Jak zroic cos ala amibilight pod plazme lg?

hellhammer

New member
Witam, posiaam plazme lg 42pn450b. Ostanio pomyslalem zeby cos zrobic ale ubogie ambilight. Wiadomo ze to nie bedzie ambi jak w philipsie ze w zaleznosci od obrazu wyswietla sie taki kolor, bo to bedzie recznie przelazcane.
Znalazlem cos takeigo
Waterproof 3528 RGB Led Strip Flexible Light 60led/m 5M 300 LED SMD DC 12V+ IR Remote Control + 2A Power Supply free shipping-in LED Strips from Lights & Lighting on Aliexpress.com
Probowal ktos cos takiego? Chodzi mi zeb bylo tanio a dalo dobry efekt. okeilbym na okolo tyl plazmy. plazma stoi w rogu
 

MKa11

New member
Jak to ma wyglądać nie jak dyskoteka w remizie, to kup taśmę LED z ciepłym białym, chcesz przełączać kolory pilotem w trakcie trwania filmu?
 

hellhammer

New member
Sam bialy to nudny, czasem treb byc co jakis czas zmienic na inny kolor :) tylko nie wiem jak z jakoscia tego swiatla na takim czyms co podalem, bo nie chce kupic a tu wlacze np zielony i praktycznie go nie ebdzie widac
 

digitalus

Banned
Podswietlanie ekranu z tylu moze prezentowac sie bardzo dobrze ale nie kazdemu musi sie podobac.Link do podobnego tematu
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/6...z-tylu-czyli-ambilight-domowej-roobty-20.html
zdjecie z internetu
oswieteln_nqpxsxa.jpg
 
Ostatnia edycja:

Adamson_PL_

New member
A jak się nie chcesz bawić to kup lampę Philipsa z serii Living Colors (lub jakiś odpowiednik). U mnie świeci na ścianę za telewizorem i jest git :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ta lampa tez jest ok, ale za tv wolalbym diody.
Mam taka sama tasme i tez kilka innych, w tym ta z IKEI.
Jak juz kupowac, to podstawa: Pilot, zmiana natezenia swiatla (to wazne, ,
jeden chce miec jasniej, drugi ciemniej), zmiana na poszczegolne kolory (nie kazdy kolor dobrze sie prezentuje na scianie i dla odmiany przyjemnie sobie zmienic od czasu do czasu barwe) i tryb przejscia "lagodnego" z koloru na kolor. Dodatkowo beda inne efekty, typu stroboskop, przeskoki na inne kolory itp. ale to juz jest tandeta. Dobrze jak gestosc ulozenia diod bedzie jak najmniejsza. Ogolnie warto, jest duzo przyjemniej w pokoju. Na fotkach zazwyczaj wyglada to dziwnie, ale w rzeczywistosci efekt jest bardzo ciekawy.
 

hellhammer

New member
ogolnie widzialem fajne urzadzenie aktywne rgb pod kompa pod usb, niesety nie widze nic takiego pod Tv.wlasnie o to chodzi ze kupic cos fajnego, drogie to nie jest, ale wydac kase na badzwie tez lipa. ogolnie chyba zrobie ftoke jak obecnie stoi Tv, i moze ktorys z was doradzi ktore bylo by ok pod moja konfiguracje, poprostu ma robic nastroj pod filmy i jak leci muzyka :)
sorki za jakosc ale na szybko robione komorka,slaby aparat

ogolnie w tym miesiacu bedzie kupiony pod TV stliczek srebny z duza powieszchnia szklana ze szkla hartowanego aby mogl sie na nim zmiescic tv,amplutnek,tuner a obok aktywen kolumny podlgowe.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te urzadzenia a'la Ambilight to tylko pod pc, kiedys chcialem to kupic, ale bez pc nie ruszy. W tym przypadku sa dwa rozwiazania, albo IKEA i 4 paski (sztywne zalane w plastiku) ktore mozna przylepic w dowolnym miejscu, albo typowa tasma led.
Ja mam za tv ten z IKEI, ma wszystkie funkcje, ale nie ma pilota (trzeba wstac i zmienic jak sie znudzi barwa). Fajne jest to, ze mozna przylepic w 4 roznych miejscach, a nie ciagnac calej tasmy na okolo. Mozna np. przylepic dwa paski za tv (a to moze juz wystarzyc jak tv jest w kącie), a 2 nastepne przylepic np. pod szafka, za kolumna, czy tez jeden przylozyc przy scianie jak jest oddalona od tv a chcemy lepszy efekt. Pomyslow jest duzo, ja mam jeden pasek pod subem i jest lekka poswiata.
Druga opcja to tasma led, czyli jeden kawalek no i jest pilot.
 
Do góry