jak zgrać filmy z dekodera Aster?

plusz

New member
jak się zabrać do zgrania filmów z dekodera Aster? czy próbować przez HDMI/Scart czy raczej podpiąć się przez RJ45 i próbować zgrywać bezpośrednio z dysku?
Ma ktoś jakieś doświadczenia?
 

tromek7

New member
Podobno np. na komputer sie nie da - mowił mi znajomy, zebym nawet nie probował / on to robił/ , bo w wyniku zabezpieczen antypirackich komputer nie widzi twardego dysku dekodera.
Ntaomiast ja przegrywam sobie niektore programy z pamieci dekodera na magnetowid poprzed scart. I to sie daje bez problemu.
 

bluray

Banned
Otwierasz obudowę, nie ma plomb, wypinasz kabel sata od HDD.
Zasilanie zostawiasz z tunera.
Podpinasz kablem SATA-USB do kompa.
 

fargo2

New member
Dyski w nagrywarkach są to dyski typu DB35 w których zasosowano technologię DriveTrust, sprzętowe szyfrowanie danych. Dane z dysku może odczytać tylko urządzenie które je tam zapisało bez względu na system operacyjny. Klucz do odczytu danych jest w nagrywarce więc podłączając dysk do PCta dostajemy tylko nic nie znaczące bajty. Na dysku nie ma żadnych partycji, dane są zapisane w formacie RAW bajt po bajcie.:-D

Pozostaje tylko przegranie materiału przez HDMI ale do tego potrzebna jest karta edycyjna do kompa z wejściem HDMI i kabel z separatorem kontrolującym wymianę komunikatów HDCP pomiędzy źródłem sygnału HDTV a odbiornikiem telewizyjnym.
 
Do góry