Jak zwykle, czyli kolumny podłogowe do 1500-2000

Luki27

New member
Witam
Szukam kolumn podłogowych do 1500 (max 2000) a najlepiej taniej :). + później będzie dodatkowo centralny, tył ew subufer (ale wolał bym nie).
Generalnie jeżeli taniej to może być komplet jeśli drożej to na razie sam przód.

1. Muzyka/filmy 90%/10%
2. Pokój ok 4,5m x 5m czyli ok 22 m2
3. Rozstaw kolumn niestety tylko ok 2,3 m (po bokach szafki 2 metrowej)
4. Kolumny muszą raczej stać blisko ściany więc raczej bassreflex z tyłu odpada (co bardzo zawęża wybór - ile najbliżej może stać taka kolumna od ściany?).
5. najlepiej jakby kolumny były dość płytkie bo nie mogę ich właśnie zbyt daleko wystawić do przodu.
6. Muzyka: pop, rock czasem coś ostrzejszego
7. Moje preferencje: zależy mi na szczegółowości dźwięku (nie jestem audiofilem a opisuje to tak jak potrafię), co dla mnie słychać szczególnie w ostrzejszych kawałkach gdzie na słabszych kolumnach dla mnie wszystko po prostu się zlewa, jeśli byłby niski bas i nie musiał bym kupować suba to by mi bardzo pasowało, z drugiej strony denerwuje mnie jak kolumna wpada w drgania i przy basie gra obudową - pod tym względem beznadziejne są Quadral Quintas 700 które mi się z wyglądu początkowo podobały - ale strasznie reznują, generalnie nie przeszkadzają mi wysokie czyli jak to audifile nazywają może troche sypać żyletkami - nawet lubię :D

Jakie kolumny możecie polecić ?

Na razie udało mi się posłuchać kilku z których zastanawiałem się nad JBL E 80 - są trochę przyduże i jak na moje ucho maja trochę ściszone średnie, ale biorę je pod uwagę.
Napaliłem się trochę na S 606 bo sporo dobrych opini ale o ile ten głośnik z boku jakoś bym ustawił to niestety mają z tyłu basreflex... czy jego można po prostu zasłonić czy będzie kaszana ?? - nie mam ich gdzie przesłuchać, ale wyglądem i wielkością mi pasuję i podobno dobrze gają.

W moich możliwościach cenowych są jeszcze KEF C-7 których też nie miałem okazji słyszeć ale słyszałem opinie, że mają specyficzny dźwięk i trzeba ich posłuchać, że nadają się do psokojnej muzki ?... tzn czy ktoś może opisać jak grają te KEF-y ?

Może jeszcze coś innego możecie polecić.
Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Aha i mam obecnie wzmacniacz stereo robiony przez brata-lekkiego audiofila a będę się rozglądał za jakimś sprzętem do kina domoweo czy możecie mi przy okazji polecić coś dobrego i niedrogiego. (zakładam, że biorąc pod uwagę lepszy sprzęt to kolumna mają dużo większe znaczenie niź wzmacniacz).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kefy C7 - wg. mnie lepiej grają od znacznie droższych nawet uznanych marek na rynku. Nawet "napędzane" CA 640 .
Wielkie brawa dla KEFa - polecam bo wydają się spełniać oczekiwania. Żeby nie być gołosłownym - zapraszam na odsłuch nawet ze znacznie droższymi modelami.
Pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel.
 

Luki27

New member
do bagiennik

ten Cantony to widzę, że można kupić tak od 1800 zł za komplet, ale w sumie chyba szans na przesłuchanie nie będzie, dziwnie - niby zaczynają się od 25 Hz - to chyba przesada, widzę, że każdy producent mierzy to chyba jak chce, wymiary mi w sumie pasują...

do kiki

Te Kefy C7 jeśli chodzi o wygląd/wymiary są dla mnie ok, bedę miał możliwość posłuchania to porównam, ale powiem szczerze, że po dzisiejszych przesłuchaniach zupełnie zgłupiałem.

Dziś słuchałem kilku kolumn w kiepski do tego miejscu jakim jest MM, ale jak na razie tylko tam mogłem coś zobaczyć i opiszę moje dziwne spostrzeżenia.

Najpierw słuchałem na HK 155 JBL E 80 i powiem, ze to dla mnie doś dobrze grało, generalnie nie wdając się w szczegóły miały trochę wycofane średnie, ale np. bass był "bez większych zakłóceń" - piszę tak gdyż późnej przesiadłem się do jakiegoś Stereo Denona (nie pamietam modelu cena coś ok 1300 ) i tam mogłem posłuchać zmieniając kilka kolumn (JBL ES 80, magnaty 505 czy JBL 60) i tu było moje wielkie zdziwnie - gdyż bass był wg mnie z jakimś rezonansem/buczeniem nie był tak czysty jak na wcześniejszym połączeniu HK 155/ JBL 80.
Najgorzej było chyba na magnatch 505, później JBL ES 90, a najelpiej z tej trójki wypadły JBL E 60 - ale wszędzie coś mi nie pasowało.

Jak może być tego przyczyna ? Czyżby ES 80 mogły być gorsze od JBL E 80 ?

Co do CA 460, to ja muszę kupić jakiś ampli do kina niestety bo na jedno i drugie mnie nie stać.
Z tego co wstępnie się obsłuchałem to najlepiej pasuje mi chyba HK, pózniej Yamaha, a najgorzej wypadło Onkyo, ale słuchałem tylko na jednym ampli i nie wiem czy coś nie było pokobinowane z dźwiękiem bo był zupełnie jak dla mnie inny niż w pozostałych.

Polećcie mi jakiś niedrogi budżetowy ampli do kina i stereo firma/model chyba lepiej żeby to dobrze grało a bez HDMI, chyba że do HDMI warto dołożyć.
 

Luki27

New member
blackninja napisał:
Ten dziwny bas przy odsłuchu kilku kolumn to raczej kwestia amplitunera.

Jeszcze przyszło mi do głowy, że to może ten automat do zmiany odsłuchu na różnych kolumnach tak zniekształcał bas, albo jakieś badziewne kabelki dali do tych kolumn, bo ampli by raczej nie robił czegoś takiego.
 
Do góry