Jak wypalić FLAC 96/24 ?

janusz

New member
Bez reklam
Mam plik Flac 96/24 (4 kanałowy) 1,5 GB, oraz dwa pliki .cue (jeden do FLAC drugi do WAV). Jak i czym to wypalić, żeby nie stracić jakości i odczytał to stacjonarny odtwarzacz. W NERO 9 zamienia mi na audio CD ze stratą jakości, rozmiar maleje do 500 mb.
 

janusz

New member
Bez reklam
Znalazłem to samo nagranie w jako .iso czyli gotowa do wypalenia płyta DVD, ściągnę, ale troszkę to potrwa.
 

Marnin1

New member
Panowie bardzo prosta sprawa bierzecie program ..Audio DVD Creator..i tworzycie za jego pomoca płytke DVD -Video Audio Only a jak wiadomo pliki audio moga byc nagrane w formacie dvd z jakoscia 24/96khz
program sam tworzy menu graficzne i dodajecie utwory w formacie flack o takiej własnie jakosci czyli 24/96 i wybieracie ze ma byc nagrane z taka jakoscia nastepnie program tworzy płytke jak z filmem dvd która wypalacie na przykład nero
no i po zabawie kladacie do dvd i gra az miło z jakoscia 24/96
pozdrawiam
 

Horhe Ortega

New member
W jakim formacie jest dźwięk po wypaleniu ??? Wydaje mi się że bez "straty" się nie obejdzie.Trzeba stworzyć płytę DVD-Audio(nawet programów do tego nie będę podawał) i mieć player obsługujący ten format.
 
Ostatnia edycja:

Marnin1

New member
nie trzeba zadnego dvd-audio tworzyc bo w specyfikacji dvd-video jest przeciez dzwiek do filmów dodawany albo jako dts albo ac3 albo pcm 24/96 i ten ostatni format czyli PCM 24/96 nagrywa ten program czyli AudioDVD creator a odtwarzacz widzi taka płyte jako dvd-video i dlatego mozna to odtwarzac na kazdym dvd
tak mozna od zawsze cxzyli od powstania formatu dvd ale niestety potentaci wmawiali nam ze DVD -audio to jedyny sposób na studyjny dziwk na płycie dvd
oczywiscie nie da sie nagrac w 24/192 bo tego nie przewiduje standard dvd-video ale te PCM 24/96 chyba kazdego audiofila zadowoli problem tylko skąd brac takie nagrania ?? z tego co wiem to sklep internetowy LIIN Records spredaje przez internet całe płyty nawet w formacie 24/192khz
 

Horhe Ortega

New member
A ile kanałów otrzymasz?4.0 czy 2.0 z parametrem 96/24?Prosty,malutki i darmowy programik do tego celu to Lplex(jest już 0.3).Prosty o tyle , że plik z FLACem przeciągamy na ikonkę Lplex(.exe) i finał.Potem już tylko wypał ISO ( np. ImgBurn ). Jedynie konfiguracja wymaga odrobinę zręczności komputerowej(edycja pliku .ini z notatnika w/g dobrej instrukcji).Wygląda to tak-http://audioplex.sourceforge.net/ , ale najnowsza wersja(alfa) jest tu-http://sourceforge.net/forum/forum.php?thread_id=3383952&forum_id=587986 .
 
Ostatnia edycja:
Do góry