Jak wygląda obsługa kanałów cyfrowych w telewizorach Sony z Androidem 2019-2020

porlock

New member
Hej szukałem na YouTube ale po obejrzeniu z 20 filmów dalej nie wiem, byłem też w salonie Sony tyle że tam nie mają sygnału telewizji cyfrowej więc również nici.
Pytanie moje jest jak wygląda przewodnik EPG dla kanałów cyfrowych ? Czy jest możliwość przeczytania informacji co jest na innych kanałach bez wyłączania tego który obecnie gra ? Jeśli tak to czy można poczytać tylko o bieżącym programie z innego kanału czy również o tym który będzie po nim ? Czy informacje w przewodniku są zawsze aktualne i nie ma z nim problemów ?
Jak wygląda kwestia włączania i wyłączania napisów ? Czy standardowo są one wyłączone ?
Czy jest możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej ?
Czy da się dezaktywować hbbtv ?
 

Lechu1956

New member
Chyba w każdym telewizorze można wyłączyć HbbTV. W Sony jest pod nazwą aplikacja(funkcja) interaktywna. Mam trzy telewizora i wszędzie są mniejsze , lub większe problemy z epg. Aby uzyskać dostęp do informacji należy najczęściej przełączyć kanał na częstotliwość jego nadawania.Potem działa normalnie. Jeżeli nic się nie zmieniło to w Sony wygląda to mniej więcej tak. Można przeczytać informację o innych kanałach bez wyłączania obecnie oglądanego( obraz w tle). Jest dostępna obsada,krótka informacja o danym programie,przypomnienie i ustawienie nagrywania. Można przeczytać co będzie po nim(nawet kilka dni do przodu), jeżeli jest o tym informacja w epg. Informacje są niestety niepełne(dotyczy to wszystkich moich telewizorów). Zamiast przesuwać kursorem w dół można wpisać numer kanału i przewodnik epg przeskoczy na wybrany kanał . Wiele zależy od dostawcy usług cyfrowych. Przy satelicie brak informacji o danym programie, natomiast przy naziemnej , czy kablówce takie informacje są dostępne. Są kanały , gdzie informacje są na cały tydzień , a inne na kilka godzin do przodu. Dużo zależy również od nadawcy. Na naziemnej przy polskich kanałach zawsze są jakieś braki. Natomiast na czeskich kanałach takich braków brak. Wszystko jest na siedem dni do przodu. W naziemnej najmniejsze braki w informacjach o programach występują w telewizorze budżetowym TCL. Dziwne, ale prawdziwe.
Gdyby u nas HbbTV było takie jak na czeskich kanałach publicznych, to pewnie nigdy byś tej funkcji nie dezaktywował. Np. jest replay kilka lat do tyłu.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Hej szukałem na YouTube ale po obejrzeniu z 20 filmów dalej nie wiem, byłem też w salonie Sony tyle że tam nie mają sygnału telewizji cyfrowej więc również nici.
Pytanie moje jest jak wygląda przewodnik EPG dla kanałów cyfrowych ? Czy jest możliwość przeczytania informacji co jest na innych kanałach bez wyłączania tego który obecnie gra ? Jeśli tak to czy można poczytać tylko o bieżącym programie z innego kanału czy również o tym który będzie po nim ? Czy informacje w przewodniku są zawsze aktualne i nie ma z nim problemów ?
Jak wygląda kwestia włączania i wyłączania napisów ? Czy standardowo są one wyłączone ?
Czy jest możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej ?
Czy da się dezaktywować hbbtv ?

Na wszystkie pytania tak. Co do EPG, to tak jak pisał poprzednik. Ale generalnie działa. Można podglądać co jest na innych kanałach oglądając inny.
 

porlock

New member
Super dzięki za odpowiedzi :) co do EPG to miałem taki przypadek w tv Philips ze gdy sprawdzałem co jest na innym kanale przy podglądzie obecnie odbieranego często dostawałem nieaktualne informacje, pokazywało stare programy które się już skończyły, jako te które aktualnie są wyświetlane. Nie wynikało to z dostępności informacji, bo rozkład programów był odstępy na kilka w dni w przód, i dało się po nim nawigować Po prostu epg lubiło się przyciąć, na losowych kanałach. Mimo że była godzina 14 pokazywało program z 10, i takie sprawdzanie co jest na innym kanale nie miało sensu :) bo w cale nie to było. Czy to są problemy o których wspominacie ?
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Nie. To nie te problemy. Bo albo info w epg jest, albo czasami go nie ma. A jak już jest, to z aktualnej godziny.
 

porlock

New member
Nie. To nie te problemy. Bo albo info w epg jest, albo czasami go nie ma. A jak już jest, to z aktualnej godziny.

OK, dzięki, ale z tego co zrozumiałem to zależne od nadawcy bardziej niż samego TV. U mnie jak raz będzie DVB-C gdzie na moim starym Panasie nie miałem nigdy "dziur" wiec jak rozumiem i tu powinno być ok.

Jeszcze bym dopytał o ten następny program na innym kanale niż aktualnie oglądany (z podglądem w tle), on się wyświetla od razu razem z bieżącym czy trzeba cos klikać ?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Jak włączysz epg, to wyświetla się lista kanałów. Możesz pilotem wchodzić na dany program, klikać w prawo i patrzeć co będzie dalej. A jak cię zainteresuje dany program, to klikasz i czytasz opis. Oczywiście w tle jest cały czas program, podczas oglądania którego włączyłeś epg.
I jeszcze taka uwaga. Niestety od dedykowanych operatorów (poprzez satelitę) np. NC+ po włączeniu epg nie ma podglądu aktualnie oglądanego kanału. Tzn. nie ma, kiedy zaprogramujesz kanały z tego danego operatora. Bo jak zaprogramujesz kanały tzw. wszystkie, bez wyboru konkretnego operatora to epg jest z podglądem. Ot taka zamiana. Niestety jest to jakaś niedoróbka od lat.
 

porlock

New member
Jak włączysz epg, to wyświetla się lista kanałów. Możesz pilotem wchodzić na dany program, klikać w prawo i patrzeć co będzie dalej. A jak cię zainteresuje dany program, to klikasz i czytasz opis. Oczywiście w tle jest cały czas program, podczas oglądania którego włączyłeś epg.
I jeszcze taka uwaga. Niestety od dedykowanych operatorów (poprzez satelitę) np. NC+ po włączeniu epg nie ma podglądu aktualnie oglądanego kanału. Tzn. nie ma, kiedy zaprogramujesz kanały z tego danego operatora. Bo jak zaprogramujesz kanały tzw. wszystkie, bez wyboru konkretnego operatora to epg jest z podglądem. Ot taka zamiana. Niestety jest to jakaś niedoróbka od lat.

Jakaś upośledzoną wyobraźnie mam :) czyli nie ma jako takiego paska który pokazywał by to co leci po wybraniu kanału i pozwala sprawdzić co jest pozniej, poraz np po wciśnięciu strzałki w górę przez przełączna kanału również pokazał co leci na innym kanale (jak ten załącznika), tylko trzeba odpalić pełno ekanowe EPG ?
Mógłbyś cyknąć pare zdjęć, albo może jakiś filmik króciutki nakręcić to by z pewnością wyjaśniło mi sprawę do końca :)
 

Attachments

  • P_20200801_000449.jpg
    P_20200801_000449.jpg
    258,6 KB · Wyś: 20

nagdob

Member
Bez reklam
Po naciśnięciu na pilocie "i" masz info o aktualnym programie. Strzałką w prawo możesz zobaczyć co będzie następne. Tyle jest po naciśnięciu "i".
Natomiast po naciśnięciu GUIDE (czyli EPG) masz wszystkie kanały i opisy programów.
 

Attachments

  • Po naciśnięciu GUIDE - czyli EPG.jpg
    Po naciśnięciu GUIDE - czyli EPG.jpg
    40,8 KB · Wyś: 22
  • Po naciśnięciu i - jak info.jpg
    Po naciśnięciu i - jak info.jpg
    34,3 KB · Wyś: 20

porlock

New member
a po wciśnięciu "i" jak się da strzałkę w górę to nie można zobaczyć co jest na innym ?
Na Twoim zdjęciu w guide nie widać zęby w tle cos grało, czy wynika to z problemu o którym pisałeś ?
 

nagdob

Member
Bez reklam
a po wciśnięciu "i" jak się da strzałkę w górę to nie można zobaczyć co jest na innym ?
Na Twoim zdjęciu w guide nie widać zęby w tle cos grało, czy wynika to z problemu o którym pisałeś ?

ad. 1. Nie można.
ad. 2. Widać, widać, tylko obraz jest dosyć mocno "przykryty" tymi informacjami. Nie pamiętam, czy jest opcja, żeby zmienić przeźroczystość.

W moim KD-65XE9305 jest Android™ 8.0 Oreo™
 
Ostatnia edycja:

zzabek

Member
Zawsze miałem samsunga, ale kupiłem sony 4k i tu najbardziej denerwuje mnie brak wyświetlenia listy programów pod przyciskiem na pilocie OK. [lista NC+]
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam abonament z modułem CI w cyfrowym polsacie i dzięki temu dostęp do aplikacji PolsatGO na 3 urządzeniach. Wykombinowałem sobie, że gdybym kupił TV z androidem to w ramach abonamentu mogę tę aplikację odpalić na innym telewizorze (taki multi-room bez dekodera)? Czy ktoś ma doświadczenie z PolsatGO na androidTV? Jak to działa?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Ja tak mam. I działa. Jest trochę kłopotu z zainstalowaniem apki PolsatGo, bo poprzez TV ze sklepu jej nie ściągniesz. Ale można zainstalować z pendriva, pod warunkiem, że najpierw wgra się jakiś programik w stylu explorer. Później jeszcze programik do "wyciągnięcia" ikonki w potrzebne miejsce. I jeszcze jedna ważna uwaga. Musisz mieć do TV podpiętą myszkę po USB. Może być bezprzewodowa. Bo jak wejdziesz w apkę PolsatGO to nawigacja z pilota nie działa. Tylko myszka.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
O qufa :shock::shock::shock:
Jeszcze instalację bym ogarnął, ale to późniejsze sterowanie :fool:
Czy to dotyczy najnowszych modeli z android 9 (Pie) , czy nie ma to znaczenia?
Niemniej dzięki za odpowiedź :eek:k:, chyba mnie wyleczyłeś z tego TV ;)
 

maciej93

New member
Mam abonament z modułem CI w cyfrowym polsacie i dzięki temu dostęp do aplikacji PolsatGO na 3 urządzeniach. Wykombinowałem sobie, że gdybym kupił TV z androidem to w ramach abonamentu mogę tę aplikację odpalić na innym telewizorze (taki multi-room bez dekodera)? Czy ktoś ma doświadczenie z PolsatGO na androidTV? Jak to działa?
Można też zainstalować pureapk i w tedy instalujesz z pobranych plików apk

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry