jak ze stereo zrobić kd ?

pytalski

New member
witam proszę was o pomoc w temacie rozbudowy zestawu stereo (tuner + wzmacniacz kenwood - modele ka i kt 3080 + głośniki wharfedale diamond.

czy aby uzyskać efekt kina domowego wystarczyłoby tylko dokoopić jakiś segment (wzmacniacz kd lub jakiś dekoder) czy muszę pozbyć się mojego zestawu i kupić amplituner av do kina.
czy moje kolumny mogą służyć jako front (70/100W) - wiem, że będę potrzebował też subwoofera i tylnych głośników - jeśli tak to jakiej mocy

będę wdzięczny za wszystkie wskazówki
 

pytalski

New member
nie jestem audiofilem oglądem głównie c+ (75%) na razie w dostępnej formie i filmy dvd (25%).
nie wiem zatem czy jest sens inwestować większą kwotę- powiedzmy że wszystko w podobnej jakości (kolumny, bas no i to coś co jeszcze powinienem mieć - ale nadal nie wiem co? - myślę tu o tym wzmacniaczu czy innym urządzeniu do którego lub którev podłączę do mojego zestawu i będzie np 5.1
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Możesz np. kupić amplituner KD z wyjściem pre-out i do niego podłączyć swój wzmacniacz. Zachowasz dotychczasowe brzmienie w stereo i jednocześnie będziesz miał efekty dźwięku przestrzennego.
 
Do góry