Jak wybrać odpowiedni tv

Itachi

New member
Witam,chciałbym poprosić o kilka porad oraz odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:)

1.Czy tv z matrycą 50-60 hz ma racje bytu? (by pograć na konsoli, oraz by można w miarę komfortowo obejrzeć jakiś film lub serial w tv)

2.Czy jest różnica miedzy matryca 60hz na ekranie 40 cali a 55 cali? (chodzi czy na większym ekranie ogląda się mniej komfortowo, niż na mniejszym z taką sama matryca)

3. Które podświetlanie jest lepsze direct led czy edge led

4. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę (jak się one nazywają na stronie: "displayspecifications")

5. Czy warto dopłacać do tv 120hz? Zakładając ze tv z 60hz mam za ok 2,8-3k a z 120hz musiał bym dać ok 3,5-4tys?

Dodam, że celowo nie podaję dokładnego budżetu, bo jest on trochę elastyczny... zaczynałem od 1,8k, teraz już myślę o ponad 3tyś, a wszystko może się zmienić:) Chciałbym po prostu wiedzieć jakie jest minimum które pozwoli na komfortowe oglądanie telewizji czasem filmów oraz by dobrze się grało na konsoli (w sumie konsola to priorytet, bo to dla niej kupuje tv, w przyszłości konsola zostanie wymieniona na nową, a tv zostanie)

Z góry bardzo dziękuje za pomoc:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1.Oczywiście że do gier mają.
2.Ekran ne na znaczenia - 50Hz to 50 Hz.
3.Zależy od modelu.
4.Parametry do czego ?
5.Zależy do czego wykorzystywany telewizor i jakie masz własne doświadczenia z telewizorami.
 

Itachi

New member
1. a do oglądania tv?

4. Ciężko określić, myślałem ogólnie, na co warto zwrócić uwagę.

5. doświadczenie bardzo małe:) w domu nigdy nie było telewizora super wypasionego:) obecnie w salonie stoi ue40j5100 i obraz jak dla mnie ładny:)

Planuje zakup telewizora raczej do konsoli:) nie oznacza to, że więcej będzie na nim grane w gry, niż oglądane tv, bo tak nie będzie. Chcę by tv miał jakąś przyszłość, tzn by miał akceptowalny obraz, wszystkie potrzebne złącza, oraz jak najniższy input lag(myślę, że max max to 36ms)

Jestem świadomy, że dobre tv zaczynają się od 5 czy 6 tyś(oczywiście nie te najlepsze;D), ale na chwilę obecna i tak budżet zwiększyłem z okolic 2tyś na okolice 3 tyś. Nie oczekuję nie wiadomo czego, ale wiadomo chciałbym kupić coś naprawdę dobrego w danych pieniądzach, by za 2 lata nie okazało się, ze dużo lepszy tv można za groszę kupić)

Jeżeli, na prawdę warto coś dołożyć to pewnie to zrobię, tylko potrzebuje jasnych prostych argumentów:) Oczywiście w granicach rozsądku dopłata:)

Czy jak tv ma złącze usb 2.0, da rade z pendrive oglądać komfortowo film?(pytam teoretycznie)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Zależy jakie masz doświadczenie.
Tysiące , tysiące kupuje z matrycą 50 Hz i są zadowoleni.
4.Tak się nie da - na wszystko:
- banding, clouding, artefakty, bad piksele, płynność...itd.
5. Jeśli tak, to nie musisz sięgać najwyższego poziomu.
Będziesz zadowolony i to bardzo z TCLa 55P60 za 2799 zł z kalibracją , pilotem , dostawą gratis.
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV.

Tak, da radę.
 

Itachi

New member
jeżeli ten tlc to: 55S7906, to niestety odpada 46ms input laga to za dużo jak dla mnie.

Dziękuję za pomoc, na razie zawiesiłem zakup telewizora na jakiś tydzień, muszę wszystko dokładnie poprzeglądać i poczytać o danych modelach:)

Nie ma gdzieś na Polskich forach testu 55xd7005? Wiem, że Pan odradza, ale z chęcią poczytał bym o nim:) Bo jeżeli ten tlc ma taki input lag, to nie zdecyduję się na niego :( A dopłacać ok 500-700zł do innego tv to dosyć sporo i muszę dobrze przeanalizować czy warto:)

Oczywiście, posłuchałem rady Pana i innych użytkowników i na chwilę obecna wstrzymałem się z zakupem tego sonego:) I próbuje znaleźć coś lepszego:)

Ma Pan może gdzieś wypisane wszystkie dostępne telewizory?
 

Pilos2

New member
Pisałem już w poprzednim twoim temacie ale napiszę i tutaj. LG 55EG910V. Poczytaj sobie o Oledach.

Jeśli chodzi o to czego szukać w specyfikacji, to szczególnie zwracaj uwagę na typ matrycy(va-większy kontrast, ips-słabszy kontrast, lepsze kąty widzenia), input lag, smart tv, częstotliwość matrycy.
 
Do góry