a pierwszy raz widze...... i muszę przyznać że na zdjęciu wygląda rewelacyjnie, ale nigdzie go w sklepie nie widziałem wcześniej więc pewnie nie jest dostępny. Cena pewnie też potrafi zwalić z nóg. Nie wiem bo nie znalazłem nigdzie ceny :( Dostępne sharp-y na rynku nie podobają mi się. Tym bardziej że LG zaczęło robić bliźniki,.:hihi:
Robert
Trudno abyś zobaczył w jakimś sklepie tego sharpa skoro na polski rynek ma trafić dopiero w październiku. Jeśli weźmie się pod uwagę zapowiadaną cenę tegoż modelu to może się okazać iż warto czekać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ponieważ nie określiłeś ceny myślałem że ceny Pioneera są po za Twoim zasięgiem. Oczywiście ,że dziś plazma jesli chodzi o jakość obrazu , naturalne kolory, czerń , głębię , czasy reakcji -wygrywa z LCD.
A plazma Pioneera -tym bardziej .
Na dziś obraz który każdego zachwyca. Każdego !!!
Mozesz poprosić o prezentację - Sony V 2000 i Pioneer 436 RXE .
I sam decyduj.
pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kiki napisał:
Na targach w Berlinie - wywołał sensację - nie tylko wygladem , ale również
najlepszymi parametrami na rynku oraz rewelacyjna jakoscią .
Dodam jedynie ,że cena jest rewelacyjna.

może orientujesz się jaka będzie cena u nas i czy jesteś w zasięgu tego LCD
ja choruję na Sharpa ale nie wiem ile mam na niego czekać i czy będzie mnie na niego stać

pozd
 

gonzi76

New member
Hej kiki,

Prezentacja nie wykluczona, ale narazie mam jeszcze straszny mętlik w głowie. Nie stać mnie na chybiony wybór więc jeszcze pewnie pomarudze....

Zauważyłem że plazmy Panasonic-a są sporo tańsze od Pioneer-a. A z postów wynika że są całkiem spoko. Mam rację?

Znowu nie dostałem żadnej odpowiedzi odnośnie LG, w każdym sklepie tego pełno....

Czy ktoś mi odpowie co można zrobić ze złączem PCIMCIA w SONY?

Rozumiem że plazmy Pioneer-a są THE BEST, ale czy to jedyny model godny uwagi poniżej 10 kilo? Widziałem kilka w sklepie w dobrej cenie ale nie wiem jakich modeli Pioneer-a należy unikać - pewnie takie są...

Na sharp-a może i warto czekać tylko z tym czekaniem to jest tak że jak sharp będzie w sklepie na półce to inna firma ogłosi kolejny super bajer na który warto by było czekać i tak można bez końca....
 

gonzi76

New member
Przyglądałem się dokładnie w Electro Word różnym LCD i doszedłem do wniosku, że ta szyba na nim to kiepski pomysł. Spora zaleta LCD, czyli nie odbijanie światła nie dotyczy tego telewizora. Światło idealnie odbija się od tej szybki powodując że obraz chociaż dobrej jakości staje się częściowo niewidoczny. Zato świetnie widać różne odbicia świetlne.........

Tak, że odpada
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Możesz wierzyć lub nie ,ale jakość Pioneera jest bezkonkurencyjna.
Telewizory LCD Sharpa - też będą lada dzień . Więc wystarczy je postawić obok siebie i sprawdzić.
 

gonzi76

New member
kiki napisał:
witam
Możesz wierzyć lub nie ,ale jakość Pioneera jest bezkonkurencyjna.
Telewizory LCD Sharpa - też będą lada dzień . Więc wystarczy je postawić obok siebie i sprawdzić.

Tak widziałem ostatnio plazme Pioneera w akcji i jest super. Jedyny problem że pod namową żony będę musiał nieco uszczuplić budżet.:(

Wydaje mi się że 8 KPLN to w przybliżeniu max.

Sharp - design nie bardzo,a le do przeżycia, ale jakość obrazu muszę przyznać super.

Porównywałem ostatnio Plazme Panasonica PV600E z LCD PHILIPSA 43 PF 9831D.(oczywiście tylko plazma w zasięgu cenowym) Ku mojemu zdziwieniu LCD wypadł o niebo lepiej. (zarówno PAL, jak HD). Doszedłem do wniosku że ten Panaconic nie potrafi wyświetlić białego koloru, jedynie odcienie szarości. Tak naprawdę to wszystkie kolory w tej plaźmie wyglądało blado w porównaniu z tym LCD. I żadne ustawienia nie były tego w stanie zniwelować.:!:

DO LICHA czy nie można znaleźć dobrego telewizora w cenie ok. 8 KPLN w rozmiarze 37-42, (plazma bądź LCD) który jet OK w PAL i HD????????:blagam: i ma nieco bardziej rozbudowane złącza ?????? :confused:

Zauważyłem też w sklepie że prezentacje w HD to zupełnie inna jakość obrazu niż kanał telewizyjny w HD (Canal+). No cóż zwykłe nagranie do nie wypieszczona o obrobiona cyfrowo prezentacja.......
 

gonzi76

New member
w Saturn jeśli dobrze pamiętam (bo biegam z jednego do drugiego).
Wiem, że jakość sygnału może nie jest najlepsza, ale to raczej nie jest kwestia tylko tego. Poprostu kolory na prezentacjach wyglądają dużo lepiej.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jakość sygnału jest główną kwestią, przy prezentacjach sygnał rozdzielają max na kilka TV, natomiast reszta jest tak podłączona i rozdzielona, że rzeczywiście kanały HD wyglądają tragicznie.
 

gonzi76

New member
Dlaczego uważa się że plazma ma lepszy obraz w PAL niż LCD skoro nie jest w stanie nawet wyświetlić białego koloru???

Jak osoby które mają plazmę się na ten temat zapartują???

Czy nie przeszkadza im że nie nie są w stanie zobaczyć białego śniegu czy choćby lśniącej bielą sukni ślubnej, bielizny ;) itp.???

Najpierw myślałem o LCD potem zacząłem się skłaniać w kierunku plazmy, a teraz spowrotem myślę o LCD.

Wady plazmy które znam:
1) Odbija światło,
2) Wypala się, (loga itp.)
3) Trzeba lub wypada ją "docierać",
4) Nie potrafi wyświetlić białego koloru
5) Ma słabszą rozdzielczość niż LCD,
6) Obraz w HD prezentuje się gorzej niż w porównywalnym wielkością LCD
7) Z racji rozmiarówki przeznaczona do większych pomieszczeń niż LCD lub oglądania z dalszej odległości,
8) Zużywa więcej prądu niż LCD
9) Wydziela większe ilości ciepła - chociaż w zimie to może i zaleta ;)

Sporo tego, LCD też ma wady ale 9 to bym raczej nie naliczył, więc się nawet nie podejmuję - chyba że ktoś się podejmie???
 

Romanoff

New member
Witaj!

W 10tys spokojnie zmiescisz się jezeli rozważysz np. plazmę Hitachi 42pd7200,telewizor który ma piekne kolory,nieszablonowy design,a także bogaty zestaw złącz.Zagra bardzo dobrze zarówno w Palu jak i z innych żródeł.W okolicach 10tys znajdziesz również plazmę Philipsa 42pf9631d,która naprawdę ładnie gra,a do tego ma ponadprzeciętne wyposażenie, nie wspominając o Ambilight'cie.No i jej głowna zaleta-nic sie nie wypala,tak jak w Pioneerach.W żadnej plażmie z PixelPlusem Philipsa nie powinno sie nic wypalic,co zresztą potwierdza życie:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
pamiętaj ,że nie bedziesz chodził ze swoim telewizorem do sklepu aby ogladać ładny obraz. Życie jest bardziej skomplikowane.
Jakość sygnału musisz sprawdzać w swoim domu i to w warunkach oswietlenia w jakich spędzasz najwiecej czasu. I czar pryska .
W dzień LCd majac wiekszą jasność i kontrast zakrywa wiele niedoskonałości obazu. Ponieważ większość ludzi pracujacych zamierza cieszyć sie super obrazem po powrocie do domu z pracy wieczorem Sytuacja sie zmienia radykalnie.
Ale oprócz wszyskich zbadanych czynników człowiek posiada swoją wrażliwość. I ta prowadzi do własego wyboru.
Najlepszym obrazem dysponują Dobre CRT i bardzo dobre plazmy.
Nie musisz sie obawiać duchów czy duszków w żadnej plaźmie jeśli ja "dotrzesz " własciwie.
A Pioneer odwdzięczy sie spełnieniem marzeń o extra jakości.
pozdrawiam
 

gonzi76

New member
Masz rację KIKI,

Moja wrażliwość mówi mi Philips, Philips i jeszcze raz Philips.

Jeśli Plazma to 42PF9631D
Jeśli LCD to 37PF9631

Oba modele tegoroczne, oba bardzo mi się podobają i oba kosztują ok 9K PLN

Nie wiem tylko który z nich wybiorę, ale oba są w tej chwili obiektami mojego pożądania:p

Jeśli tylko znalazł bym gdzieś za bliżej 8K PLN........ to jeden z nich już byłby mój:D
 
Do góry