Jak wyłączyć TruMotion w 42SL9500 dla USB ?

Fatman73

New member
Witam.

W przypływie szału postanowiłem kupić nowy telewizorek -padło na LG 42SL9500.
I wszystko jest ok z wyjątkiem nieszczęsnego odtwarzania filmów DivX z USB.
Odtwarzają się po prostu obrzydliwie płynnie, widać działanie opcji TruMotion 100Hz.
Wyłączenie tej opcji w menu niestety nic nie daje, jeśli chodzi o odtwarzanie filmu z USB (wszelkie kombinacje z włączeniem/wyłączeniem RealCinema też nic nie dają).

Jest jakaś możliwość, żeby to ustrojstwo jednak wyłączyć ? Ta płynność mnie dobija, każdy film wygląda jak kręcony kamerką video, jak jakieś koszmarne reality show :-(

Błagam o pomoc.......

Pozdrawiam.
 

Fatman73

New member
Niestety to nic nie daje....

Kiedy odtwarzam film z USB i wcisnę Menu, to automatycznie przerwane zostaje odtwarzanie filmu i na ekranie pojawia się ostatnio oglądany kanał TV.
Oczywiście pojawiają się także ikonki do ustawień, ekranu, USB -jednak to jest standardowe menu -to w którym TruMotion 100Hz mam już wyłączone....
 

Fatman73

New member
Właśnie zrobiłem update firmware do najnowszego. Niestety nie pomogło to w moim problemie -nadal filmy odtwarzają się w trybie "reality show" :-(

Może jednak ktoś wie jak sobie z tym poradzić ?
 

wojtekmmm1

New member
Witam.
Mój model to 42LH4900. Mam na pilocie przycisk AV MODE i gdy odtwarzam film z USB to wciskacąc ten przycisk zmieniam kolejno
ustawione wcześniej tryby obrazu : Wył -> Kino -> Sport -> Gra.
Tryby obrazu ustawiane są w menu 'Obraz'.
Więc np dla trybu Kino mogę wyłaczyć sobie TrueMotion i nie mam teatru telewizji.
Pozdrawiam.
 

Fatman73

New member
wojtekmmm1 -piękne dzięki za info :) Rozwiązanie było banalne, a ja niestety nie wpadłem na nie. Wreszcie mogę oglądać filmy tak jak mi się podoba :)

A przy okazji zacytuję jaką odpowiedź dostałem od pomocy LG:

Funkcja TruMotion dla wejść USB jest zawsze aktywna, nie ma możliwości jej wyłączenia.
Firma LG nie przewiduje też żadnej aktualizacji oprogramowania, która by umożliwiała wyłączenie funkcji TruMotion dla wejścia USB.

tak więc w LG nie wiedzą, że istnieje jednak możliwość oglądania filmów z USB bez ulepszacza TruMotion ;-)

Pozdrawiam serdecznie.
 

Krzysiek1024

New member
W takim razie, może podziel się tym, jak to zrobiłeś, że to wyłączyłeś. Pewnie nie każdy model tv LG ma taką możliwość, tak na chłopski rozum to też nie rozumiem czemu to obrzydliwie mogło wyglądać.
 
Do góry