Jaka '37?

fotopa

New member
Witam.

Jaki telewizor 37 cali polecają koledzy w klasie do 2000 zł ?

Pewnie będzie wyświetlał dużo sportu, więc odświeżanie 100hz i full hd by się przydało:)
 
Ostatnia edycja:

ORTEK

New member
Są tylko dwa ciekawe modele w tej cenie spełniające podane przez ciebie warunki. Albo Tosia 37XV733 albo Pasikonik 37S20 :)
Jeśli wierzyć opiniom użytkowników o tej Toshibie to ma ona podobno kiepściutkie wbudowane głośniczki natomiast w Panasonicu z tego co mi wiadomo nie ma z tym żadnego problemu. No chyba że ci na tym akurat nie zależy...
 
Ostatnia edycja:

fotopa

New member
mam też pytanie trochę z innej beczki - czy cyfrowy polsat nadaje 100hz?? bo jeżeli nie, to zakup 100hz nie jest aż tak konieczny chyba
 

ORTEK

New member
Oj widzę że słabiutko u ciebie ze znajomością niektórych zagadnień technicznych :) Ale odpowiem: nikt w Polsce nie nadaje programów w 100hz. Programy nadaje się w 50hz. Te 50hz to tak naprawdę półklatki obrazu wyświetlane naprzemiennie. Ponieważ ani plazmy ani LCD nie są w stanie wyświetlać obrazu z przeplotem to w telewizorach znajduje się tzw. deinterlacer. Sprawia on że półklatki obrazu łączone są w pary czyli z dwóch półklatek robi się jedna pełna klatka obrazu. Czyli z 50 półklatek robi się 25 pełnych klatek obrazu na sekundę. Nazywa się to progresywne skanowanie czyli po kolei wyświetlane są pełne klatki obrazu. I dopiero taki obraz są w stanie wyświetlić plazmy i LCD-ki. Oczywiście trzeba tu zaznaczyć że te 100hz które jest podawane w specyfikacjach technicznych poszczególnych TV przez producentów telewizorów dotyczy obrazu z przeplotem. Jest to dosyć mylące dla przeciętnego Kowalskiego bo zgodnie z tym co wcześniej podałem TV wyświetlają 25 pełnych klatek obrazu pomiędzy które układ kompensacji ruchu wsadza kolejnych 25 sztucznie dorobionych pełnych klatek obrazu czyli w sumie jest to 50 pełnych klatek obrazu na sekundę. Czyli tak naprawdę zamiast tych 100hz (półklatek) to masz jedynie 50 ale za to pełnych klatek na sekundę. Jest to wystarczająco dużo aby obraz był wyświetlany bardzo płynnie. Troszkę chyba to wszystko zamotałem ale nie potrafię tego inaczej wytłumaczyć :)

Teraz odpowiem wprost na twoje pytanie. Otóż ponieważ Polsat i inne stacje TV nadają obraz jedynie w 50-herzach (czyli po przetworzeniu: 25 pełnych klatkach) to właśnie dlatego powinieneś mieć TV 100-herzowy aby podwoić pierwotną płynność ruchu z 25 do 50 pełnych klatek na sekundę.
Mam nadzieję że zrozumiałeś ten nieco przydługi wykład heh :p
 
Ostatnia edycja:

fotopa

New member
wybór padnie pewnie pomiędzy Panasonic TX-L37S20E a Samsung LE37C650 . ten samsung kusi mnie usb, ale z kolei boje sie bzyczących egzemplarzy, o których piszą użytkownicy :)

jeszcze raz dzieki za poswiecony czas
 

ORTEK

New member
wybór padnie pewnie pomiędzy Panasonic TX-L37S20E a Samsung LE37C650 . ten samsung kusi mnie usb, ale z kolei boje sie bzyczących egzemplarzy, o których piszą użytkownicy :)

jeszcze raz dzieki za poswiecony czas


No właśnie, musisz bardzo uważać na ten rozmiar :) Bo hałasujący TV w domu to mordęga.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
seria 9000,a dokladnie to pfl9704 czyli ubiegloroczny ma 1ms,natomiast tegoroczny 40-46 9705 ma 0.5ms, czyli 10 razy szybszy niz ten o ktorym pisales.
 

ORTEK

New member
seria 9000,a dokladnie to pfl9704 czyli ubiegloroczny ma 1ms,natomiast tegoroczny 40-46 9705 ma 0.5ms, czyli 10 razy szybszy niz ten o ktorym pisales.

Heh człowieku, powiem ci że za bardzo wierzysz w cyferki które podają producenci TV. Naiwniak z ciebie po prostu. Chciałbym zauważyć także jeszcze jedną rzecz, My tu sobie rozmawiamy o TV kosztujących około 2000 złotych a Ty wyjeżdżasz tutaj z jakimś
totalnym kosmosem :lol:
Trochę rozsądku.
 
Ostatnia edycja:

arturos1970

New member
Bez reklam
naiwniak to ty jestes,sam podales tu jakies nedzne 5ms,wciskasz tu kit i myslisz,ze kazdy to przelknie te 5ms ktorymi sie tu chwalisz ma dzis kazdy przecietnie kiepski tv
 

ORTEK

New member
Weż, nie zamierzam nawet z tobą polemizować na ten temat... tragedia :-?

DOBRANOC, PCHŁY NA NOC ^_^

PS. Ile płaci ci Philips za wciskanie ludziom takiego kitu ? 5 groszy od posta ? :lol:
 
Ostatnia edycja:
Do góry