Jak wyleczyłem się z Soundbarów - dla tych co rozważają zakup

Katar10

Member
Jak by to nie grało to i tak nie których nie przekonasz , osobiście mam zestaw Bose 900 i też jestem zdania że nie trzeba zagracać salonu żeby z przyjemnością obejrzeć film.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma inne potrzeby.
Znam soundbary które robią olbrzymie wrazenie, oczywiście kwestia kasy tylko ....
 

Jaren30

Member
Do autora postu, stary nie każdy ma wymagania jak ty - chcesz powiedzieć że soundbar za 5 - 10k nie gra i nie robi wrażenia odsłuchowego , no to nieźle Ci się w główce pomieszało, współczuje i zycze Ci żebyś stworzył sobie zestaw taki żebyś popuścił z wrażenia
 

Jaren30

Member
Soundbary są stworzone raczej pod kino niż muzyke i z myślą podbicia dzwięku z TV i jest to dobra alternatywa dla dużych zestawów KD z metrami kabli, nie każdy ma takie potrzeby żeby z salonu robić sale kinową, autor postu nieźle odleciał
 

Katar10

Member
Popieram Jaren30 tym bardziej że większość nawet nie słyszała jak gra pożądny soundbar.
Mam Bose 900 dla mnie do filmów gra bardzo dobrze muzyka mnie nie interesuje 90% filmy 10% radio internetowe. I jak dla mnie osobiście to idealne rozwiązanie.
 
  • Like
Reactions: vvv

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Soundbary to dział jeden z niewielu ze stałym trendem wzrostowym, więc ilość chętnych i potrzebujących a co za tym idzie zadowolonych też wzrasta.
Czy jest dla każdego ? Oczywiście nie.
Jeśli ktoś ma wyższe wymagania muzyczne i ma miejsce oraz kasę - może szukać innych rozwiązań.
Nie ma uogólniania i jednolicenia potrzeb.
 

Jaren30

Member
Równie dobrze można napisać dla tych co rozważają forda fiestę, ten samochód nie jedzie jest do dupy lepiej dołożyć i kupić QRS8 Audi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma inną wrażliwość.
Nie da się zaszufladkować do jednej dziury.
Są ludzie którzy jeżdżą Fiestą i są zachwyceni.
A są tacy też co jeżdżą RS8 i są niezadowoleni.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Są ludzie którzy jeżdżą Fiestą i są zachwyceni.
A są tacy też co jeżdżą RS8 i są niezadowoleni.

Wypowiedż ,która wywołała tą g..burzę a w której nie pohamowano się również od personalnych wycieczek, jest wyrażeniem własnej opinii skierowanej raczej do "właścicieli RS8" z tezą ,że w "segmencie Fiest" nie mają raczej co szukać.
Mozliwe ,że kilku osobom zaoszczędzi zbędnych wydatków lub skłoni do ponownego przemyslenia swojej decyzji-moim zdaniem powinno być to jedną z najważniejszych zalet forum...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma prawo do własnej opinii.
Nie każdego stać na RS8.
A poziom zadowolenia zależy od miejsca "siedzenia"
 

Sudek

Member
Każdy ma prawo do własnej opinii.
Nie każdego stać na RS8.
A poziom zadowolenia zależy od miejsca "siedzenia"
Tak , każdy ma prawo do własnej opinii a Ty jako jeden z adminów tego forum powinieneś prostować pewne niedorzeczności, a nie je powielać .

Każdy ma inną wrażliwość?
A czy ta wrażliwość ma również zastosowanie w przypadku dolby atmos w soundbarze , gdzie "każdy "wie, że jest to tylko marketingowe hasło.


Od kiedy to status finansowy, zamożność definiuje ogolnie pojmowaną jakość brzmienia ?

Soundbary z jakością mają niewiele wspólnego, powinieneś to potwierdzić , a Ty kierujesz się chęcią zysku i sugerujesz , że generują kinową jakość, są alternatywą dla pełnowymiarowych systemów kina domowego .... Nie są, nigdy nie były i nigdy nie będą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Soundbary zajmują od lat miejsce kina domowego z ogromną skutecznością.
Największy przyrost sprzętowy.
Słyszałem na pokazach soundbary które w pełni satysfakcjonują mnie jako odbiorcę który ma określone warunki domowe.
I tak zostanie bez względu na RS8.
 

Sudek

Member
Doskonale wiesz , co buduję statystykę, którą przywołałeś.

Chęć posiadania pełnowymiarowego, porządnego systemu kina domowego przez przysłowiowego Kowalskiego jest wciąż nieosiągalna z tytułu kosztów. Drugim aspektem jest miejsce do zagospodarowania , inaczej jego brak . Soundbar to minimalizm , jednocześnie tylko namiastka prawdziwego kina domowego , co szerokiemu gronu wystarcza .
I to są dwie główne składowe.

Obecnie wzrosła również średnia zakupu tv z większą przekątną , tylko za sprawą niższej cenny .

Soundbar to namiastka kina domowego w przystępnej cenie .

Opowiedz mi może, jeszcze ,jak na tych pokazach wypadł "dolby atmos " ? , lub jak brzmi muzyka na tych soundbarach ...
 

luck76

Well-known member
Doskonale wiesz , co buduję statystykę, którą przywołałeś.

Chęć posiadania pełnowymiarowego, porządnego systemu kina domowego przez przysłowiowego Kowalskiego jest wciąż nieosiągalna z tytułu kosztów. Drugim aspektem jest miejsce do zagospodarowania , inaczej jego brak . Soundbar to minimalizm , jednocześnie tylko namiastka prawdziwego kina domowego , co szerokiemu gronu wystarcza .
I to są dwie główne składowe.

Obecnie wzrosła również średnia zakupu tv z większą przekątną , tylko za sprawą niższej cenny .

Soundbar to namiastka kina domowego w przystępnej cenie .

Opowiedz mi może, jeszcze ,jak na tych pokazach wypadł "dolby atmos " ? , lub jak brzmi muzyka na tych soundbarach ...
Słuchałem zestawu Loewe Klang i wg mnie jest fatalny arów o w porównaniu do Sonosa jak i Bose, a ta sama półka cenowa. Cena to nie wszystko. W przypadku sounbarów liczy się know how jak oszukać zmysł słuchu aby z malutkich pudełek wykrzesać jak najwięcej tego wow! I tu żadna metka dużego producenta cudów nie uczyni.
 

Katar10

Member
Sudek ochłoń trochę bo zejdziesz przedwcześnie:)
tak samo było jak weszły laptopy -wszystko się zmienia a z Atmosem soundbar z dodatkowymi głośnikami też daje radę.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Już kilka razy proponowałem , aby założyć nowy dział dla soundbara.
Na pewno nie jest , to kino domowe .
Tak samo jak bum box , nie jest stereo , tylko mobilnym głośnikiem

Soundbar ma poprawić jakość dźwięku z telewizora .
I może mieć napis Atmos , Auro 3D i 15.2.9 nie będzie , to równo warty partner dla KD
A , że jest teraz poj... budownictwo , że tworzy się kuchnie z salonem i korytarzem w 25m2 , to powstają takie wynalazki .
 
Do góry